- Головна сторінка
- Статті
- ➤ Ліжко з якого дерева краще вибрати — Корисні статті про меблі від меблевого магазину ДУБОК
- Про компанію
- Подарунки, акції та знижки
- Послуги та сервіси
- Часті питання
- Додатково
Ліжко з якого дерева краще вибрати
Ліжко з дерева: критерії вибору матеріалу, плюси конструктивного рішення і особливості догляду
Дерев'яне ліжко в усі часи вважається еталоном якості, добробуту і надійності. Головні переваги моделі — екологічність та високі експлуатаційні властивості. Саме за рахунок цих характеристик ліжко з дерева стабільно користується популярністю на ринку, незалежно від зміни модних тенденцій. Виріб з натурального матеріалу займає лідируючі позиції за всіма показниками: довговічності, надійності, міцності, естетичної привабливості, практичності, безпеки. Меблеві фабрики виробляють ліжка з різних порід дерева, які відрізняються між собою за експлуатаційними характеристиками. Саме тому підбирати матеріал меблів необхідно з урахуванням умов, в яких вона буде використовуватися, і планованих навантажень.
Фактура дерева і вплив на вартість
Основними критеріями вибору, якими керується покупець в процесі придбання ліжка, є декоративні властивості і ціна конструкції. Перший фактор відіграє дуже важливу роль, якщо залучають натуральні кольори предметів обстановки. При цьому важливо розуміти, що естетичні властивості фактури дерева відображаються на вартості готового виробу. Адже майстру необхідно підбирати фрагменти матеріалу зі схожою малюнком для елементів майбутньої конструкції. А це досить трудомісткий процес, який вимагає чимало часу.
Залежно від цінової категорії, породи натуральної деревини класифікуються на три групи:
● недорогі матеріали. До бюджетної цінової категорії відносяться хвойні породи деревини;
● середній сегмент. До цієї категорії входять бук і ясен;
● premium-сегмент. До цієї цінову категорію входить деревина дуба.
Меблі середнього і преміального сегменту характеризується високими експлуатаційними властивостями.
Щільність матеріалу ліжка
Основною характеристикою, за якою класифікується натуральне дерево, є його щільність. Саме від неї залежать експлуатаційні властивості готового виробу. Залежно від щільності, натуральний матеріал класифікується на:
● м'які породи. Для виготовлення ліжок використовуються хвойні сорти деревини (сосна, ялина, кедр), а також липа, каштан, тополя, осика. Найпопулярніший — перший варіант. Меблі з м'яких порід деревини не розраховані на великі навантаження і можуть покритися тріщинами при недотриманні правил по експлуатації і догляду;
● тверді. У меблевій промисловості використовується дуб, горіх, бук, ясен, клен;
● дуже тверді. Такі породи рідко застосовуються в меблевій промисловості, тому що матеріал погано піддається обробці, через що виникають певні труднощі при створенні конструкції.
Щільність деревини, яка використовується при виготовленні ліжка, безумовно, впливає на вартість готового виробу. Чим твердіше порода, тим вище ціна матеріалу.
Види дерева, що використовуються при виготовленні ліжок
У меблевому виробництві застосовуються різні сорти натурального матеріалу. Завжди знаходяться в тренді ліжка з:
● дуба. Матеріал характеризується світло-жовтим забарвленням, з вираженою фактурою і шляхетним малюнком. Він добре обробляється, що дозволяє створювати з нього прості і складні конструкції. Деревина дуба характеризується стійкістю до процесів гниття, механічних пошкоджень і деформації, а також до впливу агресивних чинників навколишнього середовища (вологості, перепадів температурного режиму). Матеріал століттями зберігає свої експлуатаційні властивості (міцність, щільність, міцність, твердість і важкість). Ліжко, виготовлена з дуба, спокійно служить декілька десятиліть;
● бука. Це другий за популярністю матеріал, застосовуваний для виробництва ліжок. Бук так само, як і дуб, відрізняється стійкістю до високих навантажень і різних ушкоджень (подряпин, сколів). Його деревина біла з жовтуватим, червонуватим або червонувато-коричневим відтінком і красивим малюнком. Бук добре обробляється, деревину можна фарбувати, покривати лаком і вибілювати, що дозволяє створювати ліжка, що відрізняються ефектним виглядом. При цьому потрібно пам'ятати, що матеріал швидко поглинає вологу. Саме тому бук не використовують для виробництва предметів обстановки для ванної кімнати;
