- Головна сторінка
- Статті
- ➤ Як вибрати змішувач для кухні? — Корисні статті про меблі від меблевого магазину ДУБОК
- Про компанію
- Подарунки, акції та знижки
- Послуги та сервіси
- Часті питання
- Додатково
Як вибрати змішувач для кухні?
На сьогодні ринок сантехніки дуже різноманітний. Так само, змішувачі поділяються на різні види, залежно від їх призначення, наприклад: для раковин, мийок, душу, ванни і т.п.
А чи знаєте Ви, що перший змішувач винайшли ще у 1880 році? І з тих пір цей прилад став обов'язковим елементом ванної та кухні.
В даній статті ми розповімо про змішувачі для кухонних мийок і дамо практичні поради щодо їх вибору.
Перше, з чим Вам необхідно визначитись, так це з типом змішувача та матеріалом. Так, для більш зручного вибору, ми розділили змішувачі на два основні типи, це:
- Змішувачі звичайні, для мийок з нержавіючої сталі.
- Змішувачі для гранітних мийок.
Ці товари ми розділити саме з естетичних міркувань.
Звичайні змішувані можна встановлювати як до металевих мийок, так і до гранітних, але ми радимо їх купувати саме до металевих. Так як і мийки, ці змішувачі пропонуються з матованим та глянцевим покриттям.
Змішувачі для гранітних мийок теж можна встановлювати до будь-якого виду мийок, але гранітні мийки виготовляються в різних кольорах, і саме такі змішувачі теж покриваються фарбою в колір мийки. Варто лише при замовленні вказати бажаний колір.
Найпоширенішими матеріалами, з яких виготовляються змішувачі, є нержавіюча сталь та латунь.
Змішувачі з нержавіючої сталі користуються високою популярністю, тому що мають ряд переваг: вони не ржавіють, стійкі до впливу води, екологічно безпечні та не потребують специфічного догляду. Як вказано вище, з матованим та глянцевим покриттям чудово компонують з мийками із нержавіючої сталі. Але, їх також можна покривати фарбами під кольори гранітних мийок.
Латунні змішувачі рідше зустрічаються, але теж мають ряд переваг: такі вибори довговічні, стійкі до впливу води, безпечні для здоров'я, але мають більшу вагу за своїх попередніх побратимів. Такі змішувачі зазвичай виготовляють з покриттям хром, нікель та бронза.
Покриття хром має матовану поверхню, за якою легко доглядати. А от покриття нікель легко піддається подряпинам.
Якщо з видом та матеріалом змішувача вже визначились, варто обрати зручний для Вас тип управління приладом.
Розрізняють наступні типи:
- Одноважільний.
- Джойстиковий.
- Двоважільний.
Одноважільний - це найпоширеніший тип управління серед сучасних кухонних змішувачів. Він має один важіль для виконання основних функцій. Принцип дії наступний: щоб відрегулювати напір потоку і температуру води, варто задіяти лише одну руку (або палець). Під час готування їжі це досить зручний та функціональний спосіб.
До одноважільного типу управління також належить джойстиковий. Принципі дії такий самий, вони відрізняються лише зовнішнім виглядом. Саме джойстикові регулятори використовуються найчастіше для змішувачів з низьким виливом і розташовуються зверху або під краном.
Змішувачі двоважільного типу мають два важеля для управління напором та температурою води. Це традиційний варіант управління змішувачем.
Також, не менш важливі, але теж корисні речі, на які варто звертати увагу при виборі змішувача, це:
- висота виливу води: якщо мийка має чашу глибиною 190-205 мм, тоді радимо змішувач з високим виливом, а для чаші 170-195 мм глибиною підійдуть обидва варіанти;
- поворотна конструкція або гнучкий вилив, що дуже зручно при наявності двох чаш мийки;
- вид запірного клапану: в одноважільних моделях зазвичай це керамічний картридж, який є надійним та довговічним. Двоважільні змішувачі краще обирати з керамічним ущільнювачем, але на крайній випадок гумовий ущільнювач легко відновити;
- дизайн - тут ми вже писали декілька слів і повторимось: обирайте змішувач, який гармонійно виглядатиме із мийкою. Тоді зона для миття буде практичною і виглядатиме естетично.
І наостанок, додамо декілька порад від спеціалістів: надійність виробу можна перевірити його вагою: чим важчий змішувач - тим більш якісний. Наявність інструкцій, в яких представлені вимоги виробника щодо експлуатації виробу, монтажу та догляду є додатковим фактором підтвердження якості змішувача.
Читайте також



