- Головна сторінка
- Статті
- ➤ Чому варто приглянутися до настінного LED-світильника? — Корисні статті про меблі від меблевого магазину ДУБОК
- Про компанію
- Подарунки, акції та знижки
- Послуги та сервіси
- Часті питання
- Додатково
Чому варто приглянутися до настінного LED-світильника?
Якщо Ви давно прагнете нешаблонно обладнати власну квартиру і водночас знизити витрати на електроенергію, варто звернути увагу на світлодіодні настінні моделі. Завдяки нинішнім технологіям та інноваціям класичні бра перетворилися на багатофункціональні прилади освітлення, які допоможуть створити дійсно сучасне помешкання. Лед-світильники будуть актуальними у кожному куточку вашого будинку, проте їх можна купити не тільки для дому, але і для офісу.
Основні властивості та переваги
Зважаючи на швидкий ріст популярності світлодіодних бра, виробники продовжують розробляти та удосконалювати дану групу освітлення. Чим же вони заслуговують на таку увагу? Розглянемо їхні переваги:
- вони є універсальними, адже можуть застосовуватися для різноманітних цілей: як нічник у дитячій, у ролі яскравого декору, для розмежування конкретних зон інтер'єру, для читання, для збільшення чи зменшення простору;
- випромінюють якісне світло наближене до денного, тому є приємним для людського ока;
- мають властивість змінювати колір світла — тепле, холодне, комбіноване, RGB, що дає змогу регулювати його яскравість під власні потреби і заняття;
- можуть керуватися дистанційним пультом, сенсором або через мобільний додаток;
- споживають менше електроенергії. Так, їхня ціна дещо вища, ніж у звичних ламп розжарення, але незабаром вона швидко окупиться;
- термін експлуатації в різних моделях може досягати 50 000 годин, а це, між іншим, майже 6 років безперервного світіння!
- світлодіоди стійкі до перепадів температури і перегрівання;
- в них не використовуються шкідливі речовини по типу ртуті або газових складових.
Матеріали та кольори
Найбільш вживаними матеріалами корпусу є метал та пластик, та інколи світлодіодні лампи оточують деревом чи склом. У більшості варіантів використовуються матові акрилові розсіювачі, які не деформують потік світла, є стійкими до перегріву та займання.
Характерними відтінками є білий, чорний та сірий, які ідеально підкреслюють актуальність сучасного стилю. Звісно, можна натрапити на інші кольори чи зовсім яскраві забарвлення, адже кожен виробник хоче виділитися власною свіжою ідеєю та унікальністю.
Різновиди світлодіодних бра
Дана група товарів багата на розмаїття, і щоб не розгубитися під час вибору, їх можна розділити за такими ознаками: технічними характеристиками, призначенням, способом кріплення, формою і дизайном.
Технічні характеристики
Перед купівлею настінного світильника потрібно наперед визначитися у якій кімнаті він буде розташований та яку функцію буде виконувати. Від цього залежатимуть і основні його можливості.
В першу чергу, зверніть увагу на його потужність, чим вона вища, тим яскравіше світло буде випромінювати прилад.
Досить важливим фактором є тип розсіювача. Як ми зазначали вище, найкращий варіант — матовий. Якщо плафон непрозорий, то варто обрати модель з рухливою ніжкою або лампою.
Додатковою перевагою стане можливість керування приладом дистанційно, а не тільки через загальний вимикач. Якщо ціна такого світильника "кусатиметься", серед широкого асортименту можна віднайти моделі з вбудованим вимикачем у вигляді кнопки чи ланцюжка.
Призначення
- Основне освітлення в невеликих приміщеннях по типу передпокою, балкона, вбиральні та ін. Декілька потужних світильників розташованих по периметру здатні повністю замінити габаритну люстру як з функціональної точки зору, так і з декоративної.
- Додаткове освітлення до центрального. У великих вітальнях, для прикладу, важливим аспектом є багаторівневість освітлення, тому настінні бра прекрасно справляться з такою задачею. У спальні та дитячій їх можна помістити до приліжкової зони або біля шаф.
- Локальне освітлення робочого місця, ігрової зони, місця для читання або красивих акцентів у інтер'єрі.
- Для ванної кімнати підійдуть лише ті світильники, які володіють захистом від вологи та пилу. Рекомендований показник — IP44.
- Для використання бра на вулиці такий ступінь захисту повинен сягати IP65, щоб анулювати шанс потрапляння дощу, бруду чи інших рідин або предметів всередину пристрою.
Спосіб кріплення і типові дизайни
Приповерхневі або накладні. Світильники кріпляться безпосередньо на корпус і щільно прилягають до стіни. Таким чином, вони надійно фіксуються до поверхні і не займають багато простору. Характерними представниками є:
- тарілки — моделі круглої форми діаметром до 40 см. Така форма дозволяє розміщувати їх у будь-якій кімнаті як на стіні, так і на стелі. Для дитячої кімнати цікавим варіантом стануть тарілки з ефектом зоряного неба;
- рамки — моделі квадратної форми з шириною до 40 см. Як і тарілки можуть застосовуватися на стелі. Ідеально підійдуть для спальні та передпокою;
- лінійні світлодіодні світильники — зручні видовжені моделі, довжина яких може досягати до 2 м. Завдяки декільком подібним світильникам їх можна з'єднувати модульно.
На монтажній планці. У моделях присутня основа з металевою планкою, яка за допомогою шурупів кріпиться до стіни. Така конструкція світильників має більшу глибину, ніж накладні, але дозволяє використання рухомих кронштейнів, більшої кількості джерел світла, унікальних дизайнів та форм. Серед таких типів можна виділити: споти з рухомими плафонами, світлодіодні бра з кришталевими елементами, підсвітки для картин і дзеркал, світильники-кільця та інші.
Читайте також



