- Головна сторінка
- Статті
- ➤ Як обрати комп'ютерне крісло? — Корисні статті про меблі від меблевого магазину ДУБОК
- Про компанію
- Подарунки, акції та знижки
- Послуги та сервіси
- Часті питання
- Додатково
Як обрати комп'ютерне крісло?
Вибираємо «своє» комп'ютерне крісло: основні критерії
Процес вибору комп'ютерного крісла – більше ніж просто покупка меблів. Це вклад у своє здоров'я. Якщо день у день, сидячи за комп'ютером, ви будете відчувати біль в спині, проблем з опорно-руховим апаратом не уникнути. Ретельний підхід до покупки забезпечить повноцінний відпочинок і ефективну роботу.
Правильно підібране крісло – це функціональність, надійність і практичність. Крім того, ці характеристики повинні поєднуватися з привабливим зовнішнім виглядом. Щоб не помилитися у виборі, варто врахувати рекомендації фахівців.
Основні різновиди
Комп'ютерні крісла ділять на різні види за такими критеріями, як вік користувача (дорослі та дитячі), статева приналежність (жіночі та чоловічі), призначення (офісні, для дому).
Залежно від впливу на здоров'я спини, виділяють такі різновиди комп'ютерних крісел:
1. Звичайні. Дизайнерські рішення в цьому випадку спрямовані тільки на привабливий вигляд виробу. Питаннями ергономіки розробники таких крісел не займаються.
2. Ергономічні. Призначені для тривалої роботи за ПК – не менше 6 годин на день. Особливості таких моделей – анатомічна форма сидіння, висока спинка і поперековий виступ. Вони підтримують хребет користувача в природному положенні, дають можливість зручно розміститися в кріслі.
3. Ортопедичні. Основна відмінність від попереднього виду – зсув навантаження на м'язи при зміні положення нахилу тіла. Такі моделі призначені для тривалої роботи. Максимум зручності і мінімум шкоди від сидячого способу життя – головні завдання, які вирішують, використовуючи такий предмет меблів.
Як окремий вид можна розглядати м'які крісла. Їх часто вибирають для керівників компаній. Є ще геймерські моделі, частіше оснащені помірно пружним сидінням. Підтримка спини неяскраво виражена або забезпечується подушкою. Останню можна відрегулювати або прибрати зовсім.
Сидіння комп'ютерного крісла
При виборі сидіння необхідно звернути увагу на такі критерії:
1. Жорсткість. Основа може бути м'якою, середньої жорсткості та жорсткою. Щоб комфортно працювати за комп'ютером тривалий час, варто віддати перевагу моделям другого виду. М'які варіанти провокують появу сутулості, хвороб органів малого таза. Жорсткі спонукають постійно міняти позу, що сприяє поліпшенню циркуляції крові. Але довго сидіти в такому кріслі складно. Якщо в результаті малорухливого способу життя розвинувся геморой, рекомендовано все-таки вибрати жорстке сидіння.
2. Розміри. Оптимальна глибина повинна становити близько 2/3 від довжини стегна. У цьому випадку створюється опора на сідничні горби (тазові кісточки). Таким способом забезпечується стійкість в цій зоні, знижується навантаження на спину і підтримується природний прогин хребта. У деяких моделях глибина сидіння регулюється, що дозволяє налаштувати крісло відповідно до анатомічних особливостей користувача.
3. Висота. Важлива умова – наявність підйомного механізму. З його допомогою можна регулювати висоту сидіння. Роблять це так, щоб ноги повністю упиралися в підлогу ступнями, а коліна розташовувалися не вище тазостегнових суглобів. Рекомендований кут вигину під колінами – 90–130˚.
4. Форма. Повинна бути анатомічною, а передній край сидіння – трохи загнутий, що дасть можливість попередити застійні явища у венах ніг. Деякі моделі мають поглиблення. Їх призначення полягає в запобіганні надмірному навантаженню на куприк, у вентиляції делікатних ділянок тіла, забезпеченні тазу правильного положення, що попередить проблеми з кровообігом в цій області.
Продумана форма сидіння – це тільки частина справи. Важливо, щоб вона зберігалася в процесі тривалої експлуатації. Тому не варто економити на наповнювачі. Виробники в процесі виготовлення використовують поролон або спінений поліуретан. Кращий вибір – високощільний пінополіуретан. Він відрізняється зносостійкістю і пружністю, не втрачає форму при тривалій експлуатації, забезпечує комфорт під час сидіння.
Підголівник і форма спинки
Також зручність користувачеві забезпечують спинка і підголівник. Вони повинні мати анатомічно правильні вигини, що повторюють конфігурацію тіла. Це дозволить ефективно знизити навантаження на відділи хребта в області шиї, грудей, попереку. Одночасно буде забезпечене повноцінне функціонування легенів, мозку та інші органи отримають необхідне насичення киснем.
Правильніше сидіти в кріслі з низькою спинкою (приблизно близько 45 см). Але, якщо доводиться протягом дня довго перебувати в кріслі, може знадобитися додаткова опора в області плечей. В такому випадку краще віддати перевагу моделям з високою спинкою – приблизно близько 65 см. При необхідності можна вибрати крісло з можливістю регулювати ці параметри. У просунутих моделях можна також встановлювати різні кути нахилу спинки.
