- Головна сторінка
- Статті
- ➤ Як правильно вибрати кухню та на що звернути увагу? — Корисні статті про меблі від меблевого магазину ДУБОК
- Про компанію
- Подарунки, акції та знижки
- Послуги та сервіси
- Часті питання
- Додатково
Як правильно вибрати кухню та на що звернути увагу?
Кухня є одним із найважливіших місць у будинку. Потрібно зробити її максимально затишною та комфортною, зручною для господині. Досягти такого ефекту можна за рахунок правильного підбору меблів, серед яких ключову роль відіграє кухонний гарнітур. Нижче ми розповімо, які варіанти, на що звернути увагу при покупці.
Вибір матеріалу для кухні
Сучасні гарнітури виробляють із різних видів сировини. Найбільшого поширення набули плитні матеріали: ДСП, ЛДСП, МДФ. Виготовлені вони із подрібненої деревної стружки, яка скріплюється за допомогою спеціальних смол. З отриманої маси формуються плити, які піддають сушінню та подальшому оформленню.
Серед переваг меблів з цих матеріалів відзначимо практичність, доступність та велику різноманітність варіантів забарвлень (у тому числі і імітація натуральної текстури). Вироби із плит добре переносять експлуатаційні навантаження, прості у догляді. При правильному поводженні вони здатні прослужити довго.
Важливою перевагою кухонь із ДСП, ЛДСП або МДФ є їхні ціни. Меблі з плитних матеріалів у рази дешевші за вироби з натурального дерева, що робить її доступною широкому колу споживачів.
Також у продажу можна знайти моделі із комбінованої сировини. Нерідко виробники використовують скло для оформлення фасадів навісних шаф, завдяки чому покупцям надаються ширші можливості вибору моделі. Однак, при покупці звертати увагу потрібно не тільки на матеріал, але й на інші параметри меблів. Розповімо про них докладніше.
Вибір типу кухонного гарнітуру
Усі комплекти поділяються на прямі та кутові. Перші – це лінійні гарнітури, які розміщують уздовж однієї стіни у приміщенні. Головна перевага таких моделей у універсальності. Їх можна підібрати для приміщення будь-якої площі, тому що випускаються вони у великій різноманітності. Наприклад, у каталозі інтернет-магазину Dybok можна вибрати компактні гарнітури завширшки від 120 см.
Кутові – це більш місткі комплекти, які встановлюють вздовж двох суміжних стін. Вони займають більше місця, ніж лінійні гарнітури, а й перевершують їх за місткістю. Якщо простір кухні дозволяє, варто подумати над установкою кутової моделі. Гарнітури такої конфігурації мають більше місць для зберігання начиння, до того ж перевершують лінійні у плані ергономіки. Вони дозволяють ефективно задіяти простір кута, де зазвичай встановлюється тумба з мийкою.
Коли необхідне нестандартне рішення, варто придивитися до модульних кухонь. Вони випускаються у вигляді окремих секцій різних розмірів та призначення. На власний розсуд можна підібрати комплектацію, тип модулів та ширину гарнітура.
Крім матеріалів і форм-фактора, приділити увагу необхідно і дизайну приміщення. Розглянемо це питання детальніше.
Який стиль для кухні вибрати
Купуючи гарнітуру, варто ознайомитися з асортиментом сучасних меблів. Випускається він в різних стилях оформлення, тому можна підібрати вдале рішення для будь-якого варіанту дизайну інтер'єру. Серед найпопулярніших відзначимо такі напрямки: класика, прованс, модерн.
Великий вибір кухонь у таких стилях оформлення доступний у каталозі інтернет-магазину «Дубок». Підібрати їх можна різної конфігурації та ширини. Варто зазначити, що при покупці слід враховувати не тільки стиль самого комплекту, а й дизайн приміщення. Важливо, щоб гарнітур поєднувався з іншими меблями та загальним оформленням. Тільки тоді можна досягти гармонійної відповідності та затишку.
Підбір кольору кухонного гарнітуру
Відтінки меблів багато в чому впливають на сприйняття та затишок у будинку. Кухні сьогодні можна вибрати в різних кольорах: насичені, яскраві, пастельні, що імітують натуральні текстури. Також у продажу є гарнітури, в яких поєднуються кілька відтінків, нерідко навіть контрастних. Як серед усієї різноманітності зорієнтуватися та вибрати найбільш вдалий колір? Дамо кілька порад:
● для невеликих приміщень краще вибирати однотонні комплекти. Оптимально, якщо вони забарвлені у світлі кольори. Темні перевантажуватимуть простір, підкреслюватимуть його невеликий метраж. Строкаті в невеликій кімнаті просто «загубляться». Вони будуть виглядати незграбно;
● якщо сподобався комплект, в якому поєднуються кілька кольорів, то краще, щоб їх було більше двох. Вони можуть бути контрастні або з однієї палітри (припустима відмінність за насиченістю та глибиною);
● при виборі двоколірної моделі краще зупинитися на варіантах, де верх світліший. Тоді вдасться уникнути ефекту тяжіння простору. Крім того, господині буде простіше у догляді;
● при виборі меблів у яскравих кольорах краще уникати кислотних фасадів. Незабаром це почне дратувати, до того ж очі відчуватимуть додаткове навантаження. Жовта, червона, помаранчева або зелена кухня, звичайно, освіжить простір, але вона більш вимоглива у плані поєднання з іншими меблями та елементами інтер'єру. При виборі кольорового гарнітура важливо продумати дизайн приміщення, щоб уникнути невдалих комбінацій.
Окремо відзначимо, що нейтральні варіанти оформлення універсальніші. Вони буквально не виходять з моди. Купивши комплект у спокійних, благородних тонах, можна не переживати, що через пару років, коли тренди на яскраві кольори пройдуть, він буде застарілим.
Загальні поради при виборі кухні
Збираючись купувати гарнітур, важливо вивчити всі характеристики моделей, що сподобалися. Дамо кілька рекомендацій, на що звертати увагу:
● вид гарнітура. Вище ми описали, які вони бувають, у чому полягають переваги комплектів різних типів. Оцініть площу простору, вимоги до місткості. Це допоможе визначитись. Важливо: плануючи встановлення комплекту, врахуйте інші меблі, принцип розміщення великої побутової техніки. Усі складові повинні гармонійно поміщатися;
● розмір. Потрібно вибирати кухню, орієнтуючись на її ширину. Зробіть вимірювання місця в кімнаті, де планується установка, а потім підбирайте модель;
● оформлення. Як ми писали вище, важливо, щоб всі меблі між собою поєднувалися за стилем. Тоді гарнітур гармоніюватиме із загальним дизайном приміщення;
● фурнітура. Зверніть увагу на якість ручок, петель, висувних механізмів. Від цього параметра залежить довговічність і функціональність меблів.
Ще варто звернути увагу на ім'я виробника. Вибирати меблі краще від відомих фабрик, які мають позитивні відгуки та репутацію. Тоді можна бути впевненим як товар, отримати гарантії. В інтернет-магазині «Дубок» вже зараз представлений великий вибір кухонь від відомих українських виробників, які встигли зарекомендувати себе на ринку. Замовити гарнітур, що сподобався, можна з доставкою по всій країні. Деталі та умови, за яких надається послуга, уточнюйте у менеджерів магазину.
Категорії товарів

