- Головна сторінка
- Статті
- ➤ Рекомендації щодо вибору обіднього столу для маленької кухні — Корисні статті про меблі від меблевого магазину ДУБОК
- Про компанію
- Подарунки, акції та знижки
- Послуги та сервіси
- Часті питання
- Додатково
Рекомендації щодо вибору обіднього столу для маленької кухні
На жаль, ще багато наших співвітчизників живуть у квартирах з невеликими кухнями. Щоб зробити таку площу зручною і не перевантаженою меблями, доводиться все добре продумувати. Особливо ретельно потрібно підбирати стіл, що є центром інтер'єру. Якщо взяти модель стандартного розміру, у маленькому приміщенні просто не лишиться вільного місця. Краще керуватися принципом: чим менше кухня, то оригінальнішим має бути підхід. Вибираючи обідній стіл, потрібно відповісти на низку запитань. Який розмір найоптимальніший? Скільки людей за ним сидітиме регулярно? Чи планується використати цей предмет інтер'єру для прийому гостей? Де краще його розташувати?
Вибір форми обіднього столу
Кухонні столи бувають круглими, прямокутними, квадратними, кутовими. Класичним варіантом є прямокутний. На жаль, для маленьких кухонь це не найкращий вибір, оскільки такий виріб займає багато місця, хоча його часто встановлюють до стіни або в кут. Можна розмістити квадратну модель. Це відмінний варіант для тих, у кого на кухні проблематично поставити стіл іншої форми.
Деякі господарі наважуються придбати круглу модель. Якщо вона буде невеликою за габаритами, то добре впишеться в інтер'єр і візуально розширить простір.
Наступний варіант – напівкруглий виріб. Маючи всі переваги круглого, такий стіл більш зручний тим, що встановлюється впритул до стіни, зберігаючи тим самим дорогоцінний простір. Добре заощаджує місце і кутовий столик. Це дозволить досягти функціональності у тісному приміщенні.
Колір кухонного столу
Як відомо, для оформлення невеликої кімнати зазвичай застосовують два основних кольори та один додатковий, який є яскравим акцентом. Більше колірних рішень використовувати небажано, оскільки такий підхід здатний перетворити кухню на дизайнерський хаос. Основними є тони стін та фасадів меблів. Додатковим може бути колір поверхонь. На кухні їх дві – робоча та обідня (стільниця). Нерідко вони мають різний відтінок (в силу поставлених завдань).
У маленькій кухні краще відмовитись від темних кольорів. Так, вони виглядають дорого, але тільки в тому випадку, якщо використовуються у просторих приміщеннях. У таких меблів є одна особливість: вона здається візуально більшою, ніж світла, і притягує до себе погляд.
Для невеликої кухні підберіть меблі світлого кольору (вони не виглядатимуть надто громіздко). Найкращі відтінки — бежевий, білий, світло-коричневий. Світла гамма дозволяє візуально розширити кімнату. Ці кольори заспокоюють і налаштовують на умиротворення, що також важливо, враховуючи специфіку приміщення.
Розглянемо можливі колірні варіації для кухонного столу:
Практика показує, що людина краще почувається на кухні, оформленій у теплій гамі. Такі кольори зігрівають, тонізують, збуджують апетит. У той же час яскраві фарби швидко втомлюють і зменшують візуально простір. Для кухонного столу підійдуть приглушені теплі відтінки: рожеві, лимонні, жовті, світло-коричневі.
Окремо хочеться сказати про такий нестандартний матеріал для стільниці кухонного столу, як скло. Це непогане рішення для маленької кухні. Воно робить меблі малопомітними, візуально не займає багато місця. Існує упередження, що скло не витримає робочих навантажень. Це не так. Якісний виріб міцний, він не схильний до пошкоджень. Можна підібрати столи з прозорою або матовою, білою або кольоровою стільницею.
Конструкція столу для невеликої кухні
Виробники пропонують велику кількість різних виробів, які підходять для маленького приміщення:
Не варто забувати про пересувні моделі. Виробники забезпечили їх невеликими коліщатками, що дозволяє легко переміщати меблі на кухні.
Загальні рекомендації щодо вибору столу для маленької кухні
У маленьких кімнатах важливо не тільки постаратися все вмістити, але зробити так, щоб людям було зручно. Плануючи, як заповнити простір, потрібно враховувати, що за спинами людей, що сидять за столом, повинно залишатися не менше 40-50 см вільного місця. Це правило необхідно дотримуватись для моделей будь-якої форми. Що стосується конструкції, то краще вибрати візуально легкий виріб з товщиною стільниці не більше 2 см, з тонкими ніжками.
Ще один важливий нюанс — поєднання з іншими меблями в інтер'єрі. Постарайтеся, щоб вироби виглядали гармонійно. Прагнучи заощадити простір, деякі господарі віддають перевагу столу на одній ніжці. Це дозволяє прибрати стільці та табуретки під нього, що теж додасть вільного місця.
Враховуючи все вищесказане, можна зробити наступний висновок: з великого асортименту сучасної продукції ви точно оберете зручний та функціональний стіл. Головне – точно визначити свою мету, загальну стилістику приміщення. Крім того, допоможе знання всіх основних параметрів: розмірів кухні, кольору меблевих фасадів, особливостей конструкції.
Читайте також



