- Головна сторінка
- Статті
- ➤ Двоспальне ліжко з дерева - запорука здорового сну — Корисні статті про меблі від меблевого магазину ДУБОК
- Про компанію
- Подарунки, акції та знижки
- Послуги та сервіси
- Часті питання
- Додатково
Двоспальне ліжко з дерева - запорука здорового сну
Двоспальне ліжко — це важливий елемент меблів, який потрібно вибрати у першу чергу, та вже від нього відштовхуватись в подальшому облаштуванні спальні. Це запорука комфортного відпочинку й міцного сну. Адже саме там ми наповнюємось енергією та силами, щоб кожного дня невпинно рухатися до нових звершень. Ця покупка повинна бути обдуманою та правильною, тоді ваш сон буде здоровим та глибоким.
А ви знали, що найбільш зручними та екологічними вважаються саме дерев’яні ліжка? Це дійсно так! Адже в їх виготовленні не використовуються токсичні речовини, а деревина навіть після обробки дихає та позитивно впливає на здоров’я сплячого. Його перевага не лише в технічних характеристиках, а й в естетично-привабливому вигляді. Адже такі ліжка мають витончений, елегантний дизайн.
Кожна порода деревини має свої особливості. Наприклад, ліжко з сосни славиться цілющими властивостями, не секрет що її шишки та бруньки використовуються в народній медицині. Сосна відноситься до твердих порід, вона стійка до впливу мікробів та грибків, має красиву фактуру з кільцями та смугами. А завдяки вмісту смоли, запах лісу в спальні вам забезпечений.
Вільха відрізняється червонястим кольором. Вона м’яка та потребує особливо обережного догляду, адже на ній легко можна лишити подряпину. Проте вільха стійка до впливу вологи, завдяки цьому, вона стала улюбленим матеріалом виробників. До речі, говорять, що вільха випромінює згуртованість, тому вироби із неї радять купувати молодим сім’ям.
Ліжка з бука мають прекрасне співвідношення якості та ціни. Деревина має теплий рожевий відтінок, завдяки чому зробить будь яку кімнату затишною та легкою. Бук міцний, тому не скрипить та не розколюється. Щоб не псуватись від підвищеної вологи, його потрібно обробляти лаком. Тоді таке ложе буде привабливим та довговічним.
Говорять, ясен має потужну енергію, якою заряджає свого власника під час сну. Текстура деревини має рівні кільця та жовтуватий колір. Він дуже еластичний та м’який, і при цьому не деформується. На нього не впливає надмірна вологість та механічні пошкодження йому не страшні.
Дуб — найбільш важка, довговічна та міцна порода дерева, із дуже щільною структурою. Він погано піддається обробці, але, завдяки новітнім технологіям і дорогому обладнанню, виробництво меблів із цієї деревини дуже спростилося. На відміну від інших видів, дуб найкраще справляється із вологою та різними температурами. Безперечно, це найбільш довговічний матеріал.
Останній часом почали виготовляти ліжка з гевеї — екзотичної деревини, котра росте в тропічних умовах, та завдяки цьому їй властива неймовірна колірна гама. Вона не вибаглива у догляді, не реагує на перепади температур та вологу, не вбирає запахи. До речі, гевея добре переносить морози, тому підходить для використання у приміщеннях, які не опалюються.
Запам’ятайте, що ліжко вважається двоспальним, якщо має ширину більш ніж 140 см. При виборі, обов’язково врахуйте цей момент, адже на ньому має зручно розміститись 2 людини. Найпопулярнішими є ліжка шириною 160 та 180 см. Неординарні пари іноді замовляють ложе незвичної форми або більші за розміром, ширина може сягати 2 метрів, а довжина 2,20. Все залежить від вподобань кожного.
Якщо ви визначились з матеріалом та розмірами, розглянемо важливі складові частини кожного ліжка. З чого воно складається? Та якими властивостями ці деталі мають бути наділені?
Основа під матрац. Вона має бути міцною, стійкою та витримувати велику вагу. Інформація про це вказана в паспорті виробу. Враховувати потрібно не тільки власну, а й вагу матраца. До речі, щоб він правильно функціонував та не деформувався його розмір має бути хоча б на 1 см менший за основу з усіх боків.
Найбільш популярна основа на сьогодні це гнучкі дерев’яні ламелі (найчастіше виготовлені з бука). Зазвичай, вклад входять у вартість дерев’яних ліжок. Вони кріпляться з допомогою тримачів, які дозволяють ламелям, при потребі, розгинатись під вагою тіла та приймати необхідну форму. Чим менша відстань між ними, тим краще розкриватимуться ортопедичні властивості матраца.
Якщо ваша спальня не великого розміру, продаються основи з підйомними механізмами. Це раціональне використання незадіяного простору під ліжком, адже там можна зберігати будь які речі: постільну білизну, сезонний одяг, взуття та інше. Такі механізми не потребують використання грубої сили, достатньо просто потягнути вклад до верху, і перед вами відкриється велика містка ніша.
Розрізняють також моделі з шухлядами, проте для їх відкриття потрібно багато додаткового місця в кімнаті. До того ж вони можуть псувати підлогове покриття, тому варто прикупити килим.
Спинка. Її форма та габарити залежать від того, де ліжко буде розміщене. Класична локація узголів’ям до стіни, мабуть, найзручніша. Якщо ви любите почитати перед сном цікаву книжку, можна вибрати м’яку спинку, на неї приємно та зручно спиратись. Найбільш ергономічним варіантом вважається спинка, закріплена під невеликим нахилом. Якщо в деяких моделях вона не передбачена, можна декорувати стіну деревом, плиткою з натурального каменю та навіть тканиною. Все залежить від вашої фантазії.
Серед додаткових елементів декору може бути: балдахін, підсвітка та різні бортики.
Та найголовніше, вибравши якісне красиве ліжко, вам необхідно визначитись із не менш якісним та зручним матрацом. Цей тандем забезпечить вам здоровий сон та максимальне розслаблення.
Читайте також



