- Головна сторінка
- Статті
- ➤ Врізна мийка - сучасне рішення у вашій кухні — Корисні статті про меблі від меблевого магазину ДУБОК
- Про компанію
- Подарунки, акції та знижки
- Послуги та сервіси
- Часті питання
- Додатково
Врізна мийка - сучасне рішення у вашій кухні
Кухня — це місце, де ми проводимо багато часу, готуємо кулінарні шедеври, трапезуємо в колі родини та вгощаємо улюблених гостей. Це свята святих справжньої господині. В ній важливо абсолютно все: меблі, освітлення, раковина та навіть баночки з приправами. Облаштовуючи кухню можна надати перевагу більш класичному дизайну, а можна пофантазувати, та зробити щось неординарне. Світові бренди випускають настільки великий асортимент кухонних елементів, щоб всі могли підібрати для себе щось цікаве.
Насправді, немає конкретного дизайну сучасної кухні, адже зараз цінуються особисті вподобання кожного. Чим більше ви проявите свого креативу, тим цікавішим може бути кухонний інтер’єр. Однією із незмінних речей лишається необхідність оптимізувати простір та зробити його максимально корисним. Тому дизайнери намагаються підібрати як можна більше практичних у використанні елементів. Одним із них є врізна мийка.
Така, здавалося б, дрібниця, а може кардинально змінити зовнішній вигляд кухні. Вона має не тільки тішити своїм дизайном, але й бути практичною, якісною та зручною у використанні. Не менш важливою є її функціональність, адже в ній ми миємо багато посуду, овочів та фруктів. Дуже зручно коли вона має дві чаші, це допомагає відокремити процес чистки всіляких продуктів від процесу миття кухонного начиння.
Врізна раковина може бути різних габаритів та форм. Все завдяки тому, що вона не обмежена розмірами тумби, на відміну від накладної. Вона встановлюється в отвір, вирізаний в стільниці, та може бути вбудована в будь-яку тумбу з дверцятами. При цьому матеріал, з якого виготовлена стільниця не має значення, це може бути будь-що: ДСП, дерево, пластик, штучний чи натуральний камінь. Це стосується і самої мийки, а вони виготовляються із цілого розмаїття матеріалів. Розгляньмо найбільш популярні.
З нержавіючої сталі, або як її ще називають — нержавійки. Такі мийки вважаються одними з найпопулярніших варіантів, а все тому, що вони мають універсальний зовнішній вигляд, хороші технічні характеристики та доступну ціну. А завдяки своїй стійкості до корозії вважаються дуже довговічними. Найоптимальніша товщина врізної моделі з цього матеріалу 0,8 мм та більше. Серед асортименту можна обрати варіант покриття. Поліровані вироби мають гарний блиск та ефектно виглядають, але на такій поверхні дуже добре видно подряпини, розводи та краплі води. Тому вони вимагають особливого догляду. Сатинове покриття менш вибагливе, але має своїх прихильників. Існують також матовані моделі з декором та міні-декором. Вони покриті дрібним орнаментом, який ще краще приховує різні дефекти, типу подряпин, відколів та вм’ятин, та виглядає досить оригінально.
Основні переваги мийок із нержавійки:
- ударостійкість,
- гігієнічність,
- невелика вага,
- простота монтажу,
- стійкість до температур.

Вироби з граніту дещо дорожчі, проте також мають свої позитивні особливості. Їх колірна гама дуже різноманітна, тому вони підійдуть будь якому інтер’єру. Такі раковини складаються з суміші високоякісних матеріалів, найчастіше 80% становить мінеральний наповнювач, а 20% акрилова смола.
Цей матеріал:
- не псується від контакту з водою,
- стійкий до пошкоджень та впливу засобів побутової хімії,
- дуже гігієнічний,
- екологічно-безпечний, адже не містить токсинів, що шкодять здоров’ю та навколишньому середовищу.

Найдорожчими вважаються мийки з кераміки. Вони можуть похизуватись масою кольорових рішень, ідеально-гладкою текстурою та сяючою поверхнею, але із практичної точки зору, кераміка зовсім не стійка до механічних пошкоджень. Легкий удар може спровокувати появу тріщини чи ще гірше відколу.
До переваг цього матеріалу відноситься:
- екологічність,
- він не викликає алергічних реакцій,
- не всмоктує неприємні запахи,
- не вступає в активну реакцію з хімічними речовинами,
- витримує високі температури.

Окрім матеріалу усі мийки можна розділити за наступними критеріями:
- Форма. Розрізняють круглі, овальні, квадратні, прямокутні, трапецієподібні та інші довільні конфігурації. Розмаїття форм допоможе внести деяку оригінальність будь якому непримітному інтер’єру.
- Кількість чаш. Зустрічаються моделі з однією та двома чашами, з додатковими крилами та без них. Крило може розміщуватись з будь-якого боку від раковини та слугувати місцем для сушки посуду й продуктів.
- Глибина. Процес миття великих каструль та іншого об’ємного посуду може спростити використання мийки завглибшки 18-20 см. Звичайно ж, існують вироби з різною глибиною, та на думку більшості, це оптимальна висота чаші.
- Спосіб монтажу. Він передбачає встановлення мийки в попередньо підготовлену робочу поверхню. Монтаж під стільницю утворює гладку поверхню без будь-яких переходів, та легко піддається очищенню. Над стільницею встановлюються раковини, що мають невеликі бортики з усіх сторін, тому перехід від однієї поверхні до іншої майже не помітний. Методом монтажу в рівень стільниці, на ній заздалегідь вирізається неглибокий отвір, в який ідеально лягає мийка з невеликими бортиками.

Поради для вибору місця для монтажу.
- Мийка має розміщуватись поблизу робочої поверхні,
- найкраще місце для неї — між двома робочими зонами,
- не варто встановлювати її поряд із газовою плитою (бризки води можуть затушити вогонь),
- відстань від переднього краю столешні має бути хоча б 1 см.
Що потрібно для монтажу?
Щоб виконати врізання необхідно підготувати найважливіші інструменти: олівець, лінійку, викрутки, електродриль, лобзик, малярську стрічку, силіконовий герметик та елементи для кріплення, які зазвичай продаються в комплекті із раковиною.
Як відбувається процес установки мийки?
- Перевертаємо мийку та кладемо на робочу поверхню.
- Обводимо по контуру олівцем та прибираємо її.
- Від вже готової лінії відступаємо 10 мм в середину та ще раз промальовуємо лінії.
- В отриманому контурі з допомогою дрилі висвердлюємо отвори.
- Щоб уникнути пошкодження стільниці обклеюємо її по зовнішньому контуру малярною стрічкою.
- В утворені дірочки вставляємо лобзик та вирізаємо шматок стільниці по лініях.
- Зачищаємо наждачним папером краї утвореного отвору.
- Задля захисту від вологи змазуємо його силіконовим герметиком.
- Поміщаємо в середину мийку та слідкуємо, щоб краї добре прилягали.
- Закріплюємо її зсередини та фіксуємо по центру.
- Підключаємо до водопостачання та прибираємо залишки герметику.
- Включаємо воду та перевіряємо її на протікання.
Тепер можна сміливо користуватись цим надзвичайно необхідним кухонним атрибутом.
Сподіваємось ми допомогли вам трохи розібратись у цьому, здавалося б, нелегкому процесі. Якщо ви все ще не впевнені у своїх силах, краще звернутись до кваліфікованого майстра, що виконає роботу якісно та швидко, а ви затратите на це зовсім не велику суму.
Читайте також



