Безкоштовна доставка по всій Україні

Собираем шкаф-купе своими руками

Збираємо шафа-купе своїми руками

Необхідність складання меблів може стати подією, затьмарювало позитивне враження від покупки. Адже дійсно невиразні інструкції з розпливчастими малюнками, величезна кількість начебто однакових кріплень і деколи вражаючу кількість комплектуючих може увігнати в ступор будь-якого непідготовленої людини.
Звичайно, можна попросити друга або знайомого, якому вже доводилося збирати меблі щоб він допоміг розібратися. Або ж найняти майстра, який спеціалізується на збірці меблів. Але часом як перший, так і другий варіант, з тих чи інших причин, є нездійсненні. Тому пропонуємо вашій увазі перелік порад, здатних на порядок спростити процес складання.

Підготовка до складання: з чого починати?

Підготовка до роботи - це частина роботи, бо від правильного вибору місця збірки і облаштування залежить кількість часу і сил, який необхідно витратити. Чим гірше вибрано місце, тим більше доведеться працювати. Перш за все потрібно розпакувати всі комплектуючі і кріпильні елементи і упевниться що їх достатня кількість і недоліку немає. Для цього потрібно взяти листок вкладиш, який обов'язково йде разом з шафою, на ньому завжди вказується кількість тих чи інших деталей в даній моделі, а також додається малюнок, щоб їх можна було впізнати. У разі якщо якийсь важливо деталі не вистачає, необхідно звернутися в магазин з проханням заміни продукту або надання відсутніх частин.
Після ревізії деталей необхідно підготувати приміщення де буде проводитися збірка шафи, найкраще збирати в тій кімнаті де він безпосередньо буде знаходитися, в іншому випадку при перенесенні він попросту не влізе у дверний проріз.
Також на підготовчому етапі потрібно потурбуватися наявністю всіх необхідних інструментів під рукою. Зазвичай, в сучасних шафах-купе, всі вони також йдуть в комплекті, але бувають і виключення, так що зайвий інструмент не завадить.

Отже, знадобляться:

-отвёрткі (пряма і хрестова) або шуруповерт;
- Набір шестигранників;
- Молоток;
- клей ПВА.
Початок збіркиЗбірка шафи починається з днища, чим більше і масивніше шафа, тим міцніше і складніше в конструкції буде його нижня частина. Після складання дна до нього кріпляться стінки шафи і верхня частина.
Важливо! У багатьох моделях шаф-купе присутні дерев'яні дюбеля (показані на малюнку нижче).З ними потрібно бути дуже обережним, оскільки вони можуть бути призначені для кріплення в різних місцях і, відповідно, мати різні розміри перевірте кілька разів перед тим, як вставляти їх в той чи інший паз. Також пам'ятайте, що клей ПВА потрібен саме для проклейки цих дюбелів, не варто замінювати його на, як вам здається краще. Особливо не варто використовувати швидкосохнучий клей, адже велика ймовірність того, що ви допустите помилку і конструкцію доведеться розбирати, а із застиглим клеєм це буде дуже складно.

Заключний етап

На заключному етапі складання відбувається монтаж полиць, задньої стінки і розсувних дверцят. Незважаючи на гадану складність монтаж розсувних дверцят досить простий. Спочатку встановлюються напрямні для дверних роликів, у верхній і нижній частині шафи вже є під них отвори так що не потрібно боятися прикрутити «не так». Потім необхідно встановити ролики на самі дверці і завести їх в напрямні.

Читайте також

Шафа - це невід'ємна і функціональна складова кожної квартири. Правильно вибраний шафа може не тільки стати найзручнішою знахідкою, але і підкреслити інтер'єрну частину будинку. Популярні фахівці з вибору меблів, не перестають нас дивувати концептуально новими рішеннями для створення «правильної планування» за допомогою шафи. Сучасна шафа може легко, як розширити, так і звузити простір. Тому вибирати новий шафа необхідно гранично уважно.

Після покупки корпусних меблів багатьох цікавить, як тепер все це зібрати. І дійсно у людини, не має будь-якого досвіду в подібних справах може виникнути подразнення, а часом і паніка, після спроби розібратися в інструкції по збірці. І як наслідок доводиться просити друзів або знайомих, яким вже доводилося проробляти щось подібне. Або, як варіант, замовляти виклик майстра, але не факт, що у нього буде час для термінового виклику і очікування може затягнутися на кілька днів або тижнів. Тому краще всього спробувати все зробити самостійно, адже насправді все не так складно, як може здатися на перший погляд.