- Головна сторінка
- Статті
- ➤ Як вибрати м'які меблі для кухні? — Корисні статті про меблі від меблевого магазину ДУБОК
- Про компанію
- Подарунки, акції та знижки
- Послуги та сервіси
- Часті питання
- Додатково
Як вибрати м'які меблі для кухні?
Чи потрібні м'які меблі на кухні і чому так
Кухня – не лише місце, де готують їжу. Тут часто проходять сімейні посиденьки та навіть приймають гостей. Ось чому кухонні меблі – це не тільки функціональний гарнітур з великою кількістю місця для зберігання та просторою зоною приготування. За наявності навіть невеликого вільного простору важливо передбачити зону для розміщення м'якого затишного диванчика або куточка, в центрі якого стоїть стіл. Такі меблі більш комфортні в порівнянні зі стільцями і допоможе розмістити більше людей. Через різноманітність дизайнерських рішень ви легко підберете варіант під власний інтер'єр, який відповідатиме вибраному стилю та займатиме потрібну кількість місця.
Види м'яких меблів для кухні
Різноманітність варіантів м'яких меблів для кухні досить велика - виробники прагнуть догодити кожному клієнту, розробляючи моделі під будь-який розмір, смак і кожен бюджет. Для оформлення затишного кухонного куточка можна придбати:
• дивани. Можуть бути як стандартними, так і розкладними, які можна використовувати як додаткове спальне місце. Якщо вільного простору замало, можна вибирати компактні кутові моделі, які вміщують більше гостей порівняно зі стільцями. Подібні кухонні дивани можуть оснащуватися додатковими місцями зберігання та полицями;
• крісла. Виявляться доречними на кухнях-студіях, де досить просторо. Вони можуть бути не тільки стандартними, але й багатофункціональними - викочування або розкладними;
• табурети та м'які стільці. Альтернатива для тих, хто має на кухні мінімум простору. Табурети та стільці можна засунути під стіл у момент, коли ними ніхто не користується, що дозволяє звільнити більше місця для приготування;
• пуфи – аналоги звичних кухонних табуретів. Відмінністю є наявність замість ніжок короба, в який можна сховати непотрібні дрібниці. При цьому пуф можна засунути під стіл, коли в ньому немає необхідності. Його зручно використовувати не тільки на кухні, але й у будь-якому іншому приміщенні як підставка під ноги;
• м'які лавки. Відрізняються від диванів відсутністю спинки. За рахунок цього вдається зменшити глибину виробу та заощадити дорогоцінні кілька десятків сантиметрів вільного простору маленької кухні.
Велика різноманітність варіантів дозволяє підбирати зручні меблі відповідно до вашої специфіки організації простору та дизайну. М'які кухонні дивани бувають цільними, якщо їх частини скріплені між собою, або модульними, якщо вони складаються з окремих предметів.
Функції м'яких меблів на кухні
М'які меблі на кухні швидше потреба, ніж надмірність. Вона виконує кілька важливих функцій:
• дозволяє комфортно розмістити членів сім'ї та гостей за столом. Сидіти на зручному дивані набагато комфортніше, ніж на стільці або табуреті – м'яка поверхня зі зручною спинкою дозволяє повністю розслабитися та зайняти найбільш комфортне становище;
• слугує додатковим спальним місцем. Деякі моделі кухонних диванів легко розкладаються, перетворюючись на повноцінне ліжко. Важливо передбачити наявність достатньої кількості вільного простору для маневрів розсувного механізму;
• Створює додаткові місця зберігання. Вибирайте дивани із вбудованими нішами – туди можна помістити будь-які предмети, які не потрібно постійно тримати під рукою. Під м'якими сидіннями можна зберігати посуд для пікніків, закрутки та порожні банки, складні сумки для походів за покупками та багато іншого;
• виділяє обідню зону. Подібне розмежування за допомогою меблів є актуальним для власників квартир-студій. Великі предмети інтер'єру дозволять уникнути необхідності зведення стін та встановлення перегородок.
Якщо кухні немає місця на повноцінний м'який куточок, завжди можна підібрати більш компактну альтернативу. Це можуть бути відкидні сидіння або компактні лави, що займають мінімум простору.
Наявність секцій для зберігання
Питання з організацією місць зберігання особливо гостро стоїть на невеликих кухнях. Дефіцит вільного простору обмежує можливості купити пенал або шафу для розміщення всього необхідного начиння. З цієї причини господині намагаються купувати багатофункціональні м'які меблі, в яких є додаткове місце для зберігання. Сховати необхідні речі можна у ящиках під сидіннями-кришками. Гості навіть не здогадаються – зовні наявність секції зберігання нічого не видає. Існують також моделі із відкритими зовнішніми поличками. На них можна поставити різні декоративні прикраси, які можуть бути доречними на кухні.