Тривала робота за комп'ютером вимагає також розслаблення шийної зони. Цю функцію виконує підголівник. Добре, коли він регулюється по висоті та куту нахилу.
Хрестовина, колеса, підлокітники
Другорядні елементи комп'ютерного крісла також важливі. Його основою є хрестовина на роликах. Її вибирають з урахуванням ваги користувача:
1. До 120 кг – підійде основа з будь-якого матеріалу, включаючи пластик. Для пластикових хрестовин така вага гранична. Це не означає, що вони відразу зламаються під навантаженням. Але їх доведеться періодично міняти.
2. Понад 120 кг – краще віддати перевагу посиленим варіантам. Це можуть бути металеві хромовані, металеві з дерев'яними накладками або суцільнолиті алюмінієві хрестовини. Такі варіанти мають різний дизайн, тому вибирати відповідний можна з урахуванням інтер'єру приміщення.
Крісло, яке планується встановлювати на килимовому покритті або лінолеумі, може мати пластикові коліщатка. Якщо воно буде стояти на паркеті або ламінаті, доцільніше зупинити вибір на прогумованих моделях. Вони забезпечують збереження підлогового покриття, від них менше шуму. Ідеальний варіант – металеві коліщатка з гумовим покриттям. Вони найнадійніші. Ролики можуть мати спіднички або хромовані накладки. Вибір цих деталей – справа смаку. На експлуатаційні властивості вони не впливають. За бажанням зробити основу крісла нерухомою коліщатка можна замінити на стопки.
Підлокітники знадобляться користувачам, які багато працюють. Вони дозволяють тримати руки в зручному положенні та дають можливість трохи відпочити. Добре, коли підлокітники широкі, але головна вимога – регулювання за висотою. Лікті та зап'ястя повинні знаходитися на одному рівні з клавіатурою. Інакше підвищується ризик розвитку тунельного синдрому. А це захворювання, як і будь-яке інше, легше запобігти, ніж лікувати.
Якщо руки постійно знаходяться в русі, від підлокітників можна відмовитися. При підборі крісла для дитини вони і зовсім протипоказані. Відсутність цих елементів – профілактика захворювань спини, щоб малюк звикав сидіти рівно.
Матеріал оббивки комп'ютерного крісла
Ринок оббивної продукції постійно зростає. Її характеристики весь час поліпшуються. Виробники при виготовленні комп'ютерних крісел використовують довговічні та міцні матеріали.
Штучна шкіра
Такий матеріал буває двох видів:
1. З полівінілхлоридним покриттям – шкірозамінник. Може імітувати натуральну шкіру. Вогнестійкий, але погано виводить вологу і може тріскатися на згинах. Доглядати за виробами зі шкірозамінника нескладно.
2. З поліуретановим покриттям – екошкіра. Технологічніша і досконала. Її структура м'яка і еластична. Матеріал гіпоалергенний, не схильний до розтріскування. Він володіє відмінними «дихаючими» властивостями, тому користувач в такому кріслі не буде потіти. Покриття буває різної товщини. Чим вище цей показник, тим довговічніше буде оббивка.
Варто врахувати, що світлі матеріали з часом можуть потемніти, навіть від одягу. Бажано, щоб колір оббивки гармонійно поєднувався з відтінками інших предметів інтер'єру.
Тканинна оббивка
На відміну від шкіри і її замінників, текстиль комфортніший за тактильним відчуттям матеріал. Але він вимагає ретельного догляду. Ринок пропонує широкий асортимент тканинних оббивок. При виборі крісла для дитини фахівці рекомендують віддати перевагу натуральним і напівсинтетичним тканинам, що відрізняються безпекою. Другі також проявляють стійкість до стирання. Їм варто віддати перевагу при виборі робочих крісел, які передбачають тривалу експлуатацію. Підійдуть для таких цілей і синтетичні тканини.
З практичної точки зору поверхня сидіння повинна бути гладкою. Тоді за нею простіше доглядати, адже бруд не забивається в пори. Варто врахувати, що текстиль вбирає запахи, здатний вигоряти і стиратися. Тому варто віддавати перевагу матеріалам нового покоління. Наприклад, антара не боїться ні бруду, ні зносу. Такі властивості тканина придбала завдяки тефлоновим просоченням інноваційних волокон з антистатичними якостями.
Акрилова сітка
Матеріал використовується в якості оббивки спинки крісла. Сітчастий акрил вентилюється і пропускає вологу, тому користувач не буде відчувати дискомфорту. Сітка добре підтримує спину, пружинить, володіє зносостійкістю і високою міцністю на розтяг. Вона виглядає сучасно, внесе родзинку в будь-яке приміщення.
Термопластичний еластомер
Еластомер – матеріал нового покоління, що являє собою синтетичну гуму. Він має різні показники еластичності, що характеризуються адаптацією до рухів і підтримкою стегон, спини. Еластомер легко деформується, після впливу повертає первісну форму. Володіє стійкістю до розмноження патогенних мікроорганізмів, а також до стирання.
Купуючи комп'ютерне крісло, важливо ретельно проаналізувати кожен із критеріїв і вибрати ідеальну для себе модель.Категорії товарів

