- Головна сторінка
- Статті
- ➤ Вибір фасадів для шафи-купе — Корисні статті про меблі від меблевого магазину ДУБОК
- Про компанію
- Подарунки, акції та знижки
- Послуги та сервіси
- Часті питання
- Додатково
Вибір фасадів для шафи-купе
Завдяки своїй універсальності і зручності шафи-купе з кожним роком стають все більш популярними. Вони дозволяють зберігати не тільки одяг, але і предмети побуту, книги, аксесуари. Відповідно, відпадає потреба в придбанні інших предметів меблів — різних зайвих тумбочок, полиць, комодів і т. д. Шафи-купе мають добре продуману конструкцію, що включає в себе секції, полиці, ящики, завдяки чому вони дуже місткі. Тому речі зберігаються в повному порядку.
Сучасні меблеві технології дозволяють підібрати шафу-купе на будь-який смак. Якщо півтора десятка років тому всі вони мали практично однаковий зовнішній вигляд, то сьогодні на ринку представлені моделі різних конструкцій, що дозволяють оптимально оформити життєвий простір навіть в невеликих квартирах.
Види фасадів для шаф-купе
Фасад — це лицьова поверхня шафи, оформлення його дверей, які складаються з рами (виготовляється з профілю) і наповнення, має різне оформлення, масу, надійність і вартість. Назвемо найбільш популярні варіанти матеріалів для виготовлення фасадів:
- дзеркало. Чудово візуально збільшує розмір кімнати, тому частіше застосовується в невеликих приміщеннях, спальнях, прихожих. При цьому дзеркало покривається спеціальною протиударною плівкою. Дзеркальними можуть бути як одні дверці, так і всі. Серед недоліків можна назвати велику вагу;
- фотодрук. За допомогою спеціальних фарб можна нанести на поверхню будь-яке зображення, яке покривається спеціальним лаком, що робить його чітким і довговічним. Ультрафіолетовий друк дозволяє зробити зовнішній вигляд по-справжньому унікальним і відобразити світовідчуття господаря;
- ДСП. Найбільш популярний варіант в силу своєї доступної ціни, а також великого вибору фактур і відтінків. Має хорошу міцність, надійність і стійкість до механічних пошкоджень. Серед мінусів — простий, не виділяється зовнішній вигляд;
- лакобель. Це скло товщиною до 4 мм, покрите з одного боку кольоровим лаком;
- декоративне скло. За допомогою піскоструминної машини на нього наносять різні зображення, які не схильні до стирання. Як варіант — травлене дзеркало, на поверхню якого наноситься матовий малюнок. За допомогою сучасних технологій можливе нанесення практично будь-яких зображень;
- бамбук або ротанг. Відмінно підійде для східного, етнічного або екостилю кімнати. Екологічний матеріал;
- глянцевий фасад. Напевно, найдоступніший за ціною матеріал, який має широку кольорову гаму. На поверхню може бути нанесена різнобарвна плівка ПВХ, акрил або пластик.
Дизайн сучасних шаф-купе сильно змінився — тепер вона виступає не тільки як сховище речей, а й прикрасою приміщення. Велика розмаїтість типів оформлення дозволяє вписати цей предмет меблів в будь-який інтер'єр. Важливо тільки правильно підібрати його розмір і тип.
Комбінування матеріалів
Найчастіше для виготовлення фасаду шафи-купе використовують будь-який один матеріал. Однак брендові виробники комбінують різні варіанти, в результаті домагаються оригінальності і неповторності.
Існують певні правила, що дозволяють створювати цікаві дизайнерські рішення. Якщо підійти грамотно до поєднання матеріалів, можна отримати унікальну модель шафи. Найчастіше в одному виробі об'єднують скло і ДСП, дзеркало і глянцеві панелі, ДСП і дзеркало. Комбінують також різні за текстурою і забарвленням плити ДСП. Додатковими матеріалами можуть бути тканина, шкіра, ротанг, алюміній і т. д. Для поділу використовуються спеціальні планки, надійно фіксують сусідні ділянки.
