- Головна сторінка
- Статті
- ➤ Переваги кутових мийок — Корисні статті про меблі від меблевого магазину ДУБОК
- Про компанію
- Подарунки, акції та знижки
- Послуги та сервіси
- Часті питання
- Додатково
Переваги кутових мийок
Кухонна мийка відіграє неабияку роль в організації кухонного простору. На її відповідальності як функціональна складова — щоб зручно було користуватись краном, мити посуд, необхідне щоб знаходилось в зоні досяжності, так і декоративна складова — гармонійне поєднання із загальним стилем та дизайнерським рішенням кухні, відповідність кольорів, матеріалів тощо.
Кутова мийка є окремим видом, серед яких ще виділяють овальні, круглі, прямокутні.
Кутова мийка у свою чергу буває трапецієвидна і трикутна.
Чим зручна така форма і тип монтажу мийки, як кутова?
Найчастіше, місце розташування та монтажу мийки визначає локація труби водопостачання. Зазвичай, такі труби розміщують разом із газопостачальною системою та системою вентиляції, щоб вся комунікація на кухні була доступна, а функціональна зона не розділялась. І це завжди було актуально для малогабаритних кухонь. Але не тепер!
В сучасних домівках як для малих, так і для просторих кухонь буває розташування місця водопостачання ближче до кута, або ж майстри спеціально розводять зону для приготування їжі та зону мийки по різні боки (актуально для великих кухонь). В цьому теж є свої переваги та доцільність.
Мийка в кутку займає менше місця і завдяки цьому збільшується функціональна зона на кухні. Часто, кутове розташування мийки доцільне в кутових комплектах кухонь або П-подібних.
За типом монтажу кутові мийки бувають:
- Накладні. Для такого типу монтажу характерне повне накриття площею мийки кутової тумби. Мийка в даному випадку має ромбовидну форму і крила для сушки посуду (з отвором під вилив). Змішувач монтується на мийку методом врізки.
Накладну мийку важливо правильно встановити. Для цього потрібно використовувати якісний герметик, який забезпечує герметичне встановлення виробу на тумбу, щоб уникнути потрапляння води під мийку і стукоту під час користування нею. - Врізні мийки акуратно ховаються в отвір стільниці, який попередньо вирізається під розмір чаші. Чаша врізної кутової мийки може бути прямокутна, квадратна, овальна або кругла, чи навіть трикутна. За кількістю буває одна або дві чаші.
І при цьому варто враховувати тип кутової тумби — трапецієвидна тумба або тумба-заглушка, до якої ставлять боковиною іншу тумбу.
Матеріали кухонних кутових мийок
Можна виділити популярні матеріали для виготовлення кухонних мийок, це: нержавіюча сталь та граніт (штучний камінь), менш популярні та не менш цікаві — кераміка, чавун, мідь, бронза, а також рідкісні і ексклюзивні мийки зі скла, дерева, полімерних матеріалів тощо.
Розглянемо популярні матеріали для виготовлення мийок, їх властивості та переваги:
- Мийки з нержавіючої сталі найбільш популярні та доступні по ціні. При покупці, варто враховувати товщину сталі та покриття поверхні.
Так, найбільш дешевий варіант мийок з товщиною сталі 2-4 мм, яка підходить для малих за розмірами мийок з мілкою чашою.
Кращими та міцнішими будуть мийки з товщиною металу 6-9 мм. А найбільш міцними та надійними вважаються вироби з товщиною сталі 10-12 мм. Такий матеріал годиться для мийок з глибокими чашами і частим та важким навантаженням (наприклад, для закладів громадського харчування тощо).
Поверхня нержавіючої сталі може бути матована або дзеркальна (з допомогою PVD-покриття). Але більш практичною вважається матована поверхня, тому що вона не боїться патьоків, корозії та частого використання чистячих засобів (навіть абразивних порошкових). Чого не скажеш про мийку із дзеркальною поверхнею. - Гранітні мийки варті уваги навіть через свій декоративний вигляд. Вони не поступаються за якістю моделям з нержавійки, але перевершують якостями міцності, стійкості до подряпин, хімічних засобів та терміном служби. А ще, гранітні поверхні мають досить цікаву палітру пофарбувань, що дозволяє обрати мийку максимально підходящу до дизайнерського рішення кухні.
Граніт — це штучний камінь, складниками якого є мармурова, гранітна крихта або агломерат.
Змішувач для кутової мийки
Обираючи змішувач, варто керуватись відповідністю матеріалів: для нержавіючої мийки купуйте змішувач з нержавіючої сталі, а для гранітної — відповідну модель змішувача, який фарбується в кольори мийки.
Більш практичними та функціональними вважаються змішувачі з гнучким виливом. Матеріал корпусу — нержавіюча сталь або латунь.
Серед варіантів управління змішувачем (для кухні краще джойстиковий або ричажний) все-такий надайте перевагу джойстиковому. З допомогою такого управління регулювати температуру та напір води можна плавним рухом одного пальця руки.
Висота виливу води у більшості випадків має бути середньою, яка підійде до будь-якої глибини чаші. А от дизайн — справа смаку. Тут політ фантазії буде тільки вітатися!
Поради від дизайнерів з фото:
В каталозі нашого інтернет-магазину Ви знайдете великий асортимент мийок, змішувачів та інших товарів з кухонної сантехніки.
А також, кухонні меблі та товари категорії освітлення для організації найкращої, практичної та затишної кухні.
Читайте також



