- Головна сторінка
- Статті
- ➤ Стінка з шафою у вітальню — Корисні статті про меблі від меблевого магазину ДУБОК
- Про компанію
- Подарунки, акції та знижки
- Послуги та сервіси
- Часті питання
- Додатково
Стінка з шафою у вітальню
Стінки у вітальню з’явились відносно нещодавно, а точніше в середині минулого століття. Можна сказати, що популярності вони набрали дуже швидко. Починалось все з громіздких сервантів, що стояли в будинках наших бабусь та дідусів, а з часом, габаритні меблі замінили невеликі функціональні комплекти.
Найпопулярніші стилі на сьогодні не терплять загромадження простору, проте у великих будинках їх все ще ставлять. Якщо розміри приміщення дозволяють, чому б цього не робити? Адже серед нас ще є поціновувачі вишуканих великих гарнітурів, з ефектом патинування (старіння), вигнутими фасадами, фігурними карнизами, декоративними планками золотого чи інших кольорів.
Вітальня, як будь яка інша кімната в квартирі, повинна бути наповнена комфортними, функціональними та привабливими меблями. Адже саме там ми проводимо свої вечори за книгою, переглядаємо фільми та новини, відпочиваємо в компанії друзів та рідних. Зазвичай, головними атрибутами меблів у цій кімнаті є м'яка частина, симпатичний журнальний столик та функціональна стінка із шафою. Неможливо уявити вітальню без цього сучасного елементу. Це не просто предмет інтер’єру, а й місце для зберігання величезної кількості речей, а саме для постільної білизни, для одягу, книжок, сервізів, статуеток, фотографій і т.д. Їх правильне, компактне розміщення — це відповідальне завдання кожної господині.
Стінки у вітальню бувають різних комплектацій:
- модульні — підбираються з окремих компонентів, котрі входять в одну систему,
- міні чи тв — невеликі суцільні конструкції, оснащені тумбами та полицями, що слугують підставками для телевізорів та декору,
- стінки з однією або двома шафами — габаритні комплекти, які можуть поєднувати в собі цілий набір компонентів, такі як: серванти, стелажі, пенали, тв-тумби та шифоньєри. До речі, шифоньєри можуть кардинально відрізнятись один від одного, зокрема розмірами та наповненням. Тобто можуть бути призначені для одягу, колекцій книг, постільної білизни та інших речей. Також, сюди можна віднести стінки-шафи — це сучасні конструкції, подібні до шаф-купе.

Шафа — функціональне доповнення невеликій стінці
Вони можуть відрізнятися розмірами, формою (прямі й кутові), конфігурацією (звичайні, шафи-купе) та призаченням. В якості наповнення, в них можуть бути полиці або штанга для вішаків. Коли гардероб настільки великий, та вже просто нікуди його помістити, шафа служить додатковим місцем для зберігання речей, від повсякденних, до сезонних. Вона може бути розміщена як біля стінки, так і взагалі окремо в іншій частині кімнати.
За призначення шафи поділяються на такі види:
- Для одягу: з полицею та штангою, чи висувним ліфтом, призначеним для вивішування речей.
- Для книг: з полицями та перегородками.
- Вітрина: для сервізів, посуду та різного декору.
Дуже зручно коли стінка має у своїй конструкції шухляди або закриті фасадами секції. Ці додаткові елементи слугують для функціонального використання простору в приміщенні.
То як же зробити правильний вибір?
Звичайно, кожний господар має враховувати, перш за все, розміри приміщення. У великій кімнаті можна пофантазувати та розмістити велику кількість модулів, а от в маленькій — доведеться добре подумати та скомбінувати всього декілька елементів, або ж задовольнитися мініатюрною конструкцією. Якщо стінка модульна, зверніть увагу на розміри елементів. Продумайте де стоятимуть усі модулі, де буде їх найбільш підходяще місце. Врахуйте габарити техніки відносно меблів, наприклад, секція для тв повинна бути на 10 сантиметрів більша за телевізор з обох сторін. ЇЇ рекомендована глибина має становити не менше 50 см.
Обов’язково потрібно зробити заміри, вибрати стиль та матеріали. Необхідно серйозно зважити усі за та проти, адже ці меблі повинні прослужити багато років та не набриднути своїм власникам.
Сьогодні на ринку багато пропозицій, тому варто розглянути їх усі, щоб нічого не пропустити. Ретельно ознайомившись із асортиментом, можна обрати саме ту, ідеальну за всіма характеристиками стінку із місткою шафою.
Колірне рішення є не менш важливим за інші характеристики. Запам’ятайте, в приміщенні з яскравим ремонтом такі ж яскраві меблі будуть виглядати нав’язливо та нецікаво. Якщо ваша кімната має багато різних барв, то меблі мають бути навпаки спокійних відтінків. Сьогодні популярні виробники пропонують величезну кількість меблів у найрізноманітніших кольорових рішеннях. Постарайтеся знайти «золоту середину», адже вміння вчасно зупинитись дуже важливе у цій справі.
Якому матеріалу надати перевагу?
Найбільш популярні матеріали на сьогодні — ДСП, МДФ та дерево.
- ДСП — це деревостружкова плита, створена під сильним пресом. ДСП класу Е-1 вважається допустимим для виготовлення корпусних меблів та застосовується навіть для дитячих і підліткових кімнат. При правильному обережному використанні це досить стійкий матеріал.
- МДФ — це плита, створена з деревних волокон, ще кращої якості та більш стійка. Вона має відмінні технічні характеристики, а саме: екологічність, стійкість, гнучкість та довговічність.
- Що стосується дерева, то всі ми знаємо, що це найбільш екологічно-чистий матеріал, він не має ніяких випарів, тобто не шкодить здоров’ю, а навпаки наповнює приміщення киснем. Проте, його рідко використовують як сировину для виготовлення сучасних стінок з шафами, тому що воно має надто високий цінник.

Читайте також



