- Головна сторінка
- Статті
- ➤ Правила підбору і розташування підвісних люстр — Корисні статті про меблі від меблевого магазину ДУБОК
- Про компанію
- Подарунки, акції та знижки
- Послуги та сервіси
- Часті питання
- Додатково
Правила підбору і розташування підвісних люстр
Погодьтеся, що будь-яка оригінальна річ, дизайнерська витівка або креативна ідея моментально потрапляє в наше поле зору та захоплює нас. В інтер'єрі такою своєрідною родзинкою, без сумніву, стане підвісна люстра. На сьогодні підвіси використовуються дизайн-менеджерами для реалізації щоразу нових і цікавих інтер'єрних проєктів. Відмінною рисою даних приладів є наявність шнура, висоту якого можна регулювати. Саме ця умова робить їх універсальними для використання як у кімнатах з високою стелею, так і в малогабаритних площах.
Нюанси, які потрібно врахувати перед купівлею
Коли ми підбираємо освітлювальний прилад, то, в першу чергу, потрібно звертати увагу на його зручність та якість освітлення, і лише тоді на привабливий вигляд. Розглянемо основні правила, від яких залежатиме його правильне розміщення та призначення у кімнаті:
Висота стелі. Відстань від підлоги до стелі повинна бути не меншою, ніж 2 м. Таким чином, ви гарантуєте собі і співмешканцям вільне пересування кімнатою. Якщо висота є вище 3 метрів, то розміщення підвісу не складе турбот. Інша справа, якщо стеля низька — в такому випадку люстру потрібно вішати ближче до верхньої межі. З цим завданням впораються розлогі та короткі за довжиною підвіси, які візуально збільшать простір і допоможуть зекономити не тільки місце, але й витрати.
Потужність. Важливий пункт, адже для різних площ рекомендується різна потужність. Для прикладу, у вітальні і кухні варто використовувати рівень освітлення приблизно 20 Вт на 1 кв.м., а у спальні чи передпокої 10-15 Вт на 1 кв.м. Щоб зменшити споживання електроенергії, можна придбати світлодіодний підвіс або використати замість звичайної лампи розжарювання світлодіодний аналог.
Діапазон регулювання шнура. Взаємозалежний критерій з двома попередніми. Завдяки керуванню висотою підвісу ми можемо змінювати інтенсивність та площу розсіювання світла у кімнаті. Уважно продумайте ці аспекти, щоб підвіс не виявився надто довгим або, навпаки, закоротким.
Дизайн підвісу. Хоч, підвіси є характерними, імовірніше, для стилю Лофт, нині існує безліч варіантів підвісних світильників для різних стилів інтер'єру. Величні кришталеві моделі підійдуть для класичного стилю або модернового, підвіси з абажуром — для стилю Прованс, LED-підвіси — для Хай-тек. Люстра може закріплюватися на тросі, мотузці, ланцюгу, звичайному проводі та ін., а у ролі популярних матеріалів виступають метал, скло, пластик, дерево, текстиль, ротанг та акрил. Пам'ятайте, що підвіс повинен гармонійно поєднуватися не лише із загальним образом кімнати, але й з іншими освітлювальними приладами: бра, торшерами, настільними лампами тощо.
Декілька порад щодо розташування підвісів
- у вітальні одинокого підвісу буде замало, тому варто забезпечити її додатковим освітленням для тьмяних ділянок. Якщо кімната витягнута, можна симетрично встановити два ідентичних підвіса для розширення простору;
- у спальні нам не потрібне надто яскраве світло, тому достатньо буде розмістити компактний підвіс з м'яким розсіяним потоком. Розмістіть його так, щоб безперешкодно перевдягатися та застеляти ліжко. Цікавим рішенням стане розміщення двох підвісів по обидва боки ліжка над тумбами — так, щоб край люстри знаходився на висоті близько 50 см від сидіння;
- на кухні підвіси часто застосовуються для освітлення робочої поверхні та обіднього столу. Рекомендована висота над підлогою — більше 180 см, над кухонною стільницею і столом — приблизно 80 см. Якщо стіл круглий, то достатньо помістити над ним одноплафонний підвіс, якщо ж стіл довгий і прямокутний — можна прилаштувати багатоплафонну модель або декілька підвісів в ряд;
- у дитячій кімнаті такий виріб ідеально освоїться, проте слід звернути посилену увагу до характеристик. У конструкції мають бути відсутні ламкі, крихкі і гострі деталі, щоб виключити шанс поранитися. Також усі матеріали повинні бути екологічно чистими і безпечними для здоров'я.
Читайте також



