- Головна сторінка
- Статті
- ➤ Організація освітлення в дитячу кімнату — Корисні статті про меблі від меблевого магазину ДУБОК
- Про компанію
- Подарунки, акції та знижки
- Послуги та сервіси
- Часті питання
- Додатково
Організація освітлення в дитячу кімнату
У дитячій кімнаті панує особлива, чарівна і творча атмосфера.
Це особливий простір, де дитина займається навчанням, творчістю, грається з друзями, відчуває себе в захищеному, особистому місці.
Наша задача, як батьків, створити найбільш сприятливі умови для того, щоб наше маля почувалось у своїй кімнаті, як у своїй, неповторній казці. Але разом з тим, всі комплектуючі кімнати, включаючи меблі та освітлення, мають бути безпечними, надійними і головне – подобатись малюкові.
В даній статті ми розглянемо тему освітлення для дитячої кімнати.
Як організувати освітлення так, щоб воно створювало неповторну атмосферу і водночас випромінювало сприятливе світло для навчання?
Важливі фактори при організації освітлення в дитячу:
- Світильників має бути декілька (основне світло, освітлення робочого столу, зони відпочинку)
- Обов’язково звертаємо увагу на матеріал, з якого виготовлені світильники (люстра, лампа чи бра мають бути безпечні, не нагріватися, не мати скляних деталей чи гострих кутів)
- Враховуємо дизайн, який би подобався дитині та гармонійно виглядав у загальному дизайні інтер’єру дитячої.
Якщо Ви обираєте люстру не надто дитячу, тоді використовуйте гаму кольорів, відповідну дизайну дитячої. Наприклад, в дитячій в морському стилі красиво виглядатиме блакитна, синя чи біла люстра - Світильники мають бути надійно встановлені спеціалістом. Враховуючи всі правила безпеки та монтажу.
Освітлення у дитячу кімнату умовно поділяється на : загальне (основне), освітлення робочої зони і освітлення зони відпочинку.
- При виборі світильника на стелю — дитячої люстри, не варто обирати великі, скляні чи об’ємні моделі. Адже дитина під час гри може пошкодити люстру і як результат — поранитись.
Світло повинне бути не яскравим, м’яким, всі предмети кімнати мають бути рівномірно освітлені.
Залежно від площі, радимо обирати люстру для дитячої кімнати не менше, ніж з двома джерелами світла, а також / або точкові світильники, розташовані по всьому периметру стелі.
Для маленьких діток краще купувати світильники у вигляді казкових чи мультяшних героїв, різних звіряток, пташечок тощо. Така люстра буде розважати малюка і дарувати йому приємні емоції. - Серйозно варто віднестися до освітлення робочої зони дитини. Письмовий стіл краще розташовувати ближче до природного джерела світла — поруч з вікном. А у вечірній час найкраще з функцією освітлення справляється настільна лампа.
Лампу краще обирати з круглим абажуром, щоб вона випромінювала спрямоване світло на стіл, а не в очі дитини. Лампочку радимо використовувати не більше 60Вт, або ж, світлодіодну з диммером для регулювання яскравості світла. Важливо, коли дитина працює за робочим столом, крім настільної лампи лишати й основне освітлення, щоб не було різкого перепаду світла та втоми для очей.
Наш інтернет-магазин пропонує настільні світильники як звичайні, учнівські, так і у вигляді різних звірят та героїв мультфільмів — великий вибір світильників для дівчаток та хлопчиків. - Освітлення зони відпочинку. Важливо створити м’яке освітлення біля дитячого ліжечка. Найкращим варіантом буде бра з можливістю регулювання яскравості або нічник.
Щодо дизайну світильника: аби не перевантажувати дитячу психіку кольорами, дизайнери радять для яскравої та кольорової кімнати обирати монотонні вироби, світлі, пастельні відтінки. Такі люстри підійдуть і для кімнати підлітка.
А для дитячої в стриманому дзайнерському рішенні можна пофантазувати і обрати яскраву люстру з цікавими акцентами та різноманітними деталями.
Не менш важливий показник — колірна температура:
- Рекомендований колір світла для загального освітлення (стельової люстри) має бути нейтрально-білим, з температурним індексом 4200 К.
- Освітлення робочої зони теж повинне мати індекс 4000-4200 К.
- Бра або нічник повинні мати тепле світло, сюди підійдуть лампи з температурним індексом 2700К. Таке світло допоможе дитині розслабитись і налаштуватися на сон.
- Холодне біле світло не рекомендується використовувати для дитячої кімнати (це колірний індекс 6400К).
І наостанок, дотримуйтесь необхідного коефіцієнту пульсації світлового потоку. Для дитячої кімнати він має бути не вище 5%.
Пульсація світла — це його мерехтіння. Зазвичай воно непомітне, але може негативно впливати не тільки на зір, а й на опірність організму до втоми, стресу, заважає сконцентруватися, а в наслідок чого погіршується імунітет та емоційний стан дитини.
Тому, обирайте лампочки з якомога меншим мерехтінням.
Освітлення відіграє дуже важливу роль для здоров’я дитини, адже від правильного світла залежить стан зору малюка та його емоційно-психічний стан.
Читайте також



