- Головна сторінка
- Статті
- ➤ Як вибрати колір кухонних меблів? — Корисні статті про меблі від меблевого магазину ДУБОК
- Про компанію
- Подарунки, акції та знижки
- Послуги та сервіси
- Часті питання
- Додатково
Як вибрати колір кухонних меблів?
Сьогодні існує безліч дизайнерських ідей, як оформити кухню. Переглядаючи каталоги популярних брендів та інтернет-магазинів, покупці часом губляться у різноманітності кольорів та моделей. Колір відіграє ключову роль у сприйнятті приміщення та впливає на відчуття. Його вибір залежить від того, як ви хочете почуватися на кухні. Відтінок може заспокоювати чи бадьорити, наповнювати простір світлом або додавати глибину. При цьому кухонний гарнітур повинен гармонійно поєднуватися з обробкою стін та підлоги, відповідати загальному стилю інтер'єру. Немає класичного рецепту вибору кольору кухні. Жоден із варіантів не можна безапеляційно назвати правильним та універсальним. Тому доведеться самостійно оцінити особливості вашого інтер'єру та прийняти рішення на основі наших рекомендацій.
На що орієнтуватися при виборі кольору
Колір меблів вносить свої корективи до загального сприйняття будь-якого простору. З його допомогою можна візуально розширити приміщення, зробити його світлішим, затишним, спокійним або підбадьорливим. При виборі відповідного кольору кухонного гарнітура важливо звертати увагу на:
• розмір кімнати. У маленьких приміщеннях краще використовувати темні відтінки. Вони зорово наближають об'єкти, що робить кімнату ще меншою. Завдяки світлим тонам можна досягти зворотного ефекту. Ви візуально зробите простір більше. Щоб створити додатковий затишок на просторій кухні, рекомендується використати яскраві акценти;
• психологію кольору. Багато хто вибирає яскраві тони, що кричать, у яких пізніше почуваються некомфортно. Наприклад, за всієї ефектності червоний сподобається не кожному. Він підходить темпераментним людям із сильним характером. Якщо ви за натурою спокійні, краще вибирати стриманіші відтінки;
• стиль приміщення. У класичних інтер'єрах краще уникати контрастів. Для спокійного, романтичного стилю потрібно підібрати відповідні насиченості кольору. Лофт тяжіє до темної палітри та натуральних матеріалів, а мінімалізм вимагає лаконічних поєднань.
Вибираючи відтінок, спочатку варто критично оцінити приміщення кухні, визначивши його сильні та слабкі сторони. Меблі допоможе скоригувати існуючі недосконалості. Важливо розуміти, що ваш улюблений колір, в якому ви хотіли б бачити кухонний гарнітур, може мати різні ступені насиченості та глибини. Вправно керуючи цими параметрами, ви зможете створити гарні, гармонійні поєднання відтінків.
Як вибрати колір кухні з урахуванням природного освітлення
Освітлення кухні відіграє важливу роль при виборі відтінку меблів. Від нього великою мірою залежить насиченість колірної гами, яку варто підбирати для даного приміщення. Потрібно взяти до уваги, що при інтенсивному денному освітленні вибраний колір здаватиметься яскравішим, ніж у каталозі. Якщо світло в кімнаті нерівномірне, акцентні темні деталі краще розміщувати на місцях, що найбільш підсвічуються.
Для кухонь на південній стороні з великими вікнами, що відповідають розмірам кімнати, можна вибирати меблі прохолодної гами кольорів. Холодні відтінки зроблять інтер'єр свіжішим, що особливо актуально в літню спеку. Це можуть бути як стримані пастельні тони, і темні. Щоб яскраві відблиски не заважали, краще вибирати напівматові або матові фасади, які не відбивають сонячних променів. Добре виглядають у досить освітлених приміщеннях відтінки натурального дерева.
Кухні, що виходять вікнами на північний бік, краще оформити у світлих та насичених кольорах. При цьому вони можуть бути як теплими, і холодними. Однак краще не робити весь інтер'єр у чистому білому кольорі. У такому разі перебувати на кухні буде не надто комфортно. Оптимальним рішенням стануть пастельні тони. Яскраві акценти допоможуть візуально покращити рівень освітленості. Контрастні кольори мають бути чистими та насиченими, але не неоновими. Для приміщень з недостатнім освітленням краще використовувати глянсові фасади, що відбивають світло.
