- Головна сторінка
- Статті
- ➤ Диван як основний акцент вітальні — Корисні статті про меблі від меблевого магазину ДУБОК
- Про компанію
- Подарунки, акції та знижки
- Послуги та сервіси
- Часті питання
- Додатково
Диван як основний акцент вітальні
Диван як головний акцент у вітальні: які нюанси врахувати при виборі
Хочете, щоб Ваша вітальня була привабливою і затишною? Але як домогтися бажаного ефекту? Рішення дуже просте — розмістити в кімнаті диван, зробивши його головним акцентом інтер'єру. Саме на цей предмет меблів в першу чергу зупиняються погляди гостей. А для господарів це, по суті, один з найнеобхідніших атрибутів вітальні, оскільки на ньому відпочивають, дивляться телевізор, влаштовують посиденьки.
Оригінальний дизайн або незвичайна забарвлення створює потрібний ефект -— обстановка у Вашій вітальні «заграє» по-іншому. Це також гарна можливість заощадити на інших деталях інтер'єру. Оскільки головна роль буде відведена дивану, вже не особливо важливим буде той факт, наскільки дорогий у вас паркет або бездоганно підібрані шпалери.
Колірна гама дивану
Саме колір надає обстановці особливий характер і впливає на настрій. Теплі відтінки спрямовані на те, щоб підбадьорити і зарядити енергією, холодні — сприяють розслабленню, роблять кімнату затишною і мають у своєму розпорядженні до невимушеній бесіді. Вибирати колір м'яких меблів необхідно з урахуванням думки дизайнерів:
1. Червоний. Приковує до себе увагу гостей вже з порога. Існує стереотипна думка, що цей колір дратує. Фахівці ж вважають, що, якщо підібрати «правильний» відтінок, наприклад бордо або насичено-малиновий, ви будете отримувати з ранку позитивний настрій на цілий день.
2. Рожевий. Навколо цього кольору також склалося багато стереотипів, зокрема про те, що він є занадто гламурним і «дівчачим». Але рожевий може бути різним — світлим і темним, з сіруватими вкрапленнями і з бузковим відливом. Вибирайте правильний відтінок для дивану.
3. Синій. Більш консервативний варіант, але також сміливе рішення для оббивки дивану. Цей холодний, аристократичний колір відмінно впишеться в будь-яку обстановку. До нього підійдуть нейтральне оформлення стін, різнокольорові подушки. Чим більш насиченою синій, тим більш помітним він буде в інтер'єрі.
4. Жовтий. Яскравий, сонячний колір асоціюється з хорошим настроєм. Він зробить будь-яку вітальню барвистою, навіть в похмуру погоду буде насичувати кімнату теплом. Жовтий відмінно поєднується з сірим, білим, чорним, зеленим. Якщо складно зважитися на сміливий експеримент, можна вибрати гірчичні відтінки.
5. Фіолетовий. Такий диван в поєднанні з білими або сірими стінами і світлими меблями буде виграшно виглядатиме в будь-якому інтер'єрі. Дизайнери радять не переборщувати з пурпуровими відтінками, тому самого дивана в такому кольорі цілком вистачить, щоб додати кімнаті особливий шарм. Якщо Ви хочете створити романтичну обстановку, можна вибрати більш спокійну бузкову забарвлення.
6. Зелений. Цей різноманітний колір може створити різну обстановку у вітальні. Салатові і трав'янисті відтінки зроблять атмосферу веселою. Насичений зелений оксамит підкреслить витонченість інтер'єру. М'ятний холодний колір підійде для кімнати, виконаної в етнічному стилі.
Орієнтуватися в першу чергу потрібно на власні переваги і дизайн інтер'єру. Домогтися гармонії можна, поєднуючи теплі й холодні кольори між собою або комбінуючи їх з нейтральними відтінками. Яскраві подушки допоможуть розставити акценти в приміщенні і вигідно підкреслять оббивку коричневого, сірого, чорного, зеленого, білого кольорів.
Розмір дивану
Якщо Ви хочете зробити акцент у вітальні за допомогою дивана, важливо не тільки звертати увагу на колірну гамму. Велике значення має і його розмір. Сьогодні меблевий ринок пропонує різні рішення для будь-яких приміщень. Для просторих кімнат з високими стелями підійдуть великі кутові або модульні конструкції. У невеликих віталень такий варіант створить захаращену обстановку, не залишаючи досить вільного простору і роблячи приміщення некомфортним.
