- Головна сторінка
- Статті
- ➤ Стиль мінімалізм у меблевому інтер'єрі: особливості, переваги — Корисні статті про меблі від меблевого магазину ДУБОК
- Про компанію
- Подарунки, акції та знижки
- Послуги та сервіси
- Часті питання
- Додатково
Стиль мінімалізм у меблевому інтер'єрі: особливості, переваги
Мінімалізм – порівняно молодий напрямок в інтер'єрі, але водночас дуже популярний. Пов'язано це з тим, що воно універсальне, застосовується як у невеликих квартирах, так і у просторих заміських будинках та пентхаусах. Стиль передбачає створення функціонального простору.
Основні риси стилю — мінімалізм
Цей стилістичний напрямок в інтер'єрі відрізняє простота, лаконічність, простір, прямі та рівні лінії, витриманість пропорцій, велика кількість світла та повітря. Багатьох приваблює у ньому максимальна функціональність кожного предмета інтер'єру.
Пишний декор, аксесуари, вишукане художнє оздоблення не застосовуються. Під час обробки використовуються натуральні матеріали. Простою і одночасно стильною, привабливою є кольорова гама. Найчастіше це два кольори – білий і темний, насичений. Білий використовується для обробки великих поверхонь (стелі, підлоги, стіни), а темний для виділення контуру (фасади шаф, оббивка меблів, текстиль).
Меблі для приміщень, оформлених у стилі мінімалізм, також мають свої особливості. В її основі – лаконічні форми, елементарні геометричні фігури, продумані конструкції, що дозволяє зробити дизайн кімнати логічно зрозумілим. Як і при обробці приміщень, дивани, крісла, журнальні столи не повинні мати будь-яких декоративних прикрас, головне для них функціональні можливості.
Види меблів у стилі мінімалізм
Відсутність ядучих кольорів, химерних деталей, хитромудрої фурнітури — все це властивості меблів в стилі мінімалізм. Цей напрямок не обмежує споживача, тобто можна використовувати всі види меблів. Єдине уточнення – дизайнери рекомендують враховувати деякі особливості при виборі предметів:
Найкраще для цього стилю підходять вбудовані меблі, моделі-трансформери або такі, що мають приховані порожнини для зберігання речей.
Мінімалістичні меблі та тип приміщення
Мінімалізм добрий тим, що його основні принципи легко застосовуються у всіх типах житлових приміщень. Розглянемо нюанси, які потрібно враховувати у різних приміщеннях:
1. Вітальня. Головне — залишити якомога більше вільного простору та місць для сидіння. У базовий набір для цієї кімнати входять крісла, диван, тумба під ТВ та журнальний столик. Колірна гама має бути світлою, доповненою невеликою кількістю яскравих аксесуарів.
2. Кухня. Фасади меблів допоможуть сховати посуд та інше начиння. Краще, якщо вони будуть у світлих відтінках, добре поєднуються з іншими предметами глянцеві варіанти. Кухонну техніку також не рекомендується залишати на робочій поверхні. Бажано відмовитися від рейлінгів та відкритих полиць. Гарнітур у стилі мінімалізм має бути простим, зробленим зі скла або прозорого пластику, мати хромовані ніжки.
3. Спальня. Використовуються ліжка простої форми, без узголів'я, з функціональним ящиком для речей. Можна обійтися без тумбочок. А шафу краще зробити вбудованою, під колір стін.
4. Ванна. Стиль створять прості форми шафок, їх прямі лінії повторяться у сантехніці. Головний підхід — більше скла і світла, менше декору. Варто підібрати точкові світильники: вони займають мало місця. Пральну машину зазвичай вбудовують.
Сподіваємося, основні рекомендації допоможуть оформити стильно свою квартиру.
Матеріал виготовлення та колір меблів
Мінімалізм немає строгих критеріїв вибору матеріалу. Використовується як природна, так і штучна сировина:
Всі перераховані вище матеріали комбінуються між собою, що дозволяє створити красивий і унікальний інтер'єр.
Що ж до кольору меблів, то він повинен відповідати дизайну приміщення. Як ми вже зазначали, для мінімалізму характерне використання одного, максимум двох кольорів. Вибравши відтінки для стін, підбираємо меблі. У пріоритеті – білий колір. Його застосовують самостійно та у поєднанні з темними тонами. Завжди актуальне комбінування чорного та білого.
Яскраві відтінки також застосовуються, але дуже обережно. Краще вибрати лише один превалюючий колір. Не треба робити веселку. Елементи, які можуть стати яскравим акцентом, — це килимок, крісло, світильник. Але лише один із цих предметів.
Підбираючи меблі, краще довіритись професійним дизайнерам, які розробили модульні комплекти. Вони хороші тим, що всі предмети відмінно поєднуються один з одним. Їх компонують між собою, досягаючи максимальної функціональності.
Читайте також