- Модульні кухні
- Готові кухні
- Прямі кухні
- Кутові кухні
- Кухонні столи
- Куточки, столи та стільці
- Стільниці та аксесуари
- Сантехніка для кухні
- Кухонні тумби
- Кухні під замовлення

- Модульні вітальні
- Вітальні, стінки
- М’які меблі у вітальню
- Шафи та пенали у вітальню
- Комоди та тумби у вітальню
- Столи та стільці у вітальню
- Настінні полиці / шафки у вітальню
- Люстри у вітальню

- Модульні спальні
- Комплекти спалень
- Ліжка у спальню
- Матраци в спальню
- Шафи для спальної кімнати
- Комоди, тумби та дзеркала
- Банкетки у спальню
- Аксесуари для сну в спальню
- Стільці для спальні
- Люстри в спальню
- Дзеркала

- Модульні передпокої
- Комплекти в передпокій
- Комоди в передпокій
- Взуттєві тумби в передпокій
- Тумби в передпокій
- Вішалки для одягу
- Пенали в передпокій
- Шафи у передпокій
- Шафи-купе у передпокій
- Дивани у передпокій
- Банкетки в передпокій
- Пуфи в передпокій
- Настінні полиці / шафки в передпокій
- Дзеркала у передпокій
- Люстри в передпокій
- Бра в передпокій

- Офісні системи
- Шафи та пенали для офісу
- Комоди та тумби для офісу
- Офісні столи
- Настінні полиці / шафки в офіс
- Офісні крісла
- Стільці для відвідувачів в офіс
- Кабінети керівника
- Крісла керівника в офіс
- Дивани в офіс

- М'які системи
- М'які куточки
- Дивани
- Крісла та пуфи
- Матраци для диванів
- Аксесуари до диванів
- Дивани під замовлення
- Модульні системи-конструктори
- Безкаркасні меблі
- Дивани для кафе / офісу / готелю
- Компоненти систем-конструкторів

- Двоспальні ліжка
- Односпальні ліжка
- Полуторні ліжка
- Індивідуальні рішення ліжок
- Дитячі ліжка
- Звичайні ліжка
- Ліжка-подіуми
- Ліжка з підйомним механізмом
- Ліжка з висувною шухлядою
- М'які ліжка
- Металеві ліжка
- Дерев'яні ліжка
- Каркаси, ламелі
- Тонкі матраци (топпери, футони)

- Матраци на класичній пружині Bonnel
- Матраци на незалежній пружині Pocket Spring
- Безпружинні матраци
- Каркасні матраци
- Матраци топер
- Дитячі матраци
- Гіпоалергенні матраци
- Аксесуари для сну

- Модульні дитячі
- Стінки в дитячу кімнату
- Дитячі ліжка
- Шафи для дитячої кімнати
- Комоди й тумби для дитячої
- Столи та стільці для дитячої
- Зона для навчання
- Настінні полиці / шафки в дитячу
- Дивани для дитячої
- Матраци в дитячу
- Аксесуари для дитячої кімнати
- Безкаркасні меблі в дитячу
- Люстри для дитячої

- Модульні системи
- Модульні кухні
- Модульні вітальні
- Модульні спальні
- Модульні дитячі системи
- Модульні передпокої
- Офісні системи
- Модульні шафи-купе
Читайте також



