- Головна сторінка
- Статті
- ➤ Особливості меблів із ламінованого ДСП — Корисні статті про меблі від меблевого магазину ДУБОК
- Про компанію
- Подарунки, акції та знижки
- Послуги та сервіси
- Часті питання
- Додатково
Особливості меблів із ламінованого ДСП
Чим меблі з ламінованого ДСП такі зручні і які є недоліки у цього матеріалу
Ламінована ДСП — це матеріал, з якого виробляють левову частку меблів середнього та бюджетного сегментів. Причиною такої високої поширеності є міцність, дешевизна та практичність матеріалу. ЛДСП виготовляється з тирси, яка пресується в пласти потрібної товщини. Цілісність поверхні забезпечують формальдегідні смоли, що скріплюють при нагріванні окремі частинки. Далі одержана плита підлягає процедурі ламінації – поверхню обклеюють кольоровим покриттям. На цьому етапі ЛДСП набуває зовнішнього вигляду, до якого ми як користувачі меблів звикли. Поверхня може мати однотонний колір, бути матовою або глянсовою, імітувати натуральне дерево або камінь. Завдяки різноманітності плівок створюються унікальні меблі.
Переваги виробів із ЛДСП
Ламінована ДСП – сучасний матеріал для виробництва меблів за окремими показниками, що перевершує навіть натуральне дерево, з якого виготовляються дорогі вироби. Його головними перевагами є:
- безпека. Спресована тирса, скріплена формальдегідними смолами, знаходиться під плівкою з полімерів, які відповідають за екологічну чистоту матеріалу. Верхня захисна поверхня ламінованого ДСП утворюється шляхом рівномірного просочення паперу меламіновими смолами. Під впливом високої температури та тиску вони перетворюються на міцне покриття, здатне ефективно протистояти зовнішнім ушкодженням;
- міцність та довговічність. Плити ЛДСП на 100% заповнені внаслідок пресування та смоляного просочення. Це забезпечує відсутність у них порожнин, які знижують міцність матеріалу. Загалом меблі з ЛДСП дуже зносостійкі, тому використовуються в офісах, у будівництві, на виробництві, в школах і лікарнях;
- низька вартість. Для виробництва плит застосовуються відходи деревообробної промисловості, які мають низьку ціну. Основну частку в собівартості матеріалу займають витрати на пресування, просочення та обклеювання плівкою;
- простота обробки. Для виробництва меблів використовують ЛДСП у листах. Їх ріжуть на деталі потрібного розміру та обклеюють кромкою для запобігання можливим пошкодженням та естетичному зовнішньому вигляду;
- стійкість до вологи. Плівкове покриття, а також особливе просочення деревних волокон роблять матеріал стійким до підвищеної вологості. Тому з ЛДСП можна робити меблі для кухні та ванної;
- легкість у догляді. Регулярного вологого прибирання достатньо для того, щоб підтримувати акуратний естетичний зовнішній вигляд меблів з ЛДСП. Будь-які забруднення з поверхні легко видаляються, при цьому можна використовувати побутову хімію.
Однією з переваг плит, що ламінують, є різноманітна кольорова гама, яка відповідає поточним можливостям фотодруку. На фасадах меблів можна відтворити будь-який візерунок.
Недоліки меблів із ЛДСП
Ламінований ДСП як матеріал для виготовлення меблів також не є ідеальним. До його основних недоліків відносять:
- потенційну небезпеку здоров'ю внаслідок наявності у складі плит формальдегідних смол. Їх зміст визначають сферу використання конкретного виду матеріалу. При цьому існує ЛДСП, дозволена для використання у приміщеннях для дітей на рівні державних стандартів. Меблі для громадських та побутових приміщень також безпечні за наявності захищеного кромкою зрізу;
- неможливість оновити зовнішній вигляд виробу після пошкоджень. Якщо дерев'яні меблі можна відновлювати — шліфувати і наносити лак заново, то з виробами з ЛДСП проробити подібне неможливо. Можна купити такий самий новий виріб з аналогічним покриттям недорого або замінити окремий пошкоджений елемент;
- можливість проникнення вологи в товщу матеріалу. Знову ж таки таке можливе внаслідок пошкодження покриття або крайки меблів. Від впливу вологи плита роздувається, що помітно відбивається на естетиці виробів;
- відсутність можливості тонкої обробки. На поверхню не можна нанести різьблений візерунок, а різноманітність геометрії виробів обмежується рівними строгими формами, в яких можуть бути заокруглені кути. ЛДСП не гнеться.
Загалом можна стверджувати, що наявність захисної плівки та кромки є запорукою тривалого використання меблів із ЛДСП. Її пошкодження робить вироби небезпечними для здоров'я та схильними до зовнішніх впливів.
