- Головна сторінка
- Статті
- ➤ Як не помилитися при виборі ліжка — Корисні статті про меблі від меблевого магазину ДУБОК
- Про компанію
- Подарунки, акції та знижки
- Послуги та сервіси
- Часті питання
- Додатково
Як не помилитися при виборі ліжка
Купівля ліжка – відповідальне завдання, яке не терпить поспіху. Від того, наскільки правильно будуть підібрані меблі, безпосередньо залежить комфорт і якість сну, отже, самопочуття і навіть здоров'я. Тому перед покупкою важливо не тільки уважно вивчити характеристики виробів, а й ознайомитися з найбільш поширеними помилками, які нерідко спричиняються до помилкових рішень. Отже, розглянемо їх по черзі.
Недостатня міцність ліжка
Надійність конструкції безпосередньо залежить від матеріалів, використаних для виготовлення каркасу та основи. Якщо це тонкий ДСП, то така модель не зможе витримати високі навантаження, що швидко зламається.
Ще один аспект стосується щільності плити. Через неоднорідну і пухку структуру ДСП метизи в ній незабаром розхитуються, внаслідок чого кріплення слабшають. Це теж робить меблі вразливими, призводить до поломки. Краще вибирати ліжко, каркас якого виготовлений з деревини або навіть металу, що є міцнішими та довговічнішими.
При виборі конструкції, крім надійності матеріалу, важливо врахувати кількість та вагу сплячих. Чим більше передбачається навантаження, тим надійнішим повинен бути каркас.
Конструкція ліжка не має значення
Найчастіше при покупці даного предмета меблів насамперед увагу звертають на розміри і дизайн, не враховуючи їхні технічні характеристики. Даремно, від особливостей конструкції залежить практичність та зручність ліжка. Зокрема важливо звернути увагу на раму. Вона може бути дерев'яною, із металу або ДСП. Останній варіант менш надійний через неоднорідну і пухку структуру.
Ще варто відзначити основу. Вона може бути щитовим або з ламелями. Підстави першого типу неспроможні забезпечувати ортопедичний ефект. Мінус таких моделей полягає й у тому, що вони перешкоджають вільній циркуляції повітря. Ця властивість призводить до накопичення пилу в матраці та під ним, а також може стати причиною утворення вогкості та цвілі всередині пружинних блоків.
Інша річ – ламелі. Вони зазвичай виконані у вигнутій формі, завдяки чому забезпечують ортопедичний ефект та комфортну підтримку тіла під час сну. Крім того, добре пропускають повітря, не перешкоджають вентиляції матраца.
Ще важливо звернути увагу на матеріал фасаду. У сучасній меблевій промисловості використовують ДСП (ламіновану, глянцеву чи звичайну), МДФ, масив. Моделі з фасадом з плит доступніші, оскільки відносяться до бюджетної категорії. Вироби з дерева або масиву дорожчі, але ця сировина більш довговічна та витривала. У цьому випадку вибирати потрібно, враховуючи власні переваги та можливості. Якщо в пріоритеті економія коштів, то можна купити ліжко з фасадом із МДФ та ДСП, але перевагу слід віддавати продукції відомих фабрик, які дають гарантію на свої товари.
Економія на розмірах ліжка
Ця популярна помилка зазвичай зумовлена бажанням заощадити місце в кімнаті та кошти на покупку. Проте такий підхід себе не виправдає. Чим просторіше ліжко, тим зручніше та вільніше на ньому відпочивати.
Особливо це актуально для сімейних пар. Якщо ліжко недостатньо широке, то спати на ньому тісно. Через це, у свою чергу, комфорт та якість сну знизяться.
Якщо в сім'ї є діти або планується їх народження, то варто врахувати і той факт, що малюки теж часто приходять до батьківського ліжка. На вузькому ліжку незручність будуть відчувати всі, тому рекомендується вибирати повногабаритну конструкцію (мінімум 140 см завширшки). Якщо простір спальні дозволяє, краще купити простору модель (наприклад, 180х200 см).
Незручне узголів'я ліжка
Ця частина конструкції відповідає не лише за дизайн та естетику, але й зручність її в експлуатації. Наприклад, багато хто перед сном любить почитати або подивитися телевізор напівлежачи або сидячи. Комфортно розміститися можна лише за умови, що ліжко має достатню висоту і ширину. Якщо воно низьке, то спиратися доведеться об стіну, що призведе до швидкого стирання шпалер.
Матеріал узголів'я може бути різним: оббивка з тканини або шкірозамінника, ДСП, МДФ, дерево. Підбирати відповідний варіант потрібно, враховуючи стиль оформлення меблів та дизайн інтер'єру, а також власні уподобання.
Вибір неякісного матраца
Даний виріб, нарівні з конструкцією ліжка, відповідає за комфорт та якість відпочинку. Тому не варто скупитися при покупці. Матрац потрібно купувати з огляду на такі важливі параметри, як:
- товщина;
- наповнення;
- максимально допустиме навантаження;
- вага користувачів;
- відповідність розмірам спального місця.
Випускаються матраци у величезній різноманітності моделей. Щоб не помилитися, варто скористатися допомогою консультантів, які допоможуть підібрати оптимальний за габаритами, жорсткістю та ціною варіант.
Отже, вибір ліжка – цілком посильне, нескладне завдання. Однак, щоб меблі виявилися дійсно практичними і зручними, важливо не тільки ознайомитися з асортиментом моделей і варіантами дизайну, але й уважно вивчити характеристики конструкцій. А ось що саме треба зважати, ми розповіли у цій статті. Вдалої покупки!
Читайте також



