- Головна сторінка
- Статті
- ➤ Обираємо кухонну мийку на дві чаші — Корисні статті про меблі від меблевого магазину ДУБОК
- Про компанію
- Подарунки, акції та знижки
- Послуги та сервіси
- Часті питання
- Додатково
Обираємо кухонну мийку на дві чаші
Кухня — це зона для приготування та споживання їжі. Кожен елемент меблів, декору та будь-яких пристосувань має бути відповідно оформлений та належної якості.
В даній статті ми розглянемо подвійні мийки як атрибут зручності та раціонального використання простору.
Сантехніка для кухні має встановлюватись в доступному місці, комплектуватися необхідними елементами та мати відповідну якість. Що стосовно мийки з двома чашами, то вона характеризується відмінною функціональністю і місцю її розташування варто приділити досить уваги. Адже від цього залежить те, наскільки ефективно Ви зможете використовувати відведений простір та саму мийку.
Отже, коли і як варто встановлювати 2-хсекційну мийку:
- Мийка з двома раковинами актуальна для багатодітних сімей. Коли збирається велика кількість посуду, зручно в одній чаші замочувати та мити посуд, а в іншій полоскати.
- Під час готування їжі збирається брудний посуд, а також потрібне місце для миття овочів та фруктів. І коли часу на те, щоб спочатку вимити посуд, а тоді приступати до миття продуктів немає, в пригоді знову стане два відділення мийки.
- В залежності від глибини та розмірів чаш мийки, вони можуть мати різні призначення. Але наявність зливу обов’язкова.
Для сім’ї з 2-3-х чоловік підійде мийка з глибиною чаш 140х160 мм, а для багатодітної сім’ї варто використовувати чашу з не менше, як 180 мм глибиною.
Форми кухонних мийок з двома раковинами
- Прямокутна. Найбільш популярна форма мийок як з двома, так і з однією чашею.
Прямокутна мийка може мати дві однакові або різні за розмірами чаші (в залежності від призначення), а мийка з однією чашею додатково має крило для сушки посуду. - Овальна мийка з двома чашами дозволяє використати місце якомога раціонально. Така модель буває тільки врізна і решту простору тумби займає стільниця.
- Кутова (трапецевидна, трикутна) мийка використовується для кутової установки. Зазвичай її конструкція передбачає наявність крила (одного або двох) і різних за розміром чаш: одна для посуду, а інша для продуктів або дрібного посуду.
Для того, щоб мийка на Вашій кухні була максимально функціональна, варто при купівлі товару керуватися деякими параметрами виробу. Залежно від функціоналу, дизайну інтер’єру, стилю кухонних меблів та інших моментів, обирайте двосекційну мийку відповідно:
- Матеріалу
- Розмірів та форми
- Призначення чаш та конструкції мийки
- Наявності/відсутності отвору під змішувач
- Способу монтажу
- Відстань до системи постачання води та виливу (довжина шлангу для змішувача)
- Кольорового рішення. Це питання стосується сантехніки вцілому.
Якщо Ви обираєте мийку з нержавіючої сталі, тоді змішувач має бути з нержавійки, або латунний. А от до гранітних мийок пасуватимуть лише змішувачі, пофарбовані в колір мийки. Так, композиція мийка + змішувач матиме гармонійний та естетичний вигляд.
Стосовно практичного погляду, важливо, щоб мийка:
- Гармонійно вписувалась в загальний інтер’єр кухні
- Поверхня була стійкою до зовнішніх впливів та легкою у догляді
- Задовольняла побутові потреби користувача
- Відповідала санітарно-епідеміологічним вимогам та нормам.
Обираємо змішувач для мийки на дві чаші
Незалежно від матеріалу та типу управління змішувачем, для двосекційної мийки потрібен змішувач з поворотним виливом. Це пояснюється тим, що обслуговувати йому прийдеться дві чаші мийки.
Залежно від глибини чаші, варто обрати правильну висоту виливу води.
Висоту виливу умовно поділяють на високу, середню та низьку. Так от, для кухонної мийки краще всього обирати середню висоту виливу, тому що це зручно для миття посуду і вода не буде розбризкуватися.
Високий вилив підходить більше для раковин, де набирають воду у високі ємкості, а низький підходить для рукомийників.
Вибір матеріалу двосекційної мийки
Розглянемо найбільш популярні та практичні матеріали для виготовлення кухонних мийок. Їх особливості та переваги:
- Мийки з нержавіючої сталі. Це найбільш популярний матеріал для мийок.
Перш ніж купити мийку з нержавіючої сталі, варто звернути увагу на товщину сталі. Вважається якісною сталь товщиною від 6 мм. Якщо чаші мийки глибокі і будуть навантажуватись посудом — тоді краще обирати сталь товщиною від 8 мм.
Поверхню сталі матують або наносять PVD-покриття для досягнення дзеркального вигляду.
PVD-поверхні більш вибагливі у догляді, аніж поверхні з матованим покриттям.
- Мийки з граніту (штучного каменю) виготовляються частіше із гранітної крихти або кварцового агломерату. Цей матеріал ані трохи не поступається нержавіючій сталі.
Такі мийки міцні, стійкі до зовнішніх впливів, витривалі до термічних впливів і мають приємну на дотик гладку поверхню.
Ще однією перевагою граніту є велика палітра кольорів.
Існують підвиди мийок зі штучного каменю, це керамограніт, агломерат та акриловий камінь.
- Кераміка. Мийки з даного матеріалу мають схожі властивості до гранітних, але вони менш популярні і відрізняються меншим спектром кольорових рішень. Також, за вагою вони важчі і складніші в монтажі.
- Чавунні мийки масивні та надійні. Основна їх перевага — це довговічність.
Чавун має велику теплоємність, але емаль, якою він покривається, чутлива до перепаду температур.
У більшості випадків чавунні мийки використовуються для ванн і їх монтують в стіну. Але бувають варіанти і врізних моделей.
Це рідкісний вид кухонних мийок, який частіше всього використовується не настільки функціональний, як декоративний елемент.
Також, зустрічаються й інші матеріали, з яких виготовляють мийки. Для прикладу, це може бути скло, мідь, бронза, полімери і навіть дерево. Але це ексклюзивні та унікальні вироби, які не зустрінеш у поширеному вжитку.
В каталозі нашого інтернет-магазину Ви зможете переглянути різні варіанти мийок для кухні та обрати найбільш підходящий варіант.
Читайте також