За типом конструкції комбіновані фасади можуть бути:
- традиційними або класичними. Кожні дверцята виготовлені з одного типу матеріалу;
- геометричними. Для оформлення використовуються вставки в формі прямокутників;
- діагональними. Різні матеріали і кольори розділені по діагоналі;
- секторальними. Фасад ділиться на велику кількість клітин і прямокутників різних розмірів;
- хвильовими. Використовуються комбінації кольорів, розділені між собою за допомогою м'яких і плавних ліній.
Найголовнішими перевагами комбінованого фасаду є його оригінальність і привабливість. Досягається це завдяки великій кількості різних матеріалів, використовуваних в роботі. В результаті виходить виріб, який ідеально вписується в інтер'єр конкретного приміщення. Ще одним великим плюсом є відмінна ремонтопридатність. У разі пошкодження одного з ділянок не потрібно буде міняти всю стулку — досить замінити пошкоджену ділянку.
Особливістю комбінованих фасадів є необхідність спеціального догляду за різними матеріалами, з яких вони складаються. До недоліків можна віднести відносно високу вартість, пов'язану зі складністю їх виготовлення. Але вони перекриваються кінцевим результатом — отриманням стильної і оригінальної конструкції.
Як правильно вибрати фасади для шафи-купе
Різноманітність пропозицій робить їх вибір складним — адже кожен з них має свої переваги і недоліки. Купуючи шафу-купе, перш за все потрібно пам'ятати, що вона купується надовго, тому краще скористатися пропозиціями провідних виробників, що контролюють якість своєї продукції. Також слід звернути увагу на матеріал, з якого шафа виготовлена, а також на металеві елементи та фурнітуру.
Якщо грошей мало, можна вибрати звичайний фасад з покриттям ПВХ-плівкою. Варіантів кольорів у таких моделей дуже багато, що дозволяє підібрати меблі під будь-яке оформлення. Важливо точно визначити розміри шафи-купе, щоб він гармонійно розмістився в кімнаті. Стандартні меблі мають різні габарити, від самих маленьких (80 см) до найширших (5,4 м). Глибина варіюється від 35 до 90 см. Висота може бути в межах від 1900 до 2700 мм. За своєю конструкцією шафи-купе бувають двох видів: які стоять окремо і вбудовані.
Для кожної кімнати існують певні вимоги для шафи та побажання до оформлення фасадів. Розглянемо основні:
- вітальня. Для цієї кімнати, де зберігається велика кількість різних речей і господарі проводять більшу частину часу, потрібна досить простора шафа. Добре, якщо вона буде мати відкриті ніші для розміщення елементів декору і сувенірів. Тут найкраще виглядають комбіновані фасади;
- спальня. Кращий варіант — вбудована шафа-купе, розміщена в ніші і дозволяє економити місце. Для зберігання одягу та постільних речей вона повинна мати багато різних відділень, а для зорового збільшення простору — дзеркальний фасад або спокійних відтінків;
- дитяча. Критерії вибору тут — безпека, екологічність і міцність. Меблі не повинні мати гострих кутів. Не потрібно використовувати в дитячій дзеркальні або скляні фасади — граючи, діти можуть їх розбити і поранитися. Крім того, на такій поверхні видно сліди і їх доведеться постійно мити. Непоганий варіант для шафи в дитячу — фасад з пластика з яскравим малюнком або з використанням магнітної плівки, що дозволяє малювати на ній крейдою і кріпити елементи аплікацій;
кабінет. Шафа повинна мати полки, різні за конструкцією, для розміщення книг, документів, інформаційних матеріалів, папок. Теж краще використовувати класичний нейтральний фасад.
Підбираючи зовнішнє оформлення шафи-купе під інтер'єр кімнати, в якій він буде стояти, обов'язково потрібно враховувати його доречність і функціональність.
Читайте також



