- Головна сторінка
- Статті
- ➤ Чорні меблі в інтер'єрі: так чи ні — Корисні статті про меблі від меблевого магазину ДУБОК
- Про компанію
- Подарунки, акції та знижки
- Послуги та сервіси
- Часті питання
- Додатково
Чорні меблі в інтер'єрі: так чи ні
Чорні меблі в інтер'єрі — як обирати і чого побоюватися
Моді на світлі інтер'єри готується заміна. Уже зараз дизайнери вважають за краще оформляти стіни в сіро-бежевих тонах, масово використовують дерев'яне оздоблення, а найсміливіші — додають приміщенню глибини за допомогою темно-сірого і чорного кольорів. Все тому, що дані відтінки служать відмінним фоном для розміщення різних декоративних елементів і всупереч поширеній думці створюють додатковий затишок в приміщеннях. Дуже виграшно виглядають в таких інтер'єрах чорні меблі. Чи варто так категорично міняти вигляд будинку або квартири у зв'язку з новою тенденцією — вирішувати вам. Але для тих, хто тільки планує оформлення інтер'єру, однозначно корисно буде дізнатися про всі переваги і недоліки нововведення.
Для яких приміщень підходять меблі чорного кольору
Важлива перевага чорного — його здатність гармонійно увійти практично в будь-який інтер'єр. Завдяки ахроматичності він легко комбінується з різними кольорами і відтінками. Чорны меблі виявляться доречними в:
● спальні. Колір має заспокійливу дію на психіку, допомагає розслабитися і огортає затишком. Цікаві акценти в спальні можна створити за допомогою освітлення або дзеркал;
● вітальні. Чорні м'які меблі в цьому приміщенні дуже практичні. Щоб не створювати надлишку кольору, намагайтеся меблі ставити на відстані один від одного;
● кухні. Інтер'єр з чорним гарнітуром виглядає дорого і солідно. Однак привнести цікавий акцент в обстановку можна за допомогою нових темних столів або стільців. Чорний на кухні рекомендується розбавити світлими або нейтральними відтінками;
● ванній кімнаті. Використовувати чорний тут потрібно акуратно, адже він гармонійно виглядає тільки в великих просторах. Візуально розширити приміщення можна за допомогою освітлення і використання дзеркал.
Єдина кімната, де меблі краще вибирати інших відтінків, — дитяча. Це пов'язано з особливістю способу життя малечі. У той час як дорослі шукають в інтер'єрі затишку і розслаблення, дітвора прагне активно і емоційно проводити свій час.
Безумовно, не варто абсолютно всі поверхні — стіни, підлоги, меблі виконувати в чорному кольорі. Надмірно близьке розташування подібних відтінків призведе до ефекту відсутності змісту — коли кордони предметів розмиті, а їх індивідуальність втрачена.
Стилі, в яких доречна чорна меблі
Чорний колір ефектно виглядає в інтер'єрах різних стилів. Часто він застосовується в сучасних напрямках:
● мінімалізм. Відсутність численних елементів декору добре доповнює стриманість чорних меблів. Самі по собі вони прекрасно виділяються в не надто заповненому приміщенні;
● лофт. Чорні меблі тут просто маст-хев. Вони ефектно поєднуються з бетоном, цегляною кладкою і стінами, прикрашеними графіті;
● кантрі. Сільську атмосферу з великою кількістю природних матеріалів і деревними орнаментами оригінально розбавлять чорні меблі;
● модерн. Поєднання плавності ліній і холодних тонів зі строгістю чорного створює єдину картину.
Унікальні меблі чорного кольору можна впровадити в приміщення, оформлене в будь-якому стилі, — важливо звертати увагу на особливості дизайну. Наприклад, витончені негабаритні вироби набагато гармонійніше впишуться в інтер'єр, ніж масивні. Купуючи щось великогабаритне, наприклад, темну кухню, доведеться більш ретельно спланувати висвітлення і кольору фону.
