Безкоштовна доставка по всій Україні

Види механізмів розкладання диванів характеристики, плюси та мінуси.

Сьогодні ринок м’яких меблів представлений широким різноманіттям диванів будь-яких форм та розмірів. Крім всього іншого дивани відрізняються по типу розкладання.

Наразі існує багато типів розкладання диванів, ми ж розглянемо найбільш поширені механізми:

 1. Ті, що розкладаються (диван-книжка, кушетка або клік-кляк)

 2. Ті, що розгортаються (акордеон, американська та французька розкладачка)

 3. Ті, що викочуються (дельфін, єврокнижка).

Перш за все, Ви маєте вирішити, з яким саме механізмом хочете отримати диван. Для цього потрібно відповісти лише на три запитання:

 • Де Ви плануєте поставити диван, в якій кімнаті? Чому виникає таке питання? Тому, що ряд моделей дуже громіздкі та займають забагато простору. Проте інші, більш компактні моделі, добре підійдуть для невеликої кімнати.

 • Чи потрібен Вам короб для білизни у дивані? Слід зазначити, що існує ряд моделей, які не мають такої конструкції.

 • Чи часто Ви плануєте розкладати диван для сну? Тут специфіка в тому, що є моделі для постійного та частого розкладання, а є ті, які можна розкладати лише в окремих випадках.

Зрозуміло, що ідеальний варіант знайти складно, проте можна знайти найоптимальніший механізм, який відповідатиме саме Вашим потребам. Слід зазначити, що кожен тип розкладання має свої переваги та недоліки.

Найсучайніший механізм – Диван-книжка!

Найпопулярнішим механізмом розкладання диванів вважається диван-книжка. Цей механізм добре себе зарекомендував, маючи два положення – ліжко та диван. Такі меблі виготовляються з двох дерев’яних рам і пружинних блоків, та розкладаються завдяки тому, що спинка відкидається назад до характерного звуку клацання.

Диван Єврокнижка – найпопулярніший механізм з великою кількістю переваг!

У єврокнижці сидіння дивану спочатку висувається, а вже потім спинка опускається на місце, яке утворюється. Як правило, такі моделі мають просторе спальне місце та велику шухляду для постільної білизни.

Плюси:

 • Легко розкладається. Це можуть зробити навіть діти.

 • Має велике спальне місце.

 • Має рівну поверхню, що корисно для спини.

 • Великі вмісткі короби для білизни та інших речей.

Мінуси:

 • Жорстка спинка дивана. Цей момент зазвичай згладжується м’якенькими декоративними подушками.

 • Інколи ніжки дивана їздять по гладкій підлозі.

Акордеон – може бути як компактним, так і просторим

Такий механізм, як акордеон має більше плюсів, ніж мінусів. Головний недолік цього типажу в тому, що для розкладання такого дивану необхідно досить багато вільного місця.

Проте переваги «акордеону» очевидні:

 • У зібраному вигляді він дуже компактний та не займає багато місця.

 • Спальне місце не тільки широке, але й високе та зручне.

 • До того ж, такий диван теж має короб для білизни.

Стильний та зручний на французький манер – диван «Клік-кляк»

Механізм клік-кляк – досить цікавий диван, який створили інженери-французи. Така модель має три положення: сидячи, лежачи та напівсидячи. Він простий у використанні та зручний для сну, бо має рівну поверхню.

Простий та зручний - диван «Дельфін»

Такий механізм досить просто розкладається. Його спальне місце рівне та корисне для спини, що є дійсно значною перевагою. До того ж для сну залишається великий простір. Проте, якщо при виготовленні цієї моделі використовують неякісні матеріали, то надійність дивану досить слабка.

Французька розкладачка – досить поширений, проте недостатньо зручний варіант

Диван розкладається вперед, розгортаючи ланки на себе, та спирається на металеві ніжки. Незважаючи на те, що ця модель диванів досить популярна, вона має ряд недоліків. По-перше, поверхня ліжка не рівна та не досить зручна. Крім того, тут немає комоду для білизни.


Та є ряд переваг, а саме: компактність, економічність, дизайнерське рішення зовнішнього вигляду.

І це ще не всі різновиди механізмів трансформації диванів. Ще є цілий ряд моделей: Софа, Пума, Міраж, Малютка, Рак, Седафлекс та інші.

Як ви бачите, механізмів розкладання багато, тому обираючи собі найкращий, обов’язково звертайте увагу на якість каркасу та всіх інших деталей. Зокрема, рекомендуємо одразу в салоні декілька разів спробувати самостійно розкласти та скласти диван. Ви одразу зрозумієте, чи у Вас це виходить, чи Вам зручно, чи можливо потрібно спробувати інший механізм.

Читайте також

Диван – це головна складова будь-якого інтер’єру. Саме від якості м’якої частини оселі формується перше враження про смак та статус господаря. Сьогодні можна побачити безліч варіантів стильних м’яких диванів, які гармонійно поєднують в собі надсучасний механізм та вишуканий візерунок. Широкий спектр матеріалів, з яких виготовляються сучасні дивани дозволяють обрати меблі на будь-який смак.

Основною перевагою диванів є їх компактність у складаному вигляді. Таким чином диван дозволяє значно зекономити простір у кімнаті. Особливою популярністю користуються кутові дивани. Такі дивани гармонійно поєднують в собі елементи крісла та дивана одночасно. Завдяки сучасній конструкційній особливості, кутовий диван швидко та легко перетворюється у велике ліжко.

М'які меблі - кращий варіант для офісного приміщення, медичного закладу або ж будинку (вітальні кімнати, спальні). Меблі, що мають сучасного типу обшивку, стильне забарвлення обов'язково привернуть увагу гостей і партнерів. Дозволить створити безпрограшний зовнішній вигляд приміщення, а також зручну платформу для відпочинку. Така фурнітура комфортна, функціональна і практична і вважається універсальною, однак як же бути, якщо меблі з часом втратила приємний зовнішній вигляд, а оббивка пошарпана?

Сучасного покупця м'яких меблів стало важко заманити однією яскравою оббивкою дивана: йому потрібно знати, що у нього всередині - і це бажання цілком обґрунтовано. Попит на якісні меблі зростає, тому все більше число людей чудово розбираються в тому, чим відрізняється французька розкладачка від Седафлекс або яке внутрішнє наповнення диванних матраців. Спробуємо розібратися, який же диван краще з точки зору споживчих якостей: пружинний або безпружинний?

Догляд за меблями
Оновлення інтер'єру в квартирі, будинку або офісі - це завжди приємно, нова обстановка підвищує настрій і дає заряд позитивних відчуттів. Хоча є тут і своє «але», наприклад, слід врахувати що м'які меблі вимагає спеціального догляду, в протилежному випадку вона швидко потьмяніє і буде доставляти більше незручностей, ніж позитивних емоцій. Але якщо дотримуватися наведених нижче порад, можна уникнути негативних наслідків.