Матеріали виготовлення м'яких меблів для кухні
Кухня – це завжди зона підвищеного ризику. Легко забруднити меблі не тільки в процесі приготування їжі, але й під час трапези. Підвищені температури та висока вологість також не сприяють збереженню оббивки, тому багато господинь побоюються купувати на кухню м'які куточки. Насправді небезпека серйозного пошкодження таких меблів є мінімальною. Виробники подбали про ретельний вибір матеріалів, які виявляють підвищену стійкість до несприятливих навколишніх факторів. Корпуси диванів та м'яких куточків легко витримують високу вологість та підвищену температуру, вони легко очищаються від забруднень, тому не створюють господині додаткових клопотів.
Як меблева основа застосовується натуральне дерево та його більш доступні аналоги – вологостійкі ДСП та МДФ. Як обробний матеріал може використовуватися хромована сталь. Оббивка виробів відрізняється підвищеною зносостійкістю, тому меблі зовсім не обов'язково постійно здавати на професійне чищення - можна впоратися і підручними засобами. Часто для обробки виробники використовують тканини зі спеціальними просоченнями – відштовхуючими вологу, пил або антимікробними. Це дозволяє надовго зберегти кухонні м'які меблі красивими і суттєво спростити догляд за ними.
Тривалість терміну служби виробів пов'язана з матеріалами їхнього внутрішнього наповнення. Найбільш бюджетним варіантом вважається поролон. Він загалом дешевший і може швидко зношуватися, якщо виробник заощадив на його якості. Більший термін служби має пінополіуретан.
Поєднання кольорів м'яких кухонних меблів
М'які меблі на кухню вибирають не тільки з точки зору зручності та практичності, але також враховують відповідність її дизайну вибраному стилю інтер'єру та кольоровій гамі. Фахівці не радять дотримуватись одноколірного оформлення приміщення. Відповідно до їх рекомендацій варто підібрати три кольори, співвідношення яких в інтер'єрі становитиме 6:3:1. Відтінок м'яких меблів завжди має виділятися на тлі стін. У випадку з оформленням кухонної зони краще, щоб він виявився темнішим.
М'які кухонні меблі можуть стати яскравим акцентом та родзинкою інтер'єру. Для цього достатньо виділити її за допомогою кольору. Щоб дизайн, що вийшов, виглядав найбільш лаконічно, прикрасьте приміщення декількома дрібнішими предметами в тон м'якого куточка. Не забувайте, що вибір кольору – це питання практичності. Він сильно впливає на настрій та сприйняття простору. Тому варто уникати темних меблів у маленьких кухнях.
Переваги використання м'якого кухонного гарнітуру
Мати м'які меблі на кухні – це завжди зручно. Порушує це питання не тільки комфорт тих, хто приходить на трапезу, а й господині. У великому просторому приміщенні потрібно виділити зону прийому їжі, при цьому не завжди раціонально ставити довгі столи і велика кількість стільців, особливо якщо сім'я маленька. Врятують ситуацію комфортні кухонні дивани, які бувають більших розмірів.
Хазяйка на маленькій кухні теж не варто відмовлятися від придбання компактного кухонного гарнітура. У цьому випадку цінною виявиться його здатність займати буквально будь-який вільний куточок. При цьому під сидіннями знаходяться додаткові місця зберігання кухонних і побутових речей, що вирішує питання з необхідністю купівлі додаткових пеналів або тумб. При цьому сидіти навіть за маленьким м'яким кухонним гарнітуром набагато комфортніше, ніж на твердому стільці або табуреті.
Як правильно вибрати м'які меблі на кухню?
Крок 1. Планування простору. Для початку потрібно визначитися з місцем для розміщення м'яких меблів. Розташувати її можна як у куточку, так і по центру приміщення, якщо вільний простір дозволяє. Г-подібна форма меблів є найкращим рішенням для обмеженого простору, оскільки ставати впритул до стіни. Якщо ж вільний кутовий немає, можна вибирати прямі дивани чи лавки.
Крок 2. Визначення функціоналу. Важливо заздалегідь спланувати скільки людей повинні вміщати м'які меблі, чи потрібні зони зберігання, чи варто підбирати диван з розкладним механізмом. Особливо зручні модульні конструкції – вони дозволяють змінювати конфігурацію виробу на власний розсуд. Напівкруглі моделі в цілому є більш місткими, оскільки в них використовується весь простір (на кут Г-подібного дивана сідають вкрай рідко).
Крок 3. Вибрати забарвлення та дизайн. Якщо в будинку є маленькі діти – світлі меблі вберегти буде дуже складно. Зверніть увагу, що плями від деяких продуктів і свіжих ягід виводити проблемно незалежно від типу тканин оббивки. Виручить у такій ситуації екокожу. Цей матеріал не вбирає забруднення, тому їх можна легко видалити вологою мочалкою. Позбутися можна навіть від сухих залишків їжі, які батьки вчасно не помітили.
Категорії товарів