- Модульні кухні
- Готові кухні
- Прямі кухні
- Кутові кухні
- Кухонні столи
- Куточки, столи та стільці
- Стільниці та аксесуари
- Сантехніка для кухні
- Кухонні тумби
- Кухні під замовлення

- Модульні вітальні
- Вітальні, стінки
- М’які меблі у вітальню
- Шафи та пенали у вітальню
- Комоди та тумби у вітальню
- Столи та стільці у вітальню
- Настінні полиці / шафки у вітальню
- Люстри у вітальню

- Модульні спальні
- Комплекти спалень
- Ліжка у спальню
- Матраци в спальню
- Шафи для спальної кімнати
- Комоди, тумби та дзеркала
- Банкетки у спальню
- Аксесуари для сну в спальню
- Стільці для спальні
- Люстри в спальню
- Дзеркала

- Модульні передпокої
- Комплекти в передпокій
- Комоди в передпокій
- Взуттєві тумби в передпокій
- Тумби в передпокій
- Вішалки для одягу
- Пенали в передпокій
- Шафи у передпокій
- Шафи-купе у передпокій
- Дивани у передпокій
- Банкетки в передпокій
- Пуфи в передпокій
- Настінні полиці / шафки в передпокій
- Дзеркала у передпокій
- Люстри в передпокій
- Бра в передпокій

- Офісні системи
- Шафи та пенали для офісу
- Комоди та тумби для офісу
- Офісні столи
- Настінні полиці / шафки в офіс
- Офісні крісла
- Стільці для відвідувачів в офіс
- Кабінети керівника
- Крісла керівника в офіс
- Дивани в офіс

- М'які системи
- М'які куточки
- Дивани
- Крісла та пуфи
- Матраци для диванів
- Аксесуари до диванів
- Дивани під замовлення
- Модульні системи-конструктори
- Безкаркасні меблі
- Дивани для кафе / офісу / готелю
- Компоненти систем-конструкторів

- Двоспальні ліжка
- Односпальні ліжка
- Полуторні ліжка
- Індивідуальні рішення ліжок
- Дитячі ліжка
- Звичайні ліжка
- Ліжка-подіуми
- Ліжка з підйомним механізмом
- Ліжка з висувною шухлядою
- М'які ліжка
- Металеві ліжка
- Дерев'яні ліжка
- Каркаси, ламелі
- Тонкі матраци (топпери, футони)

- Матраци на класичній пружині Bonnel
- Матраци на незалежній пружині Pocket Spring
- Безпружинні матраци
- Каркасні матраци
- Матраци топер
- Дитячі матраци
- Гіпоалергенні матраци
- Аксесуари для сну

- Модульні дитячі
- Стінки в дитячу кімнату
- Дитячі ліжка
- Шафи для дитячої кімнати
- Комоди й тумби для дитячої
- Столи та стільці для дитячої
- Зона для навчання
- Настінні полиці / шафки в дитячу
- Дивани для дитячої
- Матраци в дитячу
- Аксесуари для дитячої кімнати
- Безкаркасні меблі в дитячу
- Люстри для дитячої

- Модульні системи
- Модульні кухні
- Модульні вітальні
- Модульні спальні
- Модульні дитячі системи
- Модульні передпокої
- Офісні системи
- Модульні шафи-купе
Читайте також



