- Головна сторінка
- Статті
- ➤ Настільна лампа з дерева - магія тепла і дотику природи — Корисні статті про меблі від меблевого магазину ДУБОК
- Про компанію
- Подарунки, акції та знижки
- Послуги та сервіси
- Часті питання
- Додатково
Настільна лампа з дерева - магія тепла і дотику природи
Дерево як матеріал широко застосовується для виготовлення меблів і приладів освітлення уже досить давно. Його природна енергетика здатна дарувати хороший настрій та спокійну атмосферу у будинку. Дерево цінується дизайнерами всього світу за його красу та експлуатаційні якості. На сьогоднішній день люстри, бра, торшери та настільні лампи з дерева знайдуть своє місце практично у будь-якому дизайні інтер'єру, та не втратять популярності ні в сучасних стилях, ні в їхніх наступниках.
До головних переваг настільних ламп з натурального дерева можна віднести:
- екологічність та гіпоалергенність виробу, що є першим пунктом для людей схильних до алергічних реакцій;
- міцність конструкції та її довговічність;
- стійкість до ударів та зношування;
- гарний фактурний вигляд;
- оригінальність в інтер'єрі;
- поєднуються з іншими дерев'яними меблями у кімнаті;
- легкість обробки дерева дозволяє виробникам творити креативні моделі з різноманітними формами і дизайнами;
- можливість перефарбовувати дерево дає змогу підлаштувати забарвлення під потрібний інтер'єр.
Кожна лампа унікальна
Будь-яка з ряду дерев'яних настільних ламп виготовляється з різних порід деревини, а як ми знаємо кожне дерево різниться своєю винятковою фактурою, тоном і відтінком. Класичним прикладом даної групи товарів є лампа з дерев'яною основою та абажуром, яка випромінює м'яке, приємне світло і призначена, швидше, для декорування кімнати. Взагалі, більшість дерев'яних моделей призначені для декору, але лампи з яскраво вираженим плафоном та здатністю його регулювати впевнено можна використовувати і для облаштування робочої зони. Головною умовою тут є непрозорість плафона, адже для безпеки зору і правильного освітлення важливий точковий спрямований потік світла, яке не розсіюється.
Дерево гармонійно поєднується з іншими матеріалами: скло, метал, пластик, ротанг, текстиль, камінь. Настільна лампа може бути прикрашена подібними деталями, залежно від задумки автора.
Сучасні настільні лампи з дерева можуть функціонувати з галогенними, світлодіодними та звичайними лампами розжарювання. Все частіше зустрічаються моделі з вбудованим LED-модулем та димером. Світлодіоди мають великий термін дії та споживають менше енергії, ніж їхні "колеги".
У яких стилях доречні лампи з дерева?
Прованс. Для стилю характерним матеріалом є текстиль, тому лампа з абажуром та світлими відтінками ідеально впишеться в даний інтер'єр.
Для стилю кантрі та шале підійдуть дерев'яні моделі ручної роботи з натуральними відтінками. Допустимі також елементи з лляних полотен.
Хай-тек передбачає використання прямих форм та сучасних технологій, тому настільні LED-світильники відповідатимуть обстановці.
Лофт полюбляє відвертість, отже чудовим вибором стануть моделі з відсутнім плафоном. Підкреслити інтер'єр допоможуть ретро-лампочки з помаранчевим світінням.
Еклектика вимагає поєднання у собі декількох стилів різних поколінь. Тут все залежить від вашої фантазії та експериментів, але важливо підібрати настільний світильник, який матиме подібне колірне рішення до загальної картини кімнати.
Тонкощі експлуатації
Всупереч усім згаданим перевагам настільні лампи з дерева мають і свої недоліки. Щоб їхнє використання у будинку було розраховане на довгий час і мало безпечний характер, варто притримуватися певних аксіом:
- матеріал повинен бути оброблений спеціальним антисептичним і антибактеріальним просоченням. Таким чином, вони будуть захищені від деформацій та від негативного впливу шкідників і грибків;
- дерево є чутливим до займання, тому може стати причиною пожежі. Перед купівлею перевіряйте чи на достатній відстані знаходяться дерев'яні елементи від основного джерела світла. Для впевненості користуйтеся світлодіодними лампочками, адже вони не перегріваються;
- обирайте настільну лампу з надійним способом кріплення по тій же причині. Нерухома фіксація зменшить шанс перекинути прилад зі столу;
- не варто розташовувати дерев'яний виріб у місцях підвищеної або пониженої вологості, щоб уникнути деформацій або відсихання поверхні;
- доглядайте за вашим освітлювальним "другом" за допомогою м'якої ганчірки з використанням воску або спеціальної поліролі. Ні в якому разі не застосовуйте засоби з вмістом спирту.
Читайте також