Обережно! При оформленні інтер'єру чорними меблями можна перестаратися. Занадто велика їх кількість позбавить окремих елементів властивих їм краси та індивідуальності.
Вибір матеріалів меблів
У спеціалізованому магазині підібрати предмети інтер'єру чорного кольору не складе труднощів. Залежно від типу меблів, який ви вибираєте, можуть використовуватися такі матеріали, як:
● ДСП — глянцева, матова, ламінована, фарбована;
● МДФ — пластикова, шпонована, глянцева;
● метал;
● оббивочні тканини для м'яких меблів.
ДСП і МДФ — недорогі матеріали, широко використовувані для створення різних предметів інтер'єру. Більшість кухонних стільниць, шаф, столів і гарнітурів зроблено саме з плити. Залежно від її властивостей, готові вироби можуть набувати стійкості до впливу вологи, механічних пошкоджень або температурних перепадів. Ефектно підкреслити красу фасадів можна за допомогою металевих ручок, пофарбованих у відтінки золота, срібла або платини. Красиво виглядає поєднання чорного і текстури чи кольору натурального дерева.
Темні металеві елементи — це стильна і сучасна меблева фурнітура, рамки для дзеркал, опори. Виглядають такі вироби стильно і лаконічно. Меблі можуть бути доповнені прикрасою зі скла, дзеркал або декоративних вставок контрастного кольору.
Дивани і крісла темних відтінків відрізняються практичністю — забруднення на них погано помітні. Пам'ятайте, що їх розміри повинні відповідати габаритам приміщення, щоб меблі не виглядали громіздкими. Розбавити зовнішній вигляд дуже легко за допомогою декоративних подушок або пледів.
Кольорові рішення в інтер'єрі з чорними меблями
Безумовна перевага чорного — здатність поєднуватися з усіма іншими квітами. Однак для «оживлення» такого інтер'єру знадобиться використовувати акцентні відтінки. На щастя, вони не завжди повинні бути надто яскравими, щоб створювати красиві поєднання. Ефектно з темним виглядатимуть:
● золото. Підкреслить вишуканість і оригінальність меблів. На чорному тлі відтінки золота виглядають по-особливому багато і насичено;
● білий. Створює класичне контрастне поєднання, приємне погляду;
● жовтий. Додає в інтер'єр теплоти, екстравагантності і неординарності;
● помаранчевий. Здатний створювати динамічний, активний простір;
● червоний. М'яко контрастує з темним, при цьому є проявом сміливості і благородства. Матовий чорний ефектно доповнять глибокі тони, такі як червоний або рубіновий, глянцеві меблі відтінить кораловий або чистий червоний;
● зелений. Живі кімнатні квіти вигідно виділяються на тлі темних елементів інтер'єру. Що стосується декору, то тут краще використовувати приглушені відтінки;
● блакитний. Надає інтер'єру динаміки, надає ефект сяйва предметів меблів. Актуальним трендом сьогодні є використання синьо-зеленої гами.
Матові меблі красиво виглядає при сусідстві з приглушеними або нейтральними відтінками. Глянцеві поверхні «окриляють» світлі тони — лавандовий, рожевий, лаймовий. Власники сучасних сіро-бежевих інтер'єрів також можуть без сумнівів вибирати чорні меблі. «Ні» в колірному поєднанні варто сказати тільки теплим відтінкам фону, на якому вона буде виглядати громіздкою плямою. Також варто відмовитися від ідеї розміщення темних предметів поруч близьких по відтінку стін. В такому випадку виникне відчуття тиску.
Відтінок підлоги не менш важливий. Для темних меблів краще вибирати контрастуючі кольору. Це не обов'язково повинен бути білий — світлий венге, ясен, клен підійдуть не гірше. Уникати варто темних і рудих тонів. При правильному поєднанні відтінків чорний колір подарує вам відчуття гармонії і спокою.
Читайте також