● ясеню. Особливість матеріалу — багатство текстури. Як правило, деревина буває сірим («сивий»), з білуватим, жовтуватим або з червонуватим відтінком. За своїми експлуатаційними властивостями ясен практично не поступається деревині дуба. Матеріал характеризується міцністю і довговічністю. А по ударній в'язкості та тривалій стійкості до деформації ясен навіть перевершує деревину дуба. Крім того, матеріал стійкий до високих навантажень. Ліжка з ясена не покриває тріщинами з часом і зберігають свій презентабельний вигляд довгі роки;
● вільхи. Матеріал дуже добре переносить вплив вологи, механічні пошкодження на його поверхні вкрай рідкісні. Вільха характеризується гарним червонуватим відтінком, добре піддається обробці, саме тому вважається одним з найпопулярніших сортів деревини, які використовують при виробництві ліжок;● горіха. Перевага матеріалу — відмінні декоративні властивості. Деревина характеризується неоднорідним фарбуванням волокон і різноманітністю тонів. Незважаючи на високу щільність, матеріал добре обробляється, в тому числі піддається фігурній разьбі. Деревину горіха можна забарвити в будь-який тон, так як ній міститься високий відсоток дубильних речовин;
● сосни. Це одна із самих бюджетних порід деревини. Матеріал відрізняється бежево-жовтим кольором, рожевими переходами. Деревина сосни містить високий відсоток смоли, яка надає антисептичну дію. У спальні, в якій встановлено ліжко з цього матеріалу, завжди відчувається виражений запах хвойного лісу, який заспокоює і дарує гарний настрій для всіх, хто відпочиває на такому спальному місці. Крім того, дана порода деревини не піддається впливу комах. Матеріал добре піддається обробці, його можна покривати лаком і шпоном. З огляду на те, що дана порода дерева відноситься до м'яких, вона менш стійка до механічних пошкоджень. Саме тому для будинку, де є тварини, краще купити ліжко з іншого матеріалу, який не схильний до подряпин і сколів.
Для виробництва меблів також використовуються і такі породи деревини, як клен, гевея, липа і навіть звичайна береза. Цікаво, що останню часто застосовують для виготовлення ламелей для ортопедичних решіток, тому що матеріал має унікальну властивість — пружністю.
Плюси ліжка з дерева
Крім естетичної привабливості, меблі відрізняються цілим рядом практичних переваг. Основні плюси ліжка, виготовленого з дерева:
● довговічність;
● практичність;
● невибагливість у догляді;
● стійкість до механічних впливів;
● гіпоалергенні властивості;
● екологічність;
● стійкість до високих навантажень.
При цьому потрібно розуміти, що меблі з масиву на відміну від конструкцій, виготовлених з ДСП і МДФ, відрізняються великою вагою. Саме тому краще їх встановлювати на тверде покриття для підлоги. Але на відміну від моделей, виготовлених з ДСП і МДФ, ліжко з дерева характеризується більш надійною конструкцією, воно не розхитується під впливом навантажень і зберігає хорошу стійкість довгі роки.
Єдиний недолік меблів з натуральних матеріалів — підвищена ціна. При цьому вартість виробу з дерева сповна окупається, так як конструкція характеризується презентабельним видом і відмінними експлуатаційними властивостями.
Правильний догляд за ліжком з дерева
Щоб конструкція довгий час зберігала свій презентабельний вигляд, в процесі експлуатації потрібно дотримуватися 5 простих правил:
1. Для прибирання пилу краще використовувати вологу губку без застосування хімічних розчинів. Щоб ефективно очистити пори деревини, протирати корпус меблів необхідно в напрямку малюнка.
2. Краща професійна «косметика» для дерева — склади, що містять натуральні компоненти (переважно масло з оливок або льону, бджолиний віск).
3. Не можна використовувати для догляду за натуральним матеріалом засіб, розроблений на основі аміаку, силікону або розчинників. Крім того, в його складі не повинні бути присутніми абразивні речовини, які запросто можуть пошкодити поверхню виробу, зіпсувати природний малюнок.
4. Не можна встановлювати ліжко впритул до радіаторів опалення. Тривала дія тепла негативно позначається на структурі деревини — вона зсихається, покривається тріщинами.
5. Один раз на рік потрібно перевіряти вузли з'єднань, і якщо болти розхиталися, затягнути їх більш щільно.
Щоб підібрати оптимальну модель ліжка з дерева, погортайте каталог інтернет-магазину «Дубок». На сайті зібрані найбільш затребувані та цікаві зразки вітчизняної («ВМК», «Віком», «Естелла», Arbor Drev) меблевої промисловості за вигідними цінами.
Категорії товарів

