- Головна сторінка
- Статті
- ➤ Сучасні стилі в дизайні вітальні — Корисні статті про меблі від меблевого магазину ДУБОК
- Про компанію
- Подарунки, акції та знижки
- Послуги та сервіси
- Часті питання
- Додатково
Сучасні стилі в дизайні вітальні
У 21 столітті ми користуємося спадщиною минулих поколінь, доповнюючи і пристосовуючи його під себе. Переваги високих технологій допомагають нам створювати свій світ або імітувати старий. Все це повною мірою відноситься до дизайну інтер'єру. Сучасні покоління приміряють на себе різні стилі минулих епох. Меблі для вітальні у вікторіанському стилі або ампер, рококо з роками змінювалися на модерн і авангард, пішли у вінтаж і забавний фьюжн або кітч, освоїли етнічні стилі. З'явилися стінки, меблі ставали більш функціональними, і з цією тенденцією прийшов мінімалізм та хай-тек. І, нарешті, сьогодні дизайнери буквально «збирають» вітальні, коли використовуються модульні меблі.
Недорого і практично, ніби граючись в дитячі кубики, можна відтворити будь-який стиль і будь-які епохи.
При свободі вибору стилів, естетично переосмислюючи попереднє, меблі для вітальні створюються з урахуванням фактури і пластичності матеріалів, органічно застосовується скло, метал, дерево і нові винаходи наукової думки.
І все ж ми обмежені простором наших приміщень та власною практичністю. Тому серед безлічі стильових напрямків в дизайні, перерахуємо найбільш поширені.
Багато дизайнерів при створенні інтер'єру використовують в різній комплектації гірки і стінки. Меблі такі найчастіше належать класичному стилю.
Їм притаманна гармонійність і чітка відповідність всіх складових.
У класичному стилі меблі для вітальні роблять з геометрично правильними формами, з прямими або злегка вигнутими фасадами. Стик всіх елементів строго підігнаний, а декорування мінімальне. В корпусі переважно використовуються ДСП, МДФ, масив натурального дерева.
Стиль модерн, на відміну від класичного, експериментує з формою і пластичністю матеріалу. У хід йде все - і скло, і дерево, і метал. Фактура повинна мати емоційний вплив, широко використовується химерність ліній, звернення до природних рослинних форм і декору. Предмети не ставляться строго уздовж стінки, меблі можуть розташовуватися асиметрично.
Стиль хай-тек, що вийшов із промислового дизайну, - один з найбільш актуальних. Але якщо спочатку його девізом була функціональність, то сьогодні в цьому стилі проявляється і свого роду витонченість. Метал, скло або бетон в інтер'єрі «працюють» своєю фактурою. Широко використовуються різне підсвічування, блиск хромованих деталей. У цьому стилі найкраще прийшлися модульні меблі.
Недорого обходяться штучні матеріали і метал, з яких роблять модульні системи хай-тек, на відміну від натурального дерева в класиці.
Стиль мінімалізм це правильно розподілений простір в кімнаті. Ніяких великих чи габаритних речей, які акцентують на собі увагу. Завжди відчуття свіжості та легкості.
Меблі в стилі мінімалізм завжди несуть тільки функціональну роль і не мають яскравих акцентів у своєму дизайні. Вони прості, лаконічні, зручні. Навіть м'які меблі для мінімалізму обирають як частину інтер'єру, а не як "гість" кімнати.
Девіз стилю кантрі - все ідеальне - просто! Це воістину "сільський" стиль, як люблять його називати дизайнери. Меблі в такому стилі виготовлені в основному з дерева, мають нехитрі прості фасади, набивки з дерева. Прямі балки. Металеві або дерев'яні ручки та інше - все, що просто і виглядає як "скриня" - має відношення до стилю кантрі.
Прованс - це провінційний стиль в інтер'єрі, який ще часто називають "французьким кантрі". Меблям в стилі прованс притаманні такі собі декоративні потертості, матовані фасади, часто пофарбовані у світлі тони. Також в інтер'єр в стилі прованс непогано впишуться плетені меблі, а також масивні скрині і кошики, навісні шафи і лавки.
І, нарешті, стінки, меблі м'які та модульні меблеві системи часто представлені в стилі мінімалізм. Відсутність декоративних елементів, чіткі лінії, лаконічність, багато світла і простору - ось характерні риси мінімалізму. Меблі виготовляються із сучасних матеріалів, широко використовуються алюмінієві профілі, сталь і матоване скло. А дерево для корпусних меблів застосовується тільки натуральне, щоб підкреслити його природний колір і фактуру.
Читайте також



