- Головна сторінка
- Статті
- ➤ Що собою представляють корпусні меблі, які їхні особливості та в чому переваги — Корисні статті про меблі від меблевого магазину ДУБОК
- Про компанію
- Подарунки, акції та знижки
- Послуги та сервіси
- Часті питання
- Додатково
Що собою представляють корпусні меблі, які їхні особливості та в чому переваги
Корпусні меблі – основа будь-якого інтер'єру, навколо яких вибудовується дизайн обстановки приміщення. Сьогодні ринку представлений досить широкий асортимент предметів, що ставить покупця перед нелегким вибором. При цьому потрібно розуміти, що обстановка в будинку та зручність у зберіганні речей залежать саме від того, які меблі використовуються в інтер'єрі. Саме тому до вибору таких конструкцій слід підходити з максимальною відповідальністю з огляду на рекомендації експертів.
Різновиди та особливості конструкції корпусних меблів
До цієї групи належать предмети, що відрізняються цільною конструкцією. Основна частина виробу — це корпус (від цього слова йде назва категорії) або, іншими словами, коробка, що складається з вертикальних та горизонтальних елементів. Останні утворюють бічні та задню стінки конструкції.
До цієї категорії входять предмети обстановки різної конфігурації та розміру. Виділяють кілька форматів виконання конструкції:
1. Модульна система. Вона складається з кількох блоків, які можна міняти місцями, встановлювати у будь-якому довільному порядку. Переваги системи — практичність та оригінальність, тому що завжди при бажанні можна оновити інтер'єр.
2. Гарнітури. Така система встановлюється вздовж однієї стіни у спальні чи вітальні. Яскравий приклад — стіна, що включає книжкові полиці, шафа, вітрини, місткі антресолі, тумбу під телевізор, додаткові комоди.
Крім вищезгаданих предметів, до цієї категорії належать також стелажні системи, столи, полиці та інші вироби. Вони можуть використовуватись у вигляді окремих елементів, а також встановлюватися у складі меблевого гарнітуру.
Переваги меблів корпусного типу
На відміну від конструкцій, що вбудовуються, такі предмети можна переміщати з однієї кімнати в іншу або, взагалі, без особливих складнощів перевезти на нову квартиру. Корпусні меблі успішно вписуються в будь-яке планування приміщення, тому що характеризуються стандартними розмірами.
Серед їхніх переваг виділяють такі:
1. Надійна конструкція. До складу корпусних меблів входять тверді частини. За рахунок цієї особливості конструкція є стійкою та витримує навантаження в процесі експлуатації.
2. Мобільність. Використовуючи такі меблі, можна внести коригування в планування інтер'єру приміщення. Для цього достатньо змінити розташування компонентів модульної системи або доповнити її новими елементами, які представлені в інтернет-магазині в широкому асортименті. У останньому випадку вдається ефективно розширити функціональність приміщення, уникнувши при цьому великих фінансових витрат.
3. Можливість створення індивідуальної обстановки. Власник квартири зможе розмістити предмети на власний розсуд. Оригінальна обстановка — ознака хорошого почуття стилю та можливість висловити свою індивідуальність.
4. Функціональність. Корпусні меблі, наприклад, стінку можна використовувати не тільки за прямим призначенням, але і як перегородку з метою зонування простору в кімнаті.
5. Невелика вага конструкцій. Для виготовлення виробів використовуються сучасні матеріали, переважно МДФ та ДСП. Плити, незважаючи на те, що витримують високі навантаження, на відміну від масиву, характеризуються невеликою вагою. За рахунок цієї особливості немає великих труднощів у процесі переміщення предметів з одного місця на інше.
Як і вбудовані конструкції, корпусні меблі також характеризуються високою місткістю. Зберігати в таких шафах зручно не тільки одяг, взуття, постільні речі, але й дошку для прасування, книги, аксесуари, іграшки, дрібну побутову техніку і всілякі дрібниці.
Як правильно вибрати корпусні меблі
Перед тим, як замовити конструкцію, необхідно звернути увагу на матеріал виготовлення. Кращий вибір — меблі із ДСП або МДФ. Ці матеріали характеризуються високими експлуатаційними властивостями: довговічністю, практичністю, невибагливістю у догляді. Великий вибір колірних рішень дозволяє підібрати оптимальну модель під будь-який інтер'єр: класика, модерн, хай-тек, мінімалізм, прованс, ар-деко, контемпорарі, ретро чи кантрі-стиль. При цьому меблі, виготовлені з ДСП або МДФ, коштують дешевше, ніж конструкції з масиву.
Вибір корпусних меблів здійснюється з урахуванням:
- розмірів. Мають значення ширина, висота та глибина конструкції. Вибирати розмір меблів необхідно з урахуванням габаритів приміщення — важливо, щоб конструкція не обмежувала доступу до проходу, вікна або інших предметів інтер'єру;
- дизайну. Для виготовлення фасадів використовуються глянцеві, фарбовані, рамкові, ламіновані ДСП. Досить цікаве рішення – патинована МДФ. Вона відрізняється штучно зістареною поверхнею, що надає інтер'єру шику та індивідуальності. Якщо в якості обрамлення фасаду використовується дзеркало, то таке рішення дозволяє візуально розширити простір. При виборі кольору предметів обстановки важливо розуміти, що світлі конструкції роблять інтер'єр легшим, темні – лаконічним та масивним;
- заповнення. Шафа, наприклад, повинна включати необхідну кількість полиць, відсіків, висувних ящиків, штангу, щоб із розміщенням предметів гардеробу не виникло жодних проблем.
При виборі корпусних меблів необхідно звертати увагу на якість виготовлення. Купувати предмети обстановки експерти рекомендують лише у спеціалізованих інтернет-магазинах, де консультанти зможуть пред'явити на запит сертифікат та іншу документацію.
Читайте також