- Модульні кухні
- Готові кухні
- Прямі кухні
- Кутові кухні
- Кухонні столи
- Куточки, столи та стільці
- Стільниці та аксесуари
- Сантехніка для кухні
- Кухонні тумби
- Кухні під замовлення

- Модульні вітальні
- Вітальні, стінки
- М’які меблі у вітальню
- Шафи та пенали у вітальню
- Комоди та тумби у вітальню
- Столи та стільці у вітальню
- Настінні полиці / шафки у вітальню
- Люстри у вітальню

- Модульні спальні
- Комплекти спалень
- Ліжка у спальню
- Матраци в спальню
- Шафи для спальної кімнати
- Комоди, тумби та дзеркала
- Банкетки у спальню
- Аксесуари для сну в спальню
- Стільці для спальні
- Люстри в спальню
- Дзеркала

- Модульні передпокої
- Комплекти в передпокій
- Комоди в передпокій
- Взуттєві тумби в передпокій
- Тумби в передпокій
- Вішалки для одягу
- Пенали в передпокій
- Шафи у передпокій
- Шафи-купе у передпокій
- Дивани у передпокій
- Банкетки в передпокій
- Пуфи в передпокій
- Настінні полиці / шафки в передпокій
- Дзеркала у передпокій
- Люстри в передпокій
- Бра в передпокій

- Офісні системи
- Шафи та пенали для офісу
- Комоди та тумби для офісу
- Офісні столи
- Настінні полиці / шафки в офіс
- Офісні крісла
- Стільці для відвідувачів в офіс
- Кабінети керівника
- Крісла керівника в офіс
- Дивани в офіс

- М'які системи
- М'які куточки
- Дивани
- Крісла та пуфи
- Матраци для диванів
- Аксесуари до диванів
- Дивани під замовлення
- Модульні системи-конструктори
- Безкаркасні меблі
- Дивани для кафе / офісу / готелю
- Компоненти систем-конструкторів

- Двоспальні ліжка
- Односпальні ліжка
- Полуторні ліжка
- Індивідуальні рішення ліжок
- Дитячі ліжка
- Звичайні ліжка
- Ліжка-подіуми
- Ліжка з підйомним механізмом
- Ліжка з висувною шухлядою
- М'які ліжка
- Металеві ліжка
- Дерев'яні ліжка
- Каркаси, ламелі
- Тонкі матраци (топпери, футони)

- Матраци на класичній пружині Bonnel
- Матраци на незалежній пружині Pocket Spring
- Безпружинні матраци
- Каркасні матраци
- Матраци топер
- Дитячі матраци
- Гіпоалергенні матраци
- Аксесуари для сну

- Модульні дитячі
- Стінки в дитячу кімнату
- Дитячі ліжка
- Шафи для дитячої кімнати
- Комоди й тумби для дитячої
- Столи та стільці для дитячої
- Зона для навчання
- Настінні полиці / шафки в дитячу
- Дивани для дитячої
- Матраци в дитячу
- Аксесуари для дитячої кімнати
- Безкаркасні меблі в дитячу
- Люстри для дитячої

- Модульні системи
- Модульні кухні
- Модульні вітальні
- Модульні спальні
- Модульні дитячі системи
- Модульні передпокої
- Офісні системи
- Модульні шафи-купе
Читайте також



