- Головна сторінка
- Статті
- ➤ Вибір та покупка кухні — Корисні статті про меблі від меблевого магазину ДУБОК
- Про компанію
- Подарунки, акції та знижки
- Послуги та сервіси
- Часті питання
- Додатково
Вибір та покупка кухні
Вибір кухонь у наш час справді величезний. Проте вибрати меблі, які підходять саме для вашої кухні, дуже складно. При цьому необхідно врахувати як розміри і планування самої кухні, так і загальне стильове рішення всього житла.
Ще кілька років тому «дорогими кухнями» називалися гарнітури в класичному стилі з масиву деревини з великою кількістю шафок, полиць, дверець і великою кількістю декоративних елементів. Зараз за ті ж (а деколи і бoльшие) гроші багато хто воліє кухонні меблі в стилі модерн з елементами мінімалізму і техно стилю. Цей напрямок в моді характеризує функціональність і практично повна відсутність прикрас.
На перший план виходить не краса меблів, а зручність користування нею. Кухонний гарнітур зазвичай складається з елементів-модулів. Можна набрати потрібну кількість різноманітних модулів і самому стати дизайнером своєї кухні. Крім того, можна скористатися одним з готових варіантів кухонь, пропонованих в меблевому салоні, або зробити індивідуальне замовлення.
Деякі фірми пропонують також послуги з точної підгонки розмірів окремих модулів під конкретне приміщення. При плануванні кухні необхідно враховувати її форму і розмір. У просторих приміщеннях можливі будь-які варіанти компонування елементів: острівна, півострівна, П-образна, кутова, двостороння, лінійна, а також нефіксована, або вільна.
«Островом» в кухні стає плита або мийка з робочими поверхнями навколо. «Островом» зазвичай є обідній або обробний столик. При розстановці меблів по периметру стін (у вигляді букви «П» або «Г») в центрі приміщення або, відповідно, в протилежному кутку утворюється простір для обідньої зони.
П-подібне планування, як правило, найдорожче, тому що тут не обійтися без великої кількості компонентів, таких, як кутові шафи, "каруселі", ширми і т.п. У невеликих квадратних кухнях зазвичай використовується двостороння компоновка елементів - уздовж протилежних стін або кутом.
Кутове планування найбільше поширене в сучасних квартирах і будинках. У маленьких приміщеннях зазвичай доводиться ставити всі модулі кухонного гарнітура уздовж однієї стіни (одностороннє, або лінійне планування). Вільна, або нефіксована розстановка елементів - нове віяння в кухонній моді. Багато предметів кухні комплектується колесиками і можуть пересуватися з місця на місце.
У сучасній кухні зазвичай присутній хоча б один «мобільний» елемент, наприклад, обробний або сервірувальний столик. При покупці кухонного гарнітура необхідно враховувати взаємозалежність різних модулів.
Так, плиту і мийку краще розташувати на деякій відстані один від одного, розділивши робочою поверхнею. Багато компаній пропонують в комплекті з кухонними гарнітурами різну вбудовану техніку: холодильники, пральні і посудомийні машини, мікрохвильові печі, духовки і т.п. Ви можете скористатися послугами продавця або придбати побутову техніку окремо.
Сучасні кухні покликані максимально полегшити умови роботи людини на кухні, тому ефективно використовується буквально кожен сантиметр площі. Кожна річ знаходиться на своєму місці і її можна швидко знайти. У кухні присутні як традиційні шафи й полиці, так і широкі, глибокі горизонтальні ящики. Вони забезпечені зйомними роздільниками, що дозволяють самостійно планувати внутрішній устрій ящика.
Високотехнологічні виїзні механізми дозволяють висунути ящик повністю і побачити весь його вміст, навіть перебуває біля задньої стінки.
Як опори в сучасних кухнях використовуються високі ніжки, що полегшують прибирання.
Читайте також