Основні види ЛДСП для меблів
ЛДСП – матеріал не однотипний. Точно не можна розрізняти плити різних виробників виключно на вигляд, який, до речі, може бути дуже схожим. Його властивості визначають:
- склад домішок;
- фактура поверхні;
- ступінь обробки;
- показники зовнішнього шару;
- марка та сорт.
У меблевому виробництві часто використовується текстуроване ЛДСП – лимонна кірка (PE) або імітація дерев'яних пір (PR). Марка SM підходить для виготовлення внутрішніх перегородок.
Залежно від показників виділення формальдегіду, виділяють класи Е0,5, Е1 та Е2. Клас Е0,5 вважається найбезпечнішим. З такого матеріалу виробляють навіть дитячі меблі. Плити класу Е1 підходять для будь-яких виробів, які призначені від використання дітьми. Цю продукцію безпечно використовувати у житлових та громадських приміщеннях. Плити класу Е2 багато європейських виробників перестали випускати. Від них варто відмовитись на користь безпечніших.
Залежно від призначення меблі можуть бути виготовлені зі стандартного, вогнетривкого або вологостійкого ЛДСП. Полімерне покриття оберігає матеріал від впливу вологи.
Товщина плит може змінюватись в межах від 8 до 38 мм, що дозволяє використовувати їх у конструкції меблів та стільниць. Матеріал високої якості має кілька шарів – більш пухкий внутрішній та щільний зовнішній. Підвищена щільність досягається використанням подрібненої стружки, яка здатна краще фіксувати елементи кріплення.
Колірна гама меблів із ламінованого ДСП
Покриття ламінованого ДСП може бути матовим та глянцевим, фактурним або гладким. Велика різноманітність форматів зовнішнього покриття дозволяє експериментувати з дизайном меблів. Для її виробництва вибирають плити:
- однотонні гладкі чи фактурні;
- що імітують натуральне дерево;
- глянсові;
- з нанесеним візерунком.
Завдяки великій різноманітності варіантів забарвлень, меблі з ЛДСП виготовляються для різних приміщень – офісів, кафе, дитячих та шкільних закладів, кухонь, віталень, спалень. Вироби цього матеріалу можуть виглядати дорого і розкішно, при цьому залишаючись бюджетними. Це досягається за рахунок високої точності імітації натурального дерева – на плівку переноситься не лише його оригінальний малюнок, а й копіюється фактура.
При виборі відтінку меблів з ЛДСП враховуйте, що світлі кольори візуально розширюють простір і наповнюють світлом. Вони відмінно підходять для інтер'єрів у стилі прованс чи мінімалізм. При цьому зовсім не обов'язково вибирати поверхню без фактури — відмінно виглядають дерев'яні декори в світлому відтінку. Темні тони меблів підходять класичним інтер'єрам, а також стилям модерн та ампір. Вони добре виділяються на світлому фоні та наповнюють простір. Темні відтінки здатні надати приміщенню солідності. Такі меблі можуть бути доречними для просторих кімнат з хорошим освітленням, оскільки можуть виявитися занадто тиснучими в тісному просторі. Теплі дерев'яні тони роблять інтер'єр глибоким.
Велика різноманітність відтінків фактур ЛДСП дозволяє створювати оригінальні поєднання. Часто в меблевому гарнітурі є кілька кольорів, що взаємодоповнюють один одного або створюють цікаві акценти. Теплі яскраві відтінки дарують позитивний настрій та надають енергії. Холодні допомагають створити строгий та стриманий інтер'єр.
При виборі меблів з ЛДСП важливо враховувати, як малюнок впливає сприйняття простору. Вертикальні візерунки здатні візуально зробити стелі вищими. Горизонтальні – розширити простір.
Як правильно вибрати меблі з ЛДСП
Вибирати меблі із ЛДСП виключно за зовнішніми даними неправильно. Необхідно враховувати, що візуальне оформлення – це лише зовнішня ламінація, яка мало впливає на показники міцності та довговічності виробу. Набагато важливіше переконатися у безпеці матеріалу та запросити у продавця сертифікати якості на товар. Відповідальні виробники меблів самостійно підбирають ламінований ДСП для ванн та кухонь з потрібними показниками захисту від вологи та вогнестійкості.
При виборі меблів із ЛДСП поцікавтеся, хто є виробником плит. Зазвичай європейські продукти мають більш високу якість через підвищений контроль за дотриманням стандартів. Такі меблі можуть прослужити довше. Продукція європейського виробництва коштує дорожче неспроста. При її виготовленні зазвичай використовуються більш дорогі та безпечні для здоров'я клейові склади. При цьому зовні поверхня може відрізнятися мало.
При покупці меблів звертайте увагу на те, чи всі кромки обклеєні. Деякі виробники з метою економії залишають без обробки той бік, який прилягатиме до стіни і тому виявиться непомітним. Не забувайте, що через відкритий зріз повітря можуть виділятися шкідливі хімічні речовини. Крім того, через нього може проникати волога, яка спровокує набухання ЛДСП.
Читайте також