Диван не повинен загороджувати прохід до балкону, наприклад, і заважати пересуватися по кімнаті. Необхідно зробити заміри дверних прорізів, щоб вони не стали перешкодою для внесення меблів в приміщення.
Відмінно в невеликій кімнаті буде виглядати компактний яскравий диван на 2-3 посадочних місця з розкладним механізмом. Створити гармонійне сприйняття загальної обстановки можна за допомогою 1-2 аксесуарів або предметів декору, виконаних в тому ж відтінку.
Загальна стилістика
Навіть якщо на дивані робиться основний акцент у вітальні, він повинен гармонійно виглядати в загальній обстановці. Так, безглуздо буде виглядати виріб з великими підлокітниками і різьбленими елементами в інтер'єрі, виконаному в стилі мінімалізму. А для ніжного і романтичного провансу не підійдуть строгі геометричні лінії.
Змішувати стилі можна тільки в напрямку авангард, де немає строгих рамок. Але і тут потрібно бути обережним, щоб не перетворити вітальню в антикварну крамницю.
Функціональність і практичність
Диван вибирають відповідно до його призначення. Важливо визначити для себе мету покупки — меблі можуть знадобитися, щоб періодично відпочивати на них, влаштовувати веселі посиденьки з друзями або облаштувати постійне спальне місце.
Залежно від цього звертають увагу на основні функціональні елементи конструкції. Оскільки вітальні в сучасних квартирах часто виконують роль спальні, може знадобитися розкладна модель, оснащена ортопедичним матрацом.Найпопулярніші механізми, які трансформують диван в повноцінне ліжко:
1. «Книжка». Сидіння піднімається до клацання і опускається до рівного спального місця.
2. «Єврокнижка». Розкладається на дві рівні частини. Для цього достатньо висунути сидіння на себе, а на місце, що звільнилося опустити спинку — і диван вже розкладений. Такі прості дії дозволять швидко облаштувати місце для сімейного перегляду телевізора або зручного сну.
3. «Виїзний». Диван складається і розкладається за принципом телескопа. Щоб перетворити його в ліжко, необхідно потягнути сидіння на себе за допомогою спеціального ремінця. Так витягнуться дві частини спального місця і звільниться третя, яка буде виконувати роль підголівника.
4. «Дельфін». З-під сидіння викочується додаткова секція, яка за допомогою спеціального ремінця піднімається до рівня всієї поверхні. Утворюється широке і зручне спальне місце.
Деякі моделі оснащені ящиком для зберігання білизни, мають додаткові функціональні елементи — підлокітники, м'які підголівники.
Матеріал оббивки дивану
Врахуйте, що диван вибирається не на рік. Тому звертати увагу потрібно не тільки на зовнішній вигляд оббивки, але і на її характеристики. Світлі матеріали доведеться частіше чистити, тому подумайте, чи готові ви до цього.
Види оббивки також вибираються відповідно до стилю, в якому виконаний інтер'єр:
1. Для арт-деко, класики або бароко краще вибрати меблі з оксамитовим, велюровим, замшевим покриттям. Це красиві тканини, які стануть родзинкою будь-якого інтер'єру.
2. Для провансу і скандинавського стилів підійде груба мішковина, льон або бавовняні тканини. Такі екологічні матеріали добре пропускають повітря.
3. Для класичного стилю доречною також будуть меблі з екокожі, шкіри. Ці матеріали вологостійкі, зносостійкі і міцні. Виглядають дорого і вишукано. Виконуються в широкій колірній гамі.
Якщо в будинку є маленькі діти, собака або кішка, варто віддати перевагу міцної, довговічної оббивці з властивостями антикіготь, яка має стійкість до вологи і відштовхує бруд. Таким критеріям відповідають шеніл, флок, мікрофібра. Вони легко чистяться, що сподобається будь-якій господині.
Керуючись своїм смаком і радами фахівців, можна купити диван, який зробить вашу вітальню найкращим місцем для відпочинку, а також прослужить тривалий час.
Читайте також



