- Головна сторінка
- Статті
- ➤ Обираємо комод з дверцятами — Корисні статті про меблі від меблевого магазину ДУБОК
- Про компанію
- Подарунки, акції та знижки
- Послуги та сервіси
- Часті питання
- Додатково
Обираємо комод з дверцятами
До XVIII століття одяг та інші речі зберігались у скринях, потім на зміну їм вигадали комоди — місткі зручні тумби, що мають абсолютно різні конструкції та розміри. В наш час вони дуже потрібні, адже це універсальний предмет меблів, який можна розмістити у будь-якій кімнаті, та наповнити будь-якими речами.
Які види комодів існують?
Завдяки розвиненій індустрії виготовлення меблів, існує безліч класифікацій видів комодів. Конструкції бувають:
- З шухлядами (їх кількість не обмежена);
- з дверцятами (відкидні, розпашні, скляні);
- з полицями.
- А також скомбіновані (2 або 3 види в 1 виробі).

Також їх можна класифікувати:
- по кімнатах (для кухні, спальні, вітальні, коридору, дитячої кімнати),
- за стилями (сучасний, прованс, хай-тек, лофт, кантрі, класика),
- формами (звичайний, кутовий, фігурний),
- призначенню (для білизни й одягу, пеленальні, як туалетний столик чи тумби для тв),
- способом установки (підлогові, настінні, на коліщатках).
Не можна якимось типам надавати перевагу, а про решту сказати, що вони не зручні. Кожний господар має можливість обрати для себе найбільш підходящий варіант. Саме тому виробники мають величезні асортименти меблів для дому, серед яких комоди займають не останнє місце.
Комод з дверцятами. Його переваги
Ми можемо годинами блукати магазинами або сайтами, в пошуку ідеального виробу. І у кожного з нас свої потреби та своє призначення для цього елементу. Якщо говорити про комод із дверцятами, то найпопулярніша конструкція складається із 2 розпашних дверок та 2-4 шухлядок. Зазвичай, це досить габаритні комоди, що вдало розміщуються у вітальнях та спальнях. Їх також можна використовувати як підставки для телевізора, парфумів, вазонів і т.д. Місця для зберігання речей в них більш ніж достатньо, це допоможе нам вирішити проблему з браком полиць та секцій в шафах. По суті, комоди поєднують в собі місткість шафи та компактність тумби.
Стиль — також важливий фактор
Перш ніж приступати до вибору комоду, необхідно розібратись в тому, який стиль переважає у вашій кімнаті. Меблі мають підходити не тільки кольором, але й мати подібну структуру, форму та дизайн. Погодьтесь, що вишуканий комод із різьбленням буде не дуже вдало виглядати серед меблів у стилі хай-тек.
Коротко про основні характеристики стилів:
- Класичному стилю притаманні — симетрія, строгість, різьблені елементи, спокійні кремові кольори;
- сучасному — поєднання натуральних матеріалів зі склом та пластиком, мінімум декору, відтінки білого, сірого, чорного;
- хай-теку — вигнуті лінії, холодні та світлі відтінки, блиск, глянець, скло;
- провансу — дерев’яні меблі з ефектом штучного старіння, теплі пастельні кольори, квіткові малюнки;
- лофту — високі стелі, «голі» стіни, просторість, переважає коричневий та чорний колір, металеві конструкції;
- кантрі — натуральні матеріали, сільські мотиви, простота, світлі та пастельні тони.

Який обрати механізм?
Першими на ринку з’явились роликові направляючі, слідом за ними почали використовувати телескопічні. Щоб вирішити які саме обрати, потрібно розібратись з кожним видом.
Роликові бувають з ефектом повного та неповного висування. Переваги першого очевидні, адже коли шухляда відкривається на всю глибину, з неї значно легше дістати усе необхідне. Недоліком роликових напрямних механізмів є шум при використанні, а перевагою — доступна ціна.
Телескопічні — мають дещо більшу вартість, але це повністю виправдано. Шухляда з таким механізмом легко відкривається, безшумно працює, має функцію повного закривання та вважається витривалою до навантажень.
У будь-якому варіанті, постарайтесь не економити на фурнітурі, адже це буде прямо впливати на термін експлуатації виробу.
З чого виготовляють сучасні комоди?
Багато з нас не замислюється про те, з чого виготовлені меблі та як вони можуть впливати на наше здоров’я. Розглянемо найпопулярніші матеріали:
- Масив — цільно-ламельна дерев’яна плита, що характеризується найвищою екологічністю та міцністю. Такі меблі найдорожчі та найбільш довговічні.
- Щит — плита, склеєна з однакових дерев’яних брусочків, що відрізняється стійкістю до механічних впливів та температур, красивою структурою, екологічністю.
- МДФ — плита, виготовлена з деревної тирси, що піддається сильному пресу. Це екологічно-чистий матеріал, який дуже добре піддається обробці, має хороші технічні характеристики, через це його прирівнюють по якості до натурального дерева.
- ДСП — деревостружкова плита, перевагами якої є міцність, легкість в обробці та доступна ціна. Вона має 2 класифікації: Е-1 вважається безпечною та використовується для виготовлення дитячих та підліткових меблів. Чого не можна сказати про Клас Е-2, яка має токсичні випари, що негативно впливають на навколишнє середовище.
При виборі обов’язково уточніть у продавця якого класу ДСП використовується!
Керуючись цими підказками ви зможете підібрати максимально функціональний, місткий та якісний комод з дверками. Він буде не лише красивим предметом інтер’єру, а й ідеальним сховком для різноманітних речей.
Читайте також



