- Головна сторінка
- Статті
- ➤ Як організувати вуличне прибудинкове освітлення? — Корисні статті про меблі від меблевого магазину ДУБОК
- Про компанію
- Подарунки, акції та знижки
- Послуги та сервіси
- Часті питання
- Додатково
Як організувати вуличне прибудинкове освітлення?
У даній статті ми розглянемо варіанти вуличного освітлення для дому та саду.
Вуличні світильники поділяються на категорії:
- Ландшафтні.
Освітлення цієї категорії можна ще назвати акцентним. Воно допомагає освітити доріжки, скульптури, басейни та інші споруди. До таких світильників відносяться стовпчики, вкопані світильники, ліхтарики та декоративні світильники для саду. - Архітектурна підсвітка.
Такий вид освітлення використовують як для побуту, так і для освітлення вітрин, вікон, фасадів будинку чи магазинів та кабаре. Світильники даної категорії носять назву архітектурної підсвітки. - Прибудинкові.
Задача таких світильників — освітити прибудинкову територію в темний час доби. До даної категорії світильників відносяться вуличні прожектори та ліхтарі. Прожектори дають потужне та яскраве світло, а виготовляють їх зазвичай з алюмінію, скла та пластику. Джерелами світла виступають галогенні лампи та світлодіоди.
Вуличні ліхтарі зазвичай використовують для створення загального освітлення прибудинкової території. Вони виконують не тільки функцію джерела світла, а й естетичну функцію — прикрашають територію. Найбільш популярними є чорні паркові світильники.
У цих світильниках використовують зазвичай галогенні лампи або лампи розжарювання. А розташовувати їх радимо на високих ніжках, щоб освітлення не сліпило, а створювало розсіяне приємне світло.
Дизайнери радять обирати освітлення ще під час проектування садиби, адже все має гармонійно поєднуватись між собою і навколо будинку повинно бути достатньо світла. Хоча, це можна зробити вже і після завершення будівництва.
Вуличні світильники повинні бути ударостійкими та стійкими до впливу зовнішнього середовища.
Тож, стосовно техніки безпеки:
- Індекс захисту від впливу зовнішніх та погодніх факторів для вуличних світильників починається з позначки ІР44. Це підходить для підсвіток, настінних світильників та вуличних бра. А для ліхтарів індекс ІР повинен бути з показником не менше 65.
- Протиударні характеристики позначаються індексом ІК, і для вулиці він має бути не менше значення ІК07.
Аби спростити вибір, за призначенням освітлення прибудинкової території поділяють на функціональне та декоративне.
Функціональне освітлення сприяє безпечному та комфортному пересуванню двором у темний час. Це є освітлення доріжок, периметру садиби, східців, альтанок та балконів. Найкращим варіантом будуть світлодіодні світильники з датчиком руху. Також, до функціонального освітлення відноситься і підсвічування небезпечних ділянок, щоб вони були помітні в темну пору.
Декоративне освітлення надає території загадковості, романтичності, затишку. Воно допомагає розставити акценти та освітити красивий дизайн двору (це є садові ліхтарі, кулі, стовпчики тощо).
Також, насьогодні все більшої популярності набирає зовнішнє освітлення фасаду будинку, яке відіграє не тільки декоративну роль, а й слугує захистом від раптового проникнення зловмисників до оселі.
Прибудинкове освітлення має виконувати також естетичну функцію, тому неабиякого значення необхідно надати архітектурно-художньому оформленню. Адже так приємно вийти ввечері у двір, відпочити в альтанці за чашечкою ароматного чаю, помилуватися своєю гарно освітленою садибою та розслабитись в атмосфері затишку.
Поради дизайнерів щодо організації ефектного вуличного освітлення прибудинкової території:
- Розставляємо акценти на помітних елементах декору, дизайну. Це може бути підсвічування декоративних рослин, квітів, композицій з каменю, альтанки.
- В залежності від стильового оформлення ділянки обираємо форму плафонів до вуличних ліхтарів.
Так, для класичного оформлення підійдуть ліхтарі на витончених різьблених ніжках, з плафоном «старовинного» ліхтаря (так звані садово-паркові світильники), а для стилю хай-тек чи модерн радимо ліхтарі з плафонами сферичної форми. - Обираючи світильник для двору, варто враховувати радіус його дії та вірно розташувати на території, щоб світло вночі не заважало ні Вам, ні сусідам.
- Відстань між світильниками повинна бути не менше 10 см і не більше 30 см. А спеціальні маркувальні світильники (їх ще називають світильники-боларди) встановлюють на стовпчиках на висоті від 20 см до 1 м.
В каталозі нашого інтернет-магазину Ви знайдете світильники для функціонального та декоративного вуличного освітлення.
Читайте також