- Модульні кухні
- Готові кухні
- Прямі кухні
- Кутові кухні
- Кухонні столи
- Куточки, столи та стільці
- Стільниці та аксесуари
- Сантехніка для кухні
- Кухонні тумби
- Кухні під замовлення

- Модульні вітальні
- Вітальні, стінки
- М’які меблі у вітальню
- Шафи та пенали у вітальню
- Комоди та тумби у вітальню
- Столи та стільці у вітальню
- Настінні полиці / шафки у вітальню
- Люстри у вітальню

- Модульні спальні
- Комплекти спалень
- Ліжка у спальню
- Матраци в спальню
- Шафи для спальної кімнати
- Комоди, тумби та дзеркала
- Банкетки у спальню
- Аксесуари для сну в спальню
- Стільці для спальні
- Люстри в спальню
- Дзеркала

- Модульні передпокої
- Комплекти в передпокій
- Комоди в передпокій
- Взуттєві тумби в передпокій
- Тумби в передпокій
- Вішалки для одягу
- Пенали в передпокій
- Шафи у передпокій
- Шафи-купе у передпокій
- Дивани у передпокій
- Банкетки в передпокій
- Пуфи в передпокій
- Настінні полиці / шафки в передпокій
- Дзеркала у передпокій
- Люстри в передпокій
- Бра в передпокій

- Офісні системи
- Шафи та пенали для офісу
- Комоди та тумби для офісу
- Офісні столи
- Настінні полиці / шафки в офіс
- Офісні крісла
- Стільці для відвідувачів в офіс
- Кабінети керівника
- Крісла керівника в офіс
- Дивани в офіс

- М'які системи
- М'які куточки
- Дивани
- Крісла та пуфи
- Матраци для диванів
- Аксесуари до диванів
- Дивани під замовлення
- Модульні системи-конструктори
- Безкаркасні меблі
- Дивани для кафе / офісу / готелю
- Компоненти систем-конструкторів

- Двоспальні ліжка
- Односпальні ліжка
- Полуторні ліжка
- Індивідуальні рішення ліжок
- Дитячі ліжка
- Звичайні ліжка
- Ліжка-подіуми
- Ліжка з підйомним механізмом
- Ліжка з висувною шухлядою
- М'які ліжка
- Металеві ліжка
- Дерев'яні ліжка
- Каркаси, ламелі
- Тонкі матраци (топпери, футони)

- Матраци на класичній пружині Bonnel
- Матраци на незалежній пружині Pocket Spring
- Безпружинні матраци
- Каркасні матраци
- Матраци топер
- Дитячі матраци
- Гіпоалергенні матраци
- Аксесуари для сну

- Модульні дитячі
- Стінки в дитячу кімнату
- Дитячі ліжка
- Шафи для дитячої кімнати
- Комоди й тумби для дитячої
- Столи та стільці для дитячої
- Зона для навчання
- Настінні полиці / шафки в дитячу
- Дивани для дитячої
- Матраци в дитячу
- Аксесуари для дитячої кімнати
- Безкаркасні меблі в дитячу
- Люстри для дитячої

- Модульні системи
- Модульні кухні
- Модульні вітальні
- Модульні спальні
- Модульні дитячі системи
- Модульні передпокої
- Офісні системи
- Модульні шафи-купе
Читайте також