Поєднання кольорів кухонних меблів
Існує кілька універсальних поєднань відтінків меблів, які гармонійно виглядатимуть на будь-якій кухні:
• білий та чорний – універсальні кольори, які добре поєднуються з будь-якими іншими;
• беж. Відтінок чудово виглядає з блакитним, коричневим, сірим та білим;
• сірий – універсальний базовий колір. Його можна комбінувати як із нейтральними пастельними, так і з яскравими відтінками;
• червоний. Він буде вигідно виглядати на сірому, жовтому, зеленому, синьому чи чорному;
• коричневий. Вважається нейтральним. Його розбавляють блакитними, рожевими, білими, зеленими або пастельними відтінками;
• оранжевий. У поєднанні з блакитним, синім, ліловим, зеленим або фіолетовим він виглядатиме ще соковитіше;
• зелений. Добре виглядає у комбінації із золотистими тонами – коричневим, жовтим, теплим бежевим;
• блакитний. Його зможуть вигідно підкреслити як нейтральні відтінки – сірий, рожевий, білий, так і насиченіші кольори – жовтий, помаранчевий, червоний.
Не обов'язково поєднувати ці тони виключно у рамках кухонного гарнітуру. Наприклад, робоча зона може бути виконана в моноцвіті, який добре поєднується з яскравим відтінком стін, фартуха кухонного або стільців.
Який колір для кухні найпрактичніший
Практичні кухонні фасади – це ті, які мало брудняться і добре відмиваються. Білий колір вважається одним із найпрактичніших, оскільки на ньому не видно слідів від пальців та води. Важливу роль практичності грає і матеріал. Наприклад, матові білі складніші у догляді через наявність пір. Вони проникає пил, можуть залишатися помітні сліди від контакту з їжею. Такі фасади вимагають регулярного та ретельного догляду. Добре, що світлому фоні плями дуже легко помітити. Старі забруднення вивести набагато складніше, оскільки вони глибоко проникають у структуру поверхні.
Кухні під дерево теж відносяться до лідерів практичності. На їх нейтральних фасадах не виділяються відбитки пальців та невеликі забруднення. Регулярного вологого прибирання буде цілком достатньо для підтримки кухні в хорошому стані. Проте про чищення не варто забувати, навіть якщо фасади на перший погляд здаються чистими. У такому разі забруднення накопичуватимуться, вивести їх складніше.
На меблях матових середніх та темних відтінків менше помітні забруднення, порівняно з тими ж кольорами у глянсовому виконанні. Крім того, на таких покриттях зовсім не видно дрібні подряпини, а ось на глянці поблизу вони можуть бути помітні через час. Втім, це можна виправити використанням у догляді поліролі.
Наявність різьбленого малюнку може ускладнювати процес догляду через необхідність приділити особливу увагу декоративним деталям фасадів, у яких можуть накопичуватися забруднення.
Основні правила підбору кольору для кухонного гарнітуру
Звичайно, дуже важливо, щоб колір кухонного гарнітура був практичним і добре гармоніював з відтінками підлоги, стелі та інших меблів. Але головне – це емоції, що викликає у вас вибраний відтінок. На думку психологів, навколишнє оточення здатне впливати на настрій, самопочуття та працездатність. Саме тому не варто сліпо слідувати модним трендам. Достатньо дотримуватися лише ключових рекомендацій щодо вибору та поєднання відтінків. Дизайнери дають свої поради щодо кольору кухонних меблів. Головні рекомендації спеціалістів:
• не комбінувати більше двох кольорів в одному гарнітурі;
• відтінок верхніх шафок потрібно вибирати світліший;
• однотонні меблі чудово виглядають у невеликому приміщенні. У цьому випадку краще зупинитися на нейтральних, не надто помітних тонах;
• вибрати домінуючий колір. Не рекомендується комбінувати два помітні відтінки;
• кольори кухонних меблів повинні гармонувати один з одним.
Якщо в приміщенні кухні вже є готовий ремонт, і ви не плануєте змінювати колір стін, важливо звернути увагу на їхню яскравість. До спокійних тонів відмінно підходять помітні меблі, і навпаки. Якщо навколишнє оточення строкате, варто доглянути гарнітур більш стриманого забарвлення. При цьому колір меблів можна підібрати як близький до насиченості, так і контрастний.
Категорії товарів

