- Головна сторінка
- Статті
- ➤ Плюси та мінуси шафи-купе, види конструкцій — Корисні статті про меблі від меблевого магазину ДУБОК
- Про компанію
- Подарунки, акції та знижки
- Послуги та сервіси
- Часті питання
- Додатково
Плюси та мінуси шафи-купе, види конструкцій
Сучасна шафа-купе — містка система, що дозволяє створити ергономічну обстановку в приміщенні. Його особливість полягає у типі дверей – полотна рухаються паралельно стіні, не задіюючи при цьому багато вільного простору при відкриванні. Така модель має як свої плюси, так і мінуси, які необхідно добре уявити, вибираючи шафу-купе. Такий підхід в результаті дозволяє купити меблі, які максимально відповідають існуючому плануванню та обстановці.
Переваги шаф-купе
Згідно зі статистичними даними, корпусні меблі з відчиненими дверима займають від 40 до 60% площі в приміщенні. Погодьтеся, це чимало! Особливо, якщо йдеться про малогабаритну квартиру. Шафа-купе — принципово новий тип конструкції, що дозволяє максимально економити площу кімнати та створює відмінну систему зберігання для різних речей.
Серед переваг корпусних меблів із розсувними дверима виділяють:
1. Ергономічну конструкцію. Двері, що розкриваються на кшталт «купе», у відкритому стані не обмежують доступ до проходу, вікна або інших предметів меблів, саме тому таку шафу можна встановити навіть у вузькому передпокої. Розсувна конструкція надійна і практична в процесі експлуатації, тому що полотно оснащується стійкими до зношування, навантаження та механічних пошкоджень роликовими системами.
2. Місткість. Шафа-купе — це система, що включає кілька різних за розміром поличок закритого та відкритого типу, відсіків, висувних ящиків, штангу для костюмів та верхнього одягу.
3. Багатофункціональність. Під зберігання в шафі-купе використовується 100% об'єму, тому в ньому можна розмістити все що завгодно: починаючи від взуття, предметів гардеробу та аксесуарів і закінчуючи дрібною побутовою технікою, книгами та постільними речами.
4. Великий вибір варіантів дизайну конструкції. Шафа-купе вдало гармонує з будь-яким інтер'єром: класика, модерн, мінімалізм, контемпорарі, хай-тек, прованс, скандинавський і т. д. Як декоративні елементи використовуються дзеркальні вставки, оригінально оформлені піскоструменем та за допомогою інших технологій. Залежно від побажання замовника на полотно наносять малюнки, орнаменти, абстрактні візерунки. Для виготовлення фасадів використовуються оригінальні рішення — ламінована, фарбована, глянцева ДСП та МДФ, а також патинована (штучно зістарена), рамкова та софт-тач MDF. Для невеликих та слабоосвітлених приміщень вдалим вибором стане конструкція, оснащена підсвічуванням.
5. Практичність застосування. Красиво оформлені меблі приховують всі недоліки поганого планування, що не таке рідкісне явище у старих будинках.
Важлива перевага – безпека конструкції. Сучасні шафи-купе виготовляються з якісної ДСП та МДФ, технічні характеристики яких відповідають вимогам стандартів, що діють. При замовленні шаф-купе, доповнених дзеркальними полотнами, можна бути впевненим, що при випадковому механічному пошкодженні виріб не розлетиться на дрібні шматочки, тому що виробники завбачливо наносять захисну плівку по всій поверхні.
Недоліки конструкції
Шафа-купе практично не має мінусів. Серед недоліків моделі виділяють такі:
- конструкція потребує регулярного догляду. Щоб усі механізми працювали справно, їх (а особливо ролики та нижні напрямні) потрібно час від часу чистити від пилу. Для цього завдання можна використовувати пилосос. А щоб протерти поверхню, досить пройтися по ній вологою серветкою;
- шафу-купе встановлюють тільки на ідеально рівну підлогу. В іншому випадку двері конструкції можуть самі зрушуватися або розсуватися, що з часом призводить до зношування механізмів;
- існують певні обмеження по висоті та довжині конструкції.
Як бачимо, шафа-купе має явно більше переваг, ніж недоліків. При правильному зверненні, догляді та підході до встановлення конструкції вдається уникнути перерахованих вище проблем.
Види шаф-купе
Залежно від конфігурації розрізняють меблі наступної конструкції:
- прямий. Це найпоширеніша модель, яку прийнято називати інтер'єрною класикою, доречною у будь-якому стилі;
- кутовий: Г-подібний, трикутний, трапецієподібний. Таку модель використовують у тому випадку, коли необхідно максимально задіяти простір. Це досить містка конструкція, яка застосовується як у просторих, так і малогабаритних приміщеннях.
Крім того, шафи-купе класифікуються за кількістю дверей. Розрізняють 1D-(пенал), 2D-, 3D-, 4D-, 5D- та 6D-моделі.
Незалежно від типу конструкції, шафа-купе відмінно впишеться в обстановку як спальні, так і вітальні, дитячої та передпокою. Великий вибір колірних рішень та варіантів оформлення дозволяє підібрати оптимальну модель під будь-який інтер'єр.
Читайте також



