- Головна сторінка
- Статті
- ➤ Стелажі для будинку: види та особливості вибору — Корисні статті про меблі від меблевого магазину ДУБОК
- Про компанію
- Подарунки, акції та знижки
- Послуги та сервіси
- Часті питання
- Додатково
Стелажі для будинку: види та особливості вибору
Стелажі для будинку: якими бувають і як правильно їх вибрати
У сучасних квартирах і заміських будинках часто зустрічаються стелажі. Їх популярність обумовлена тим, що вони дозволяють раціонально організувати простір. Це функціональна частина меблевого інтер'єру, що дозволяє розмістити багато різних предметів. Така конструкція внесе свою родзинку в інтер'єр.
Різновиди стелажів для будинку
Найпростіший стелаж — це конструкція, що складається з полиць, яка не має дверей і задніх стінок. Вона добре підходить для мінімалістичного дизайну. Інший вид — це моделі, оснащені різними функціональними елементами: перегородками, полицями, висувними ящиками і ін. Кріпляться вони до стіни або можуть бути розташовані окремо — підлоговими. Вмонтувати такі меблі можна в нішу, що дозволяє заощадити простір. Але не завжди є можливість реалізувати таке рішення.
Залежно від призначення виділяють такі види стелажів:
- Для передпокою. На полицях зручно розміщувати головні убори, парасольки, сумки та інші аксесуари. Найчастіше це відкритий стелаж, оснащений гачками або штангою для одягу.
- Кухонні. Відкрита зона зберігання, що дозволяє отримати швидкий доступ до часто використовуваних речей, завжди актуальна на кухні. Такі меблі дозволяють заощадити час при готуванні. Він замінить навісні кухонні шафи й полиці.
- Для вітальні. Ця кімната частіше є найбільшою в будинку. Тому за допомогою стелажа зручно розділяти її на зони, призначені для різних цілей. На полицях можна зберігати книги, різні дрібнички і пам'ятні для вас речі, музичну апаратуру і багато іншого.
- У гардеробну. У приміщенні такого типу стелажі найбільш затребувані. Комбінуючи полки різної висоти, можна облаштувати ідеальну зону для зберігання взуття, одягу, аксесуарів та ін.
- До кабінету. Організовуючи робоче місце, потрібно передбачити наявність полиць для зберігання документів, різних папок і т. Д. На стелажі можна розмістити і особисті речі, наприклад, годинник, нагороди, фотографії.
- Для дитячої. У цю кімнату підійдуть невисокі напіввідкриті шафи-стелажі з нижніми ящиками. Такі меблі ідеальні для розміщення іграшок, книжок та приладдя для творчості.
- Для лоджії. Нерідко купують стелажі любителі кімнатних рослин. На полицях поміщається чимало горщиків, що дозволяє створити зелений куточок у будинку.
Крім готових корпусних моделей, великою популярністю користуються модульні стелажі. Вони складаються як конструктор. Модулі при необхідності можна міняти місцями, доставляти або прибирати елементи.
Залежно від форми виділяють лінійні і Г-образні стелажі. Перший варіант — це класика. Зустрічається найчастіше. Розмістити таку модель можна в будь-якому місці. Другий варіант встановлюється в кутку, економлячи тим самим місце, тому підходить для невеликих приміщень.
Переваги стелажів
Стелажі забезпечують не тільки додаткову зону зберігання, а й виступають стильною деталлю інтер'єру, дозволяють зонувати простір. Наприклад, в кабінеті можна за допомогою цього предмета меблів відокремити робочу зону, де розміщений письмовий стіл з ПК, від бібліотеки. У вітальні поділяють столову і місце для відпочинку. Відкриті полиці роблять інтер'єр легким і не перевантаженим.
Інші достоїнства стелажів:
- легка вага, при якому витримуються високі навантаження;
- великий вибір різних за формою, розміром і кольором моделей;
- доступність;
- тривалий термін експлуатації;
- універсальність — стелажі можна встановлювати в приміщеннях різних типів і призначень (від вітальні до гаража);
- мобільність — конструкції швидко збираються і демонтуються, невеликі моделі легко переставляти в зібраному вигляді;
- зручність в експлуатації — доступ до розміщених речей нічим не обмежений, тому дістатися до них максимально просто;
- органічний вигляд практично в кожному інтер'єрі.
Стелажі модульного типу дозволяють підібрати меблі «під себе», вибираючи найбільш функціональні і необхідні елементи. За допомогою таких модулів можна створити унікальний інтер'єр.
Як вибрати стелаж для дому
Спочатку потрібно визначити цілі використання стелажа, а також кімнату, для якої він призначається. Зонуючі меблі будуть відрізнятися від приставних. Від цього залежить вибір основних її параметрів:
- Тип конструкції. Для житлової кімнати треба продумати, чи є необхідність в наявності закритих відсіків, задньої стінки. У гардероб стелаж підбирають відповідно до того, які речі будуть зберігатися на полицях. Важливо продумати їх кількість, визначити найбільш підходящу висоту.
- Розміри і вага. Попередньо проаналізуйте, що буде зберігатися на полицях, щоб правильно вибрати габарити конструкції. Співвідносити їх потрібно з площею приміщення. Вагу меблів особливо важливо врахувати, якщо за допомогою стелажа планується зонувати кімнату. Вона не повинна бути непідйомною, а й полегшена конструкція не підійде, оскільки її можна випадково перекинути.
- Матеріали. Вибір багато в чому залежить від того, для якого приміщення призначаються меблі — житлового чи нежитлового. ДСП і МДФ — це ті варіанти, які поєднують в собі високу якість і доступну ціну. Високі навантаження витримує метал. З нього часто виготовляють корпус вироби. Хороші матеріали мають сертифікат якості і гігієнічний висновок.
- Стиль. Стелаж повинен гармонійно вписатися в уже існуючий інтер'єр. Для приміщень, виконаних в класичному стилі, підійдуть традиційні конструкції. Для лофту або модерну доречними будуть моделі з комбінованих матеріалів, незвичайних форм.
- Колір. Відтінок можна підібрати будь-який, який підходить до інтер'єру. Стелаж, як правило, підбирають в тон до шафи, але він може бути і контрастним елементом. Варто врахувати, що світлі відтінки візуально розширять простір, а темні додадуть йому строгості. Яскраві відтінки підійдуть для дитячої кімнати, оскільки створять веселий настрій.
Ретельний підхід до вибору дозволить підібрати модель, яка ідеально впишеться в приміщення і максимально відповідатиме вашим побажанням.
Читайте також