- Модульні кухні
- Готові кухні
- Прямі кухні
- Кутові кухні
- Кухонні столи
- Куточки, столи та стільці
- Стільниці та аксесуари
- Сантехніка для кухні
- Кухонні тумби
- Кухні під замовлення

- Модульні вітальні
- Вітальні, стінки
- М’які меблі у вітальню
- Шафи та пенали у вітальню
- Комоди та тумби у вітальню
- Столи та стільці у вітальню
- Настінні полиці / шафки у вітальню
- Люстри у вітальню

- Модульні спальні
- Комплекти спалень
- Ліжка у спальню
- Матраци в спальню
- Шафи для спальної кімнати
- Комоди, тумби та дзеркала
- Банкетки у спальню
- Аксесуари для сну в спальню
- Стільці для спальні
- Люстри в спальню
- Дзеркала

- Модульні передпокої
- Комплекти в передпокій
- Комоди в передпокій
- Взуттєві тумби в передпокій
- Тумби в передпокій
- Вішалки для одягу
- Пенали в передпокій
- Шафи у передпокій
- Шафи-купе у передпокій
- Дивани у передпокій
- Банкетки в передпокій
- Пуфи в передпокій
- Настінні полиці / шафки в передпокій
- Дзеркала у передпокій
- Люстри в передпокій
- Бра в передпокій

- Офісні системи
- Шафи та пенали для офісу
- Комоди та тумби для офісу
- Офісні столи
- Настінні полиці / шафки в офіс
- Офісні крісла
- Стільці для відвідувачів в офіс
- Кабінети керівника
- Крісла керівника в офіс
- Дивани в офіс

- М'які системи
- М'які куточки
- Дивани
- Крісла та пуфи
- Матраци для диванів
- Аксесуари до диванів
- Дивани під замовлення
- Модульні системи-конструктори
- Безкаркасні меблі
- Дивани для кафе / офісу / готелю
- Компоненти систем-конструкторів

- Двоспальні ліжка
- Односпальні ліжка
- Полуторні ліжка
- Індивідуальні рішення ліжок
- Дитячі ліжка
- Звичайні ліжка
- Ліжка-подіуми
- Ліжка з підйомним механізмом
- Ліжка з висувною шухлядою
- М'які ліжка
- Металеві ліжка
- Дерев'яні ліжка
- Каркаси, ламелі
- Тонкі матраци (топпери, футони)

- Матраци на класичній пружині Bonnel
- Матраци на незалежній пружині Pocket Spring
- Безпружинні матраци
- Каркасні матраци
- Матраци топер
- Дитячі матраци
- Гіпоалергенні матраци
- Аксесуари для сну

- Модульні дитячі
- Стінки в дитячу кімнату
- Дитячі ліжка
- Шафи для дитячої кімнати
- Комоди й тумби для дитячої
- Столи та стільці для дитячої
- Зона для навчання
- Настінні полиці / шафки в дитячу
- Дивани для дитячої
- Матраци в дитячу
- Аксесуари для дитячої кімнати
- Безкаркасні меблі в дитячу
- Люстри для дитячої

- Модульні системи
- Модульні кухні
- Модульні вітальні
- Модульні спальні
- Модульні дитячі системи
- Модульні передпокої
- Офісні системи
- Модульні шафи-купе
Читайте також



