- Головна сторінка
- Статті
- ➤ Вітальня. Розташування меблів — Корисні статті про меблі від меблевого магазину ДУБОК
- Про компанію
- Подарунки, акції та знижки
- Послуги та сервіси
- Часті питання
- Додатково
Вітальня. Розташування меблів
Перш за все, потрібно визначитися, для яких цілей буде служити вам вітальня: кімната відпочинку, їдальня, бібліотека, домашній кінотеатр, місце зібрання друзів. Залежно від призначення підбірається відповідна меблева група.
Отже, традиційним для віталень предметом є меблева стінка. Сучасні моделі менш громіздкі, ніж ті, що випускалися раніше. Вони являють собою вільне поєднання різних по висоті елементів з великою кількістю напівпрозорих фасадів, а також відкритих полиць. Слабка сторона саме сучасних меблевих стінок - відсутність платтяних шаф. Зазвичай вони складаються з ряду невисоких комодів і навісних полиць над ними. Іноді секції нижнього ряду ставлять на ніжки, що надає їм додаткову візуальну легкість.
Якщо у вас немає необхідності зробити вітальню місцем зберігання речей, в ній можна встановити тільки презентаційні (демонстраційні) меблі: вітрини, серванти, стелажі.
Сервант, який представляє собою сучасну версію традиційного буфета з закритими і заскленими полицями, швидше відноситься до групи вітальні. Якщо в кухні зазвичай тримають посуд на кожен день, то у вітальні виставляють на загальний огляд красиві, нерідко колекційні сервізи, різні сувеніри, сімейні реліквії - все, що може прикрасити кімнату і вразити уяву гостей.
Стелаж теж може виконувати функцію вітрини, але основне його призначення - зберігання книг. Завдяки наскрізній конструкції він служить також ідеальним засобом для зонування приміщення.
Для розміщення телевізійної техніки служать спеціальні ТВ-тумби або стійки, в яких достатньо місця також для дисків. Такі меблі слід розташовувати задньою частиною або боком до вікна, щоб на екран не потрапляло денне світло. Чим більше діагональ екрану, тим далі він повинен знаходитися від глядача (відстань від дивану має бути приблизно в півтора-два рази більше його діагоналі). Рівень погляду повинен знаходитися вище нижньої кромки екрану.
Якщо Ви плануєте облаштувати зону їдальні, її можна візуально виділити за допомогою розміщення меблів або декораторськими методами. Відокремити обідню групу допоможуть диван, низький стелаж, буфет або барна стійка. Також цю зону можна виділити, влаштувавши над нею спеціальне освітлення.
Обідні столи можуть бути різних форм і зроблені з різних матеріалів - дерева, скла, ДСП, MDF, металу і навіть каменя. Вибір матеріалу обідньої групи диктується загальною стилістикою вітальні. Класичний і кантрі інтер'єри припускають меблі з масиву деревини (звичайної або шпонованої цінними породами).
Також будуть доречні стільниці з натурального каменю, інкрустації, бронзові накладки і позолота.
Вцілому строгих обмежень в декоруванні вітальні не існує. Головне - відповідність деталей загальному обраному стилю, їх сполучуваність між собою і дотримання основних принципів розміщення меблів.
Читайте також